top of page

Kaip išsirinkti geriausią maisto smulkintuvą?

Mėgstate trintas sriubas, glotnučius ir kitus dalykus? Tuomes žinote, ką reiškia geras maisto smulintuvas. O jeigu tokio dar neturite, dalinamės patarimais, apie ką verta pagalvoti prieš įsigijant.


Kokie Jūsų poreikiai?

T. y. ką ketinate smulkinti ir gaminti? Yra smulkintuvų, skirtų kokteiliams, yra universalių. Yra su stikliniu indu arba su plastikiniu. Yra mažesnių ir didesnių. Pigesnių ir brangesnių. Pirmiausia reikės paruošti „namų darbus".Galingumas. Kokio jums reikia?

Pirmiausia atsakykite į klausimą, kam naudosite smulkintuvą: tik kokteiliams trinti, o gal ruošite įvairesnius, sveikesnius patiekalus ir užkandžius? Tai svarbu, nes ne visi smulkintuvai yra vienodo galingumo ir, pavyzdžiui, mažiau galingas ne visada greitai ir kokybiškai paruoš šaldytų uogų ar vaisių kokteilį: teks palaukti kelias minutes, kad vaisiai ar uogos atšiltų.

Jeigu neturite didelių lūkesčių, bet turite laiko laukti, rekomenduojame rinktis 500 vatų galingumo smulkintuvą.

Bet jeigu patinka trintų vaisių ar daržovių kokteiliai ir visada manėte, kad kavinėse ir restoranuose gaminami yra skanesni nei pagaminti namuose, tai jų paslaptis yra galingesnis plaktuvas.


 

Įdomus faktas: didžiausias pasaulyje kokteilių tinklas „Boost Juice Bar“, veikiantis ir Estijoje, naudoja tik BLENDTEC smulkintuvus.


 Tūris. Kiek yra kokteilių mėgėjų?

Pagalvokite ir apie tai, kokį kiekį trintų kokteilių paprastai ruošite. Jeigu tik sau ar dviem žmonėms, rinkitės smulkintuvą su mažesnio tūrio indu. Jeigu visi jūsų šeimos nariai mėgsta vaisių ir daržovių kokteilius, rinkitės su didesniu indu, antraip kokteilius gali tekti plakti kelis kartus iš eilės.Funkcijos. Kokteilinis ar universalus?

Smulkintuvas gali būti puikus pagalbininkas gaminant ne tik kokteilius. Geras smulkintuvas gali pakeisti daugybę virtuvinių prietaisų ir net virtuvinį kombainą. Pavyzdžiui, su BLENDTEC galima pasigaminti šviežių sulčių, paruošti blynų ar lietinių tešlą, vos per tris minutes paruošti karštą trintą sriubą, susiplakti skanų kokteilį, pasigaminti įvairių padažų ir užtepėlių, ledų, žemės riešutų sviesto ir t. t.


 

Pastaruosius trisdešimt metų JAV bendrovė BLENDTEC gamino išskirtinai tik smulkintuvus, tad įdiegė daug naujovių šioje srityje. Pavyzdžiui, BLENDTEC smulkintuvai turi jutiminį valdymo skydelį, iš anksto užprogramuotus smulkinimo ciklus, triukšmo slopinimo sistemą. Itin patogus naudoti ąsotis yra patentuotas.

 Dizainas. Stiklinis ar plastikinis?

Smulkintuvas turi būti gražus, šiuolaikiško, nesenstančio ir funkcionalaus dizaino. Todėl rinkdamiesi būtinai įsitikinkite, kad jis tiks jūsų virtuvėje ir pasinaudojus jo nesinorės slėpti. Į ką labiausiai atkreipti dėmesį? Į pagrindinę smulkintuvo dalį – ąsotį. Labai svarbu, kad jis būtų kokybiškas, nebluktų ir nesibraižytų. Jeigu norite plastikinio indo, rinkitės smūgiams atsparų plastiką be BPA. Plastiko privalumai neabejotinai yra jo lengvumas ir ilgaamžiškumas.

Stiklinis indas gali nukristi ir sudužti, jis daug sunkesnis už plastikinį.Forma. Ar funkcionali?

Smulkintuvų indų yra įvairių formų. Geriausia rinktis tokį, kuris visapusiškai atlieka savo funkciją – yra pakankamai didelis, kad tilptų reikiamas kiekis skysčio ar kitų produktų ir šie galėtų lengvai suktis smulkinimo metu. Toks indas užtikrina, kad smulkintuvo nereikės nuolat stabdyti ir nuo sienelių stumti dar nesusmulkintus maisto likučius ašmenų link.

BLENDTEC smulkintuvai turi patentuotą penkiakampį smūgiams atsparų kopoliesterio indą, kurio sudėtyje nėra BPA. Penkiakampiame inde galima greičiau pagaminti didesnius kiekius mišinių. Tai iki 25 proc. padidina šaldytų maisto produktų smulkinimo efektyvumą. Vidinėse ąsočio „WildSide+“ sienelėse yra dvi statmenos linijos, kurios garantuoja dar didesnį veiksmingumą ir maišymo greitį.


 

Žemės riešutų sviestui ar tirštesniems padažams gaminti BLENDTEC sukūrė specialų „Twister" ąsotį. Tiesiog sudėkite maisto produktus į indą ir, įjungę smulkinimo ciklą, pasukite specialų dangtelį prieš laikrodžio rodyklę. Pasukus dangtelį maisto produktai nuo indo sienelių nustumiami atgal prie peiliuko ašmenų – taip visada užtikrinamas pats geriausias rezultatas.


 Priežiūra. Ar lengva valyti?

Prisipažinkite: prieš naudodami smulkintuvą gerai pagalvojate, ar tikrai neįmanoma išsiversti be jo, nes daugelį smulkintuvų gerai išplauti yra nemenkas iššūkis. BLENDTEC apie tai pagalvojo ir sukūrė savaiminio išsivalymo režimą. Mažiau nei per 60 sekundžių ąsotis tampa švarus.

Be abejo, ąsotį taip pat galima plauti ir indaplovėje.


Kaina

Vienas svarbesnių kriterijų renkantis smulkintuvą neabejotinai yra jo kaina. Ją lemia prietaiso kokybė ir patvarumas. Smulkintuvai BLENDETC yra brangesni, tačiau jie tarnauja visą gyvenimą. Vietoj įprastų dviejų metų, BLENDTEC savo produktams suteikia dešimties metų garantiją.Kad ir ką norite smulkinti, BLENDTEC smulkina viską!Naujausi įrašai

bottom of page