Tiesą pasakius, skirtingų rūšių ryžių panaudojimas yra neįtikėtinai platus ir išradingas: šimtai jų rūšių tinka garnyrams, bowlams, pudingui, rizotui, paelijai, sušiams, arančiniams (įdarytiems ryžių kamuoliukams) ir daugybei kitų patiekalų gaminti.
Jeigu žinotume maisto istoriją, pavyzdžiui, iš kur, kaip, kada žmogus pirmą kartą paragavo ryžio, virtuvės spintelių turtus ir net paprasčiausią ryžių košę vertintume visai kitaip.
▪ Pietryčių Azijoje, Kinijoje, Indokinijoje, Indonezijoje, vandens užliejamuose laukuose, ryžiai auginti dar priešistorės laikais. Pirmieji europiečiai, paragavę ryžių košės buvo Aleksandras Makedonietis ir jo kariai. Keletą amžių jie buvo laikomi prabanga ir vartojami daugiausiai vaistams.
▪ Pietų Europoje ryžiai pradėti auginti tik viduramžiais.
▪ Egzistuoja daugybė skirtingų ryžių rūšių, iš kurių galima gaminti tiek karštus patiekalus, tiek garnyrus, tiek košes. Ilgagrūdžiai ryžiai – tai pati nekrakmolingiausia rūšis, o išvirę jie lieka birūs, lengvi ir nesulipę.
▪ Nors ryžiuose gausu angliavandenių, mineralinių medžiagų ir vitaminų, rudieji ryžiai visų šių elementų turi daugiau nei baltieji.
▪ Kadangi ryžiuose esantys angliavandeniai priskiriami „sudėtingųjų“ grupei, juose sukaupta energija į raumenis tiekiama ilgą laiką – dėl to ryžiai yra ypač naudingi diabetu sergantiesiems.
▪ Nors ryžiuose nėra vitaminų A ir C, jie yra vitamino B šaltinis – tai svarbu stiprinant nervų sistemą ir verčiant maisto medžiagas energija žmogaus organizme.
▪ Kaip ir grikiai, ryžiai neturi gliutino, galinčio kai kuriems žmonėms sukelti alerginių reakcijų.
▪ Grūduose yra daug kalio, todėl jie ypač naudingi sutrikus virškinimui, pykinant ar daug sportuojant, prakaituojant.
▪ Manoma, kad plikytuose ryžiuose išsaugoma daugiau vitaminų ir naudingųjų medžiagų: jie prieš lukštenimą ar šlifavimą yra mirkomi vandenyje, tuomet termiškai apdorojami ir džiovinami. Apdorojant ryžius tokiu būdu, vitaminai išsaugomi pačiame grūdelyje, o ne jo luobelėje, kuri vėliau yra pašalinama. Dėl šio proceso jie tampa kietesni, išvirti lieka purūs, nors virti plikytus ryžius ir reikia ilgiau.
Kuo ypatingi basmati Sella ryžiai?
Basmati Sella nuo tradicinių basmati skiriasi ypatingu ryžių apdirbimo būdu, kai grūdas yra nuplikomas dar neišlukštentas. Dėl to ryžiai tampa ypač tvirti ir birūs ir itin tinka troškiniams, plovui, Indijos, Persijos, Vidurio Rytų virtuvių patiekalams gaminti.
Patarimai, kaip ruošti Basmati Sella ryžius:
Prieš gamindami, ryžius praskalaukite 3-4 kartus, kol vanduo taps skaidrus.
Berkite ryžius į verdantį sūdytą vandenį tokia proporcija – 1 dalis ryžių ir 1,8 dalies vandens.
Sumažinkite temperatūrą iki žemos ir virkite maždaug 12 minučių, kol ryžiai išvirs.
Prieš patiekdami, leiskite ryžiams 5 minutes pastovėti.
Išbandykite šį neatsivalgomo plovo receptą.
GRALLA kruopų asortimentas itin platus – jį sudaro 21 produktas, taigi, jame „telpa“ visi pasaulio skoniai visų virtuvių patiekalams gaminti - nuo Peru iki Pakistano. Ryžių kategorija užima svarbią dalį ir ji turi savo spalvą – ryžių pakuotės žyminės kapučino spalba.
Lašišos spalva žymima ankštinių kruopų kategorija, o mėtine - nišinės/specifinės kruopos, kaip antai, bulguras, kuskusas, maistingosios bolivinės balandos ir pan. Kruopos rūšiuojamos ir fasuojamos Lietuvoje unikaliose daug informacijos vartotojui suteikiančiose pakuotėse (aprašoms kruopos kilmės regionas, kokių šalių virtuvių patiekalams labiausiai tinka šios kruopos ir kaip jas paruošti).
Skanaus!