Kulinariniai atradimai su natūraliu sojų padažu: mažiau druskos, daugiau umami, minkštesnė mėsa

Natūralus sojų padažas yra vienas svarbiausių maisto pagardų ne tik Rytų, bet ir kitų šalių virtuvėse dėl universalumo ir ypač dėl to, kad patiekalams suteikia neatsivalgomumo efektą.Ilgos fermentacijos rezultatas

Itin senas tradicijas turinčio KIKKOMAN sojų padažo gamyba nesikeičia šimtmečiais: jis gaminamas išvirtas sojų pupeles ilgai fermentuojant su Koji bakterijomis ir druska. Fermentavimo metu išsiskiriantis skystis ir yra sojų padažas.


Natūralaus sojų padažo KIKKOMAN sudėtyje – tik sojų pupelės, kviečiai, geriamasis vanduo ir druska. Tik ilgo fermentavimo ir brandinimo dėka jo spalva ir skonis įgauna unikalų „gylį“, kvape persipina apie 300 skirtingų aromatų. Kai kuriuos jų, pavyzdžiui, rožės, obuolio, cinamono, karamelės ir pan. tikrai galima užuosti.


Natūraliai ir ilgai fermentuoto sojų padažo unikalų, visus skonio receptorius aktyvuojantį skonį, vadinamąjį umami, sukuria raugo bakterijos. Tuo tarpu sintetinio padažo sudėtyje šią patirtį bandoma atkartoti dirbtinai – sojų pupelių išskirtą skystį gardinant kukurūzų sirupu, karamele, dažikliais ir pan.

Tad jeigu norite unikalios skonio patirties, būtinai skaitykite sojų padažo etiketę.


Kulinariniai triukai su sojų padažu

Natūralus KIKKOMAN sojų padažas patiekalams suteikia sodrų ir intensyvų skonį, yra universalus: naudojamas ne tik mėsos ar paukštienos marinatams ruošti, bet ir salotoms, sriuboms ar net desertams pagardinti. Padažas suteiks ne tik sūrumo, bet ir pikantiško skonio, paprasčiausią daržovių troškinį pavers įdomiu patiekalu. Jis minkština mėsą, švelnina jos, žuvies ar daržovių skonį, suteikia spalvą.

Išmanydami sojų padažo subtilybes, galite atlikti keletą lengvų, bet itin išmanių triukų, kurių dėka gaminami patiekalai taps dar gardesni ir... sveikesni dėl mažesnio suvartojamos druskos kiekio. Palyginkite: 1 arbatiniame šaukštelyje yra 6 g druskos, 1 arbatiniame šaukštelyje sojų padažo druskos yra vos 0,86 g. Taigi, gardindami patiekalus sojos padažu ne tik ženkliai sumažinsite druskos vartojimą, bet padidinsite umami skonio!

Jeigu norėtumėte suvartoti dar mažiau druskos, naudokite ilgai brandintą mažesnio druskingumo sojų padažą KIKKOMAN.1. Daugiau umami

Umami yra intensyvus, neužmirštamas, norą patirti jį vėl ir vėl sukeliantis skonis, vis dar miglotai apibrėžiamas kaip „kažkas", kas sukuria vadinamojo penktojo skonio pojūtį, kurį iškart pajunta visi liežuvio receptoriai. Umami skonį produkto fermentacijos metu „pagamina“ lacto bakterijos: jos išskaido baltymus, angliavandenius paversdamos juos cukrumi, alkoholiu ir t.t. Šio proceso dėka išsiskiria ir išryškėja kur kas daugiau produkte slypinčių skonių ir juos, išskaidytus, mūsų receptoriai geba atpažinti. Vos keli sojų padažo lašeliai suteikia patiekalui umami skonio.