top of page

Kaip jaučiasi jis, taip jautiesi ir tu: apdrauskite savo keturkojo ramybę

Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad naminių gyvūnų turėtojai jaučiasi esantys sveikesni, judresni, aktyvesni, labiau savimi pasitikintys, atsparesni stresui, geriau miega, sumažėja vienišumo jausmas. Galime numanyti, kad šalia mūsų – rūpestingų, mylinčių, globjančių, bendraujančių, kartu žaidžiančių, šeimininkų mūsų keturkojai jaučiasi panašiai – laimingi.


„If“ archyvo nuotr.

Tačiau laime reikia rūpintis: ne tik tinkamai prižiūrėti (maitinti, vesti į lauką, žaidinti, slaugyti susirgus), bet ir sukurti saugumo ir ramybės jausmą.

Kaip tik dėl šios priežasties, atsakingi šeimininkai apdraudžia savo augintinius. Juk ligos ar nelaimingo atsitiktinumo atveju gydymas ar išmoka kaimynui už, tarkim, keturkojo sugraužtą tvorą, gali atsieiti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Apsidraudus ramiau ir jums, ir jūsų augintiniui (nes jums ramiau)


 

Dabar įsigyti „If“ augintinio draudimą galite su 10% nuolaida, akcijos laukelyje suvedę ALFOŠUO. Akcija galioja iki birželio 15 d. Daugiau informacijos 👉augintinio draudimas.

 

Plačiau į klausimą, kodėl verta drausti šunis ir kates, atsako draudimo bendrovės „If“ privataus turto draudimo produkto vadovas Tomas Sinkevičius.


Dėl kokių dažniausių priežasčių draudžiami augintiniai?

Nė vienas augintinis nėra apsaugotas nuo sveikatos sutrikimų. Su augintinio negalavimais susidūrę šeimininkai žino, kad kiekvienas apsilankymas pas veterinarą ir gydymas kainuoja ir gana nemažai, todėl didžiausią paklausą turi gydymo išlaidų draudimas, kai atlyginamos šuns ar katės gydymo išlaidos ligos ar traumos atveju. Tačiau svarbiausia turbūt yra tai, kad augintinio draudimas leidžia ne tik sutaupyti, bet ir parinkti jam geriausią gydymą.

Praėjusiais metais augintinių šeimininkai dažniausiai kreipėsi dėl įvairių gyvūnų negalavimų: ūmaus kepenų nepakankamumo, apsinuodijimo, šlapimo takų uždegimo, infekcinių, virusinių ligų ir įvairių traumų, kurių gydymas atsiėjo 300–600 eurų.

Pasitaiko ir skaudesnių (finansiškai – taip pat) atvejų. Pavyzdžiui, vienam apdraustam keturkojui patekus į eismo įvykį, teko atlikti kelias sudėtingas operacijas, kurios kainavo 800 eurų. Tokią sumą iš šeimos piniginės išimti gana skausminga, todėl draudimas yra saugi išeitis.

Beje, augintinio draudimas ne tik atlygina gyvūnų gydymo išlaidas, bet ir kompensuoja keturkojų kitiems padarytą žalą, moka gyvybės draudimo išmokas, jeigu augintinis mirtų, dingtų, būtų pavogtas.


Kokios yra gyvūnų draudimo rūšys?

Draudžiant šunį arba katę draudimo bendrovėje „If“, galima rinktis iš trijų draudimo apsaugos variantų: „If mini augintinį“, „If augintinį“ ir „If super augintinį“.

„If mini augintinis“ padengia keturkojų gydymo išlaidas, siekiančias iki 2 500 eurų per metus, „If augintinio“ – iki 5 tūkst. eurų, o „If super augintinio“ – iki 10 tūkst. eurų per metus.

Turint „If augintinio“ ir „If super augintinio“ draudimo paketus, kompensuojama augintinio kitiems padaryta žala, taip pat mokama kompensacija, jei augintinio netenkama. Augintiniui mirus dėl ligos ar nelaimingo atsitikimo, išmokama gyvybės draudimo išmoka, o jei augintinis pabėgtų, dingtų ar būtų pavogtas, draudimas padengtų pagrįstas jo paieškos išlaidas. Nepavykus augintinio rasti, išmokama visa gyvybės draudimo suma.

Papildomai, įsigijus vieną iš šių draudimo variantų, jeigu prieš suplanuotą kelionę ar kelionėje šuo ar katė pavojingai suserga ar patiria itin rimtą traumą ir dėl to privaloma nedelsiant pradėti augintinio gydymą, šeimininkui išmokama kompensacija už neatšaukiamus lėktuvo bilietus, jų keitimą, apmokėtas nakvynes viešbutyje ar apmokėtą automobilio nuomą iki 700 eurų.

Lietuviai su augintiniais mėgsta keliauti ne tik Lietuvoje, bet ir svetur, todėl galima pasirinkti ir draudimo apsaugos teritoriją – Lietuvoje, Baltijos šalyse ar Europos Sąjungoje.


Kiek kainuoja augintinio draudimas? Nuo ko tai priklauso?

Draudimo įmoka priklauso nuo kelių pagrindinių veiksnių: augintinio dydžio, amžiaus, veislės ir kt. stambių gyvūnų draudimas beveik visada kainuos daugiau nei smulkių, nes ir patyrus traumą ar susirgus skirtingų kategorijų gyvūnų gydymo išlaidos skiriasi. Pavyzdžiui, jauno Maltos bišono paprasčiausias draudimo variantas (medicininių išlaidų draudimas iki 2 500 eurų išlaidoms padengti per metus) – metinė įmoka siektų apie 43 eurus, arba 3,6 euro per mėnesį. Auksaspalvio retriverio draudimo įmoka tomis pačiomis sąlygomis siektų maždaug 70 eurų metams, arba 5,8 euro per mėnesį.


Kokie gyvūnai yra draudžiami augintinio draudimu, t. y., ar yra kriterijai, kuriuos jie turi atitikti?

Draudimo apsaugą gali įsigyti tiek veislinius, tiek nekilmingus šunis ir kates auginantys šeimininkai, o keturkojai draudžiami nuo 2 mėnesių iki aštuntojo gimtadienio.

Visada augintinį rekomenduojame drausti nuo kuo jaunesnio amžiaus. Tai ne tik padės nuolat pasirūpinti jo tinkama priežiūra, bet kartu gausite galimybę jį drausti iki senatvės, t. y. kol sueis 11 metų. Šis pasiūlymas galioja visiems, kurie savo keturkojį nepertraukiamai draudžia bent 5 metus, arba paprasčiau kalbant – jei savo šunį arba katę pirmą kartą apdraus iki 3-io gimtadienio.


augintinio draudimas
„If“ archyvo nuotr.

ĮDOMŪS FAKTAI

  • „If“ statistika rodo, kad šunys draudžiami tris kartus dažniau nei katės.

  • Dažniau draudžiami šių veislių šunys: Labradoro retriveriai, vokiečių aviganiai, vengrų trumpaplaukiai pointeriai, samojedų šunys, Jorkšyro terjerai, taip pat mišrūnai.

  • Dažniausiai draudžiamos katės yra britų trumpaplaukės, Meino meškėnai, škotų nulėpausės, Abisinijos katės, sfinksai ir mišrūnės.


Gražių akimirkų kartu !






Naujausi įrašai

bottom of page