top of page

Keliaujame kartu: kai pasą lėktuve turi įsikąsti ir Tavo augintinis

Į keisčiausių pakeleivių istoriją neabejotinai įeis skrydis, kai visos vidurinės lėktuvo salono sėdynės buvo skirtos aštuoniasdešimties užrištomis akimis patupdytų Saudo Arabijos princo sakalų pulkui. Taip princas teigė užtikrinantis sau brangių paukščių saugumą. O ką daryti tiems, kurie nėra bandę medžioklės su sakalais ir nori, kad kelionė lėktuvu su jų mylimais augintiniais keltų tiesiog pačius geriausius ir patogiausius prisiminimus? Apie tai pasakoja vet. gydytoja Brigita Grigalevičienė.

Ką turėtų žinoti žmogus, nusprendęs į kelionę pasiimti gyvūną?

Pirmiausia, reikėtų patikėti gyvūno dokumentų paruošimą veterinarijos gydytojui bent mėnesį prieš kelionę. Tai – labai svarbu, nes savininkai dėl gyvūno dokumentų dažnai susirūpina per vėlai, o juk dar reikia aptarti bei atlikti visas reikiamas procedūras, kad kelionė su gyvūnu nesukeltų jokio papildomo streso. Taip pat labai svarbu pratinti gyvūną prie transportinės dėžės. Tai reikėtų daryti likus ne mažiau nei keliems mėnesiams iki kelionės. Jūsų tikslas – pripratinti gyvūną taip, kad transportinėje dėžėje jis jaustųsi saugiai, patogiai ir jam tai keltų tik teigiamas emocijas. Vertėtų ir atidžiai peržiūrėti šalių bei oro linijų reikalavimus, nepamiršti užsisakyti vietos lėktuve gyvūnui ir sumokėti už augintinio bilietą lėktuvu.

Apie kokius gyvūno dokumentus kalbame?

Kokių dokumentų ir procedūrų reikės, priklauso nuo šalies, į kurią ir iš kurios gyvūnas yra transportuojamas. Prieš išvykdami atidžiai peržiūrėkite tos šalies nacionalinius reikalavimus tam tikrai gyvūno rūšiai ir atsižvelkite į oro linijų reikalavimus. Šunys, katės ir šeškai privalo būti vakcinuoti nuo pasiutligės, suženklinti poodine mikroschema, atlikta dehelmintizacija (nukirminimas) ir išduotas Gyvūno augintinio pasas. Jūsų gyvūno veterinarijos gydytojas visada suteiks šią informaciją ir padės pasiruošti kelionei su augintiniu. Reikalavimus, taikomus transportuojamiems gyvūnams, galite sekti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto puslapyje.

Kaip reikėtų pasirūpinti gyvūnais prieš ir po skrydžio?

Dažniausiai yra keliaujama su šunimis ir katėmis. Prieš skrydį rekomenduojama gyvūno neperšerti, pasirūpinti, kad transportinėje dėžėje jis jaustųsi patogiai, būtų prieinamas vanduo. Prieš skrydį reikėtų leisti gyvūnui atlikti gamtinius reikalus, šunims – suteikti galimybę palakstyti, išsidūkti. Pavargęs gyvūnas skrydžio metu miegos ir nė nepastebės, kaip greitai prabėgo kelionė. Stresą patiriantiems gyvūnams, ypač katėms veterinarijos klinikose, vaistinėse galima rasti raminamųjų preparatų, kurie nuramina gyvūno nervų sistemą ir mažina patiriamą stresą. Po kelionės gyvūną reikėtų pagirdyti, pašerti, jei tai šuo – pavedžioti ir leisti jam pailsėti.

Likusius patarimus, ką daryti, kad kelionė Tavo augintiniui būtų dar patogesnė, rasi žurnale „Makalius“!

Naujausi įrašai

bottom of page