top of page

Kaip švęsti augintinio gimtadienį? Išskirtinis reportažas iš Hario tvarios gimtadienio šventės

Jau daugiau nei pusmetį virtuvės šefas Alfas Ivanauskas yra didžiojo pudelio Hario šeimininkas. Taigi, receptai keturkojams augintiniams, kuriais dalinasi laidoje #Alfošuo, yra ir asmeniškai aktualūs.

Tiesa, laida sulaukia įvairiausių vertinimų. Vieni džiaugiasi ir „skolinasi“ idėjas, kiti piktinasi, esą, „Žmonės mėsos neįperka, o čia šunims – naminiai kotletai!“Nėra laiko!?

„Gaminti šuniui? Nėra laiko!“ – tokia reakcija į Alfo siūlomus receptus augintiniams visgi yra dažniausia.

„Nesu radikalus naminio maisto entuziastas, Haris turi savo mėgstamą pirktinį maistą, valgo jį kasdien, bet kai noriu labiau palepinti, pagaminu šį tą ypatingą. Juk taip elgiamės ir su mylimais žmonėmis, tiesa?, – pastebi Alfas. – Mano laidos tikslas – ne pakeisti pirktą maistą naminiu, bet priminti šunų augintojams, kad prieskoniuotas, keptas, aštrus ar riebus maistas nuo mūsų stalo keturkojams netinka. Tad jeigu norisi palepinti, verčiau pagaminti šį tą išties sveiko ir skanaus, Be to, manau, kad labai nemažai atliekų sukuriame mėgindami kompensuoti dėmesio stoką, nesvarbu kam – vaikui, mamai, tėčiui ar savo keturkojui draugui. – Nebuvo laiko kartu ilgiau pasivaikščioti po parką, tai bent „palepinsiu“ skanėstu, penkioliktu kamuoliu ar drabužiu, kurio, tiesą pasakius, tikrai nereikėjo. Aš kviečiu švaistymą versti tvaresne meilės forma – naminiu maistu, buvimu kartu, žaidimu, bendravimu ir pan.“

Neseniai įspūdingai atšvęstas Hario gimtadienis – puikiausias tokio požiūrio įrodymas.
Dovana – dėmesys

„Mano Haris yra tas, kuris pirmas degustuoja laidoje gaminamus patiekalus, jam tai – darbinė kasdienybė, o ne šeimininko meilės išraiška. Jau buvo ragavęs ir gimtadieninio torto šunims, todėl teko galvoti apie kitokią gimimo dienos dovaną, – juokiasi Alfas.

Taip gimė idėja surengti gardų vakarėlį bičiuliams, kurie vietoje įprastų dovanų „suneštų“ savo dėmesį Hariui ir paaukotų pinigų dabar labiausiai dėmesio ir priežiūros stokojantiems keturkojams – be globos ir namų likusiems Ukrainos šunims ir katėms.

„Haris negavo septinto spalvoto kamuoliuko, nes jam užtenka vieno žaislo – svarbiausia, kad būtų, kas su juo žaidžia, dūksta, kalbina, pakedena garbanas. Jam labai patinka žmonių draugija ir kuo didesnė ir šurmulingesnė – tuo smagiau. Tokia dovana jis buvo akivaizdžiai patekintas. Bet jeigu norisi atnešti kažką, ką būtų galima įteikti augintinio šeimininkui į rankas, labai rekomenduoju dovanoti augintinio draudimą."
Tvarus vakarėlis

„Pastaruoju metu esu apimtas tvaresnių švenčių idėjos (Čia galite prisiminti tvaresnių Kalėdų pagal Alfą idėjas) – Hario gimtadienio vakarėlis buvo kaip tik toks. Be plastiko, balionų ir vienadienių dekoracijų, sukurtas naudojant tik natūralias, greitai yrančias medžiagas ir daugkartinius indus.“

Stalo tekstilei – staltiesei ir servetėlėms, Alfas naudojo senos užuolaidos audinį. „Servetėles sukūriau tiesiog sukarpydamas turėtą audinį, jų net krašteliai neapsiūti, nes, tiesą pasakius, niekam tai nė nerūpi! Visos dekoracijos – šviežios gėlės, iš lauko parsineštos šakelės, buvo sumerktos į stiklines vazas, nenaudoju floristinių kempinių, nes jos labai taršios. Indai, iš kurių valgė svečiai – metaliniai dubenėliai, primenantys šunų dubenėlius – juos virtuvėje, gamindamas maistą panaudosiu tikrai dar ne kartą. Kai pradėjau planuoti šventę, neišmesdavau net skardinių dėžučių nuo Hario maisto. Jas išploviau ir sudėjau salotas. Kiekvienas svečias savo dubenėlyje rado tokią skardinę su salotomis – visiems labai patiko šis akcentas!”
Žaismingas valgiaraštis

Hario gimtadienio svečiams buvo patiekti kokteiliai su kaulo formos ledukais, į metalinius dubenėlius „įkrėsta“ gardaus jautienos troškinio su 12 skirtingų rūšių grybais, desertui – naminiai „Nespresso“ kavos ledai ir milžiniško kaulo formos morengų tortas su obelų žiedais (Jie valgomi!) ir šviežiomis uogomis, kurias taip mėgsta Haris.

Kaspinu papuoštas jubiliatas visą dieną valgė tai, ką mėgsta labiausiai – obuolius, šilauoges ir arbūzą! „Mėgstamas maistas yra šventė, tačiau tikra šventė yra tik tada, kai mėgstamu maistu mėgaujiesi ne vienas“, – pasak Alfo, kaip tik tokia ir buvo pagrindinė Hario gimtadienio idėja.“Gražių švenčių!

Naujausi įrašai

bottom of page