top of page

KULINARINĖ GREITOJI – nauja Alfo receptų knyga, skirta vasarai be rūpesčių!

Sinoptikai spėja, kad vasara bus ekstremaliai karšta. Tačiau kulinarinės vasaros – visos ir visada – būna karštos. Kulinarinių laidų ir knygų autorius, virtuvės šefas Alfas Ivanauskas tai žino iš patirties. Todėl nieko keista, kad vasaros tradicija tapusią naują receptų knygą (jau 22-ą) Alfas pavadino „Kulinare greitąja“. Juk pagalbos prireiks neabejotinai.


nauja Alfo Ivanausko knyga
VMG nuotr.

Vieni vasarą pradeda skaičiuoti pagal kalendorių – sulig birželio pirmąja. Kitiems vasara startuoja pirmą atostogų dieną. Alfui Ivanauskui ji prasideda išleidus naują vasaros receptų knygą. Tai ir dovana jo sekėjams, ir jau kelintus metus iš eilės gyvuojanti, ir skaitytojų laukiama tradicija. „Iš pradžių pats nustebau, bet dabar suprantu, kad idėja sukurti virtualią kulinarinę „greitąją“ buvo ir intuityvi, ir dėsninga. Ir ne tik dėl to, kad karšta, kad grilio ir vakarėlių sezonas, kad dažnai reikia pamaitinti „minias“ – sako Alfas. – Nuo mažens berniukai svajoja būti pasaulio gelbėtojais: ugniagesiais, policininkais, greitosios pagalbos vairuotojais. O aš visada svajojau būti tik virtuvės šefu.

Niekada nenorėjau mojuoti ginklais – nei vandens žarnomis, nei glock’ais, nei defibriliatoriumi. Bet visgi mojuoju – šefo peiliu! Ir „ugnį“ gesinu – alkano skrandžio. Gaivinu žmones naminiais aviečių ledais, o žiovaujantį valgiaraštį – gastronominiu skonių šoku. Tai, ką darau jau daugiau nei 30 metų yra pati tikriausia kulinarinė greitoji! Mano sukurti patiekalai pagaminami greitai ir pavyksta iš pirmo karto – juk taip ir turi dirbti greitukės ekipažas“, – šypsosi virtuvės šefas.  


nauja alfo ivanausko receptų knyga
nauja alfo ivanausko receptų knyga
 

Naują vasaros knygą vartykite čia

 

Kiekviena vasara ir kiekviena Alfo vasaros knyga turi savo istoriją. „Kai kuriu knygą, visada galvoju, kokias istorijas ji papasakos, kokių nuotykių padės susikurti skaitytojams, ir kaip tas istorijas perteikti vizualiai bei įgyvendinti pasitelkus skonį. Taigi, mano „Kulinarinė greitoji“ atvyks nepriekaištingai nublizgintu raudonu kabrioletu žaibo greičiu ir visada vos tik prireikus: ankstyvą sekmadienio rytą, kai į atostogų namelio duris belsis spontanišką nuotykį sugalvoję bičiuliai; ramų vasaros vakarą, kai norėsis skaniai pasitikt iš stovyklos grįžtantį paauglį (ir gal dar 12 naujų jo draugų!); kai liksite dviese ir reikės intriguojančios skonių preliudijos, arba giminės susibūrime neišvengiamai teks pristatyt savo kulinarinį talentą… „Kulinarinė greitoji“ išgelbės viską visus ir visada – šefo garbės žodis!“ 


nauja alfo ivanausko receptų knyga
nauja alfo ivanausko receptų knyga

Ir ji tikrai gelbės vasarą dar neragautų skonių naminiais ledais, gaivinančiais gėrimais, vienos skardos patiekalais didelėms kompanijoms, geriausiems vakarėliams skirtais užkandžiais ir grilio patiekalais, kuriems grilis nebūtinas: „Vasaros valgiaraštis mums iškart asocijuojasi su grilyje ruoštu maistu, bet pagalvojau, kad ne visi grilį turime arba ne visi būsime vietose, kur jis yra. Kažkas vasarą leis mieste, gamins savo virtuvėje ir tai neturėtų būti priežastis nepatirti vasaros skonių. Todėl šios vasaros knygoje gausu inventoriui nepavaldžių receptų – tą patį patiekalą galima gaminti ant grilio, orkaitėje, keptuvėje ar tiesiog ant laužo.“


nauja alfo ivanausko receptų knyga

Kaip ir kitos vasaros receptų knygos, „Kulinarinė greitoji“ yra elektroninė knyga, kurią nemokamai galima vartyti telefone, planšetėje, kompiuteryje – kad ir kur būtumėte. „Manęs dažnai klausia, kada pasirodys spausdintos šių knygų versijos. Tačiau vasarą patogiausia, kai viskas, ko reikia, telpa į tavo kišenę, neprideda papildomo svorio ir su tavimi gali būti visur ir visada – nesvarbu ar esi medžiotojų namelyje kalnuose, ar plauki jachta, ar gyveni palapinėje. Šiemet jau išleidau spausdintą knygą „Kakė Makė virtuvėje su Alfu Ivanausku“ ir ketinu išleisti dar kelias tikrai labai ypatingas. Tad dabar mėgaukitės vasara, o vėliau norėsiu, kad leistumėte Jus dar kartą nustebinti“, – intriguoja Alfas Ivanauskas.


 

Naują vasaros knygą vartykite čia

 

Gardžių atradimų!


Komentarai


Naujausi įrašai

bottom of page