Kepsninė tampa rūkykla: Big Green Egg profesionalų patarimai

Jeigu vis pasiilgstate rūkyto produkto skonio ir kvapo, žinokite, kad Big Green Egg kepsninė ne tik grilina, verda, troškina, bet ir rūko.

Jeigu visada žinojote, bet manėte, kad procesas labai sudėtingas, tai perskaitę Big Green Egg profesionalų patarimus suprasite, kad sudėtingiausia yra galvoti, kad sudėtinga. Viskas paprasta!Kepsninėje išrūkyti galima praktiškai viską – ne tik mėsą, žuvį, bet ir vaisius, daržoves, pieno produktus ir net prieskonines žoleles. Dūmo aromatas kiekvienam patiekalui suteiks ypatingo „gylio” ir to nenusakomo „kažko”, ko ilgėsitės iki kito rūkymo.


Kaip grilis tampa rūkykla

Keli paprasti žingsniai: uždekite į kepsninę sukrautas medžio anglis, įdėkite convEGGtor laikiklį, kuris tampa barjeru, saugančiu rūkomą produktą nuo tiesioginės žarijų kaitros, uždenkite kepsninės dangtį ir luktelkite, kol Big Green Egg įkais iki tinkamos temperatūros. Rūkant karštai temperatūra įprastai turi siekti 65 – 90 o C.

Įkaitus ant anglių išdėliokite medienos skiedras arba kaladėles. Skiedras prieš rūkymą rekomenduojama pamirkyti vandenyje. Tai nėra būtina, tačiau išmirkusios skiedros labiau rūks ir tai suteiks stipresnį dūmo aromatą. Medžio kaladėlių galima nemirkyti.

Kai kepsninė paruošta, paruoštą produktą dėkite ant grotelių ir rūkykite, kol bus tinkamas juo mėgautis.


Keli patarimai, kad išrūkytas patiekalas būtų tobulas:


Medienos skiedros ar kaladėlės? Skiedros yra gana smulkios, todėl labiau tinka tinka trumpesnėms, iki 30 min. trunkančioms rūkymo sesijoms, pavyzdžiui, rūkant paukštieną, žuvį, plonesnius jautienos arba kiaulienos gabalėlius. Kaladėlės yra didesnės, jos rūksta ilgiau, todėl yra tinkamesnės stambesniems produktams, pavyzdžiui, kiaulienos papilvei arba šonkauliukams rūkyti.


Rūkymas ant medžio lentelės. Tai dar vienas būdas rūkyti pasirinktą produktą, ypač tinkantis ilgoms rūkymo sesijoms arba trapiems produktams – žuvies filė, daržovėms, jūrų gėrybėms ir pan. rūkyti. Rūkymui skirtos lentelės dažniausiai gaminamos iš alksnio arba kedro – minkštos medienos, kuri greitai sugeria drėgmę ir skleidžia subtiliai malonų aromatą.

Tiesa, rūkymo ant medžio lentelės taisyklės kiek kitokios. Pirmiausia, kepsninės temperatūra turi būti aukštesnė, t.y. nuo 175 iki 225 °C. Be to, nebūtina naudoti convEGGtor, nes pati lentelė sukuria barjerą, apsaugantį maistą nuo tiesioginės kaitros.

Prieš kepimą lentelę reikia bent vieną valandą mirkyti vandenyje. Tiesa, jeigu nenorite, kad lentelė apdegtų, tuomet geriau naudokite convEGGtor.