top of page

Kelionės draugo rinkimai: ką pasiimtum keliauti kartu?

„Na, o jei aš tiesiog bijau keliauti su nepažįstamaisiais ir nežinau, ar jie taps mano kelionės draugais?“ – klausiu psichologės, psichoterapeutės, žurnalistės ir rašytojos Genovaitės Petronienės. Netrukus Genovaitė besijuokdama mane patikins, kad bijoti neverta, bet posakis, bylojantis apie draugų pažinimą nelaimėje / kelionėje, yra visiškai teisingas. Dėl šios priežasties ir kelionių draugai turi būti pasirenkami remiantis šiek tiek kitais kriterijais nei paprasti draugai.

„Iš savo patirties galiu pasakyti, kad kelionėje galbūt nereikia tokio gilaus intelektualinio ryšio. Svarbu, kad sutaptų žmonių veiklumo tipas – domintų panašūs dalykai, kad jie viską darytų panašiu greičiu. Žinoma, tai gali būti ne taip svarbu, jei leidžiamasi į lengvą kelionę. Tada kelionė yra šventė ir kur nors kelias dienas pailsėti išvykusiems žmonėms viskas būna gerai ir jie įsivaizduoja, kad vienas kitą pažino“, – psichologė.

Kaip ir galima įtarti, sunkiosios kelionės, sukeliančios fizinį nuovargį, stresą ir negalinčios būti idealiai suplanuotos yra būtent tos, kurios dienos šviesoje atvers visas tamsiąsias tavo kelionės draugo kerteles, todėl kelionės draugas turi būti pasirenkamas taip pat atidžiai, kaip ir planuojama kelionė.

Balsuok už žmogų, apie kurį jau žinai šį tą blogo

Arba, kitaip sakant, geriausias kelionės draugas turi būti patikrintas kitoje kelionėje. Anot Genovaitės, dažniausiai nudegama tada, kai kelionės kompanionais tampa ne visai pažįstami žmonės: „Dažnai susiduriu su tuo, kad žmonės iškeliauja su draugais, su kuriais gėrė kavą ar žaidė tenisą. Vėliau baisiausiai nusiviliama, nes pasirodo, kad tie žmonės – visai ne tokie! Jeigu įtari, kad su tuo žmogumi tau ne pakeliui ir nenori sugadinti siejančių ryšių, nes tai – tavo bendradarbis, nekeliaukite.“

Planuok keturių dienų kelionę

Iš kitos pusės, kelionė gali padėti pažinti žmogų, kuriuo savo gyvenime abejoji, todėl į ją ruoštis reikia kuo greičiau. Tam užtenka vos kelių dienų. „Pradžioje užtenka keturių sunkesnės kelionės dienų, po to reikėtų pakeliauti ir porą savaičių, nes kai kurie dalykai išlenda dar vėliau. Iš karto pamatysite, kiek žmogus stengiasi, kiek gerai jis yra organizuotas, kaip jis bendrauja. Emocijoms atsiskleisti reikia daugiau laiko“, – komentuoja Genovaitė.

Venk „jis – kitoks“ tipo

Jei gali pats rinktis kelionės draugą, tai ir turėtum padaryti. Nors nepažįstami žmonės nesuteikia tiek lūkesčių, kaip draugai, psichologė tikina, kad ir jie gali apkartinti kelionę: „Žiūrėkite, ar nėra kokių nors nesimpatiškų asmenybių. Jei kelionė yra tikrai ekstremali ir joje reikės pagalbos, tai ypač svarbu. Tačiau jei grupėje yra keli, kurie elgiasi neadekvačiai, o su kitais viskas yra gerai, jie grupę ir išgelbės. Į kalnus dviese ar trise su bet kuo nelipkite.“

Daugiau patarimų, kaip išsirinkti kelionės draugą, rasi žurnale „Makalius“!

Naujausi įrašai

bottom of page