top of page

Kur nueiti su vaikais? (Tęsinys)

VMGonline.lt ir toliau dairosi vaikams draugiškų vietų. Ne tik tokių, kurios turi kampelį vaikams, bet visapusiškai jiems draugiškų bei palankių: gaminančių jų skrandukams tinkamą maistą, toleruojančių jų keliamas dulkes ir triukšmelį bei… jiems besišypsančių.

VILNIUS: Smaližių rojus arba vieta, kur mama nesako „ne“

Kodėl rekomenduojame „Holigans smaližainę“? Nes kai randi holigansus vaiko šių metų svajonių sąraše, klausimų lyg ir nebekyla.

Čia daug erdvės, galima laisvai sau palakstyti, žaismingas interjeras, yra kampelis patiems mažiausiems lankytojams su žaislų dėže ir siena piešimui, spalvingi į savo glėbį kviečiantys foteliukai, kuriuose mažiesiems jauku net ir susiraityti; sunki užuolaida, atskirianti vegetariško ir veganiško maisto restoraną, jame pietaujančiuosius ir smaližių kambarėlį. Be to, toje užuolaidoje galima… pasislėpti.

Kairėje – saldumynų gaminimo cechas, kuris pakeičia plačiaekranį televizorių. Vytautės Ribokaitės nuotr.


Knygos. Čia yra daug knygų. Ir labai vaikiškų, ir rimtų enciklopedijų. Yra ir dėlionių. Kaip tik čia visai nesudėtinga rasti laiko kultūringiems pasibuvimams su vaikais. Kitaip nei namuose, kur darbas darbą, reikalai reikalus veja, o kartu skaniai pabūti laiko atsiranda nebent sekmadienį. „Smaližainėje“ iš tolo šviečia tortų vitrina – įvairiausių spalvų, skonių, visas jusles žadinančiais papuošimais, vilioja spurgos su juodojo belgiško šokolado glaistu ir aviečių, pistacijų ar kakavos pabarstukais, bandelės su cinamonu ir karamelizuotais obuoliais, varškės bandelės su kriaušėmis ir cinamonu… Ne tik skamba, bet ir atrodo gerai. Trumpai tariant, net ir labai rimtai suaugusiajam nesunku įsivaizduoti, kaip smarkiai tas vaizdelis užburia vaiką, nes, tiesą sakant, užburia ir jį patį: norisi visko.

Traukos centras. Šilauogių su avietėmis gabalėlis (3,90 Eur). Vytautės Ribokaitės nuotr.


Mitybos specialistai į tai pažiūrėtų skeptiškiau, tačiau žinojimas, kad visi saldumynai gaminami iš natūralių produktų, vegetariškai ir veganiškai, be kiaušinių, baltų miltų, margarino, skonio stipriklių, dažiklių ir kitų nenatūralių priedų, smarkiai nuramina mamas ir sumažina graužatį, kai suvalgius torto gabaliuką burna tarsi savaime žiojasi užsisakyti dar ir porciją ledų arba limonado…

„Smaližainėje“ galima ir pavalgyti. Yra varškėtukų, veganiškų burgerių, picų ir kitų vaikų mėgstamų dalykų, tačiau geresnės sudėties nei kada esate valgę.

Rožių ir aviečių limonadas (3 Eur) ir skanėstas „Snikers“. Vytautės Ribokaitės nuotr.


Vaikams reikia pokyčių, pasibuvus tarp keturių, net ir labai erdvių, sienų, jiems norisi pravėdinti galvas ir pamankštinti kojas lauke. Gerai tai, kad „Smaližainėje„ , kuri įsikūrusi „Ogmios mieste“, įmanoma netgi tai. Šalia – visiškai saugios terasos ir jauki poilsio erdvė su mažyčiais fontaniukais. Nė vieno automobilio. Suaugusieji gali ramiai išgerti kavos pro didelius langus stebėdami, kaip vaikai mankštinasi lauke. Toks vaizdelis – didžiulis malonumas, ypač jeigu dar ir su desertu panosėje…

Verta nueiti, nes:

  1. daug vietos

  2. nėra televizoriaus, bet vis tiek yra į ką žiūrėti

  3. galima išeiti į lauką ir saugiai pažaisti

  4. tegul vaikai sužino, kas yra „vegan“. Kad nesigąsdintų tokių pavadinimų

  5. galima pasmaližiauti be sąžinės graužaties, bet iš visos širdies

  6. draugiški gyvūnams

Adresas: Verkių g. 29, Vilnius

Darbo laikas: 11.00–21.00

Daugiau vaikams draugiškų vietų rasite čia


#Vilniusdraugiškasvaikams #vaikamsdraugiškoskavinės #sveikisaldumynai #veganiškiskanėstai #Holiganssmaližainė #kurnueitisuvaikais

Naujausi įrašai

bottom of page