top of page

Išbandyk mane!

Mūsų gyvenimui palengvinti sukurta tūkstančiai mobiliųjų programėlių (angl. apps). Savo įspūdžiais apie naudojamas programėles dalijasi dvi maisto tinklaraščių autorės.

Dovilė, tinklaraščio DR FOOD BLOG autorė:

„Up Coffee“ – programėle galima sekti suvartojamo kofeino kiekį. Ji naudinga žmonėms, geriantiems daug kavos ir energinių gėrimų. Nuo tada, kai pradėjau mokytis ir dirbti restorane, kavos gėrimas tapo vienu iš rytinių ritualų. Kavą geriu rytais, nes mano organizmas neigiamai reaguoja į kofeiną, gautą vakare. Ši programėlė labai pravarti norint sužinoti, kiek kofeino suvartojau. Taip pat galiu stebėti, kaip dėl kofeino kinta mano miego kokybė. Puiku!

MyFitnessPal – nemokama kalorijų skaičiuoklė, skirta padėti žmonėms, norintiems numesti svorio. Paprastas ir visiems prieinamas būdas sekti savo mitybą, fizinį aktyvumą ir stebėti progresą, judant link užsibrėžto tikslo. Man labiausiai patinka, kad „MyFitnessPal“ atsižvelgiama į mano aktyvumo lygį, ūgį bei svorį ir pateikiama dienos kalorijų rekomendacijos. Taip pat programėlėje yra didelė duomenų bazė, kurioje kiekvienas ras, ką valgė pusryčiams, pietums ar vakarienei.

„Foodgawker“ – programėlė, kurioje yra daug tinklaraštininkų receptų. Kasdien seku „Foodgawker“ programėlę: skaitau receptus, žaviuosi nuotraukomis ir semiuosi idėjų pusryčiams, pietums bei vakarienei. Susikūrus savo paskyrą, galima išsisaugoti patikusius receptus, ieškoti patiekalų pagal ingredientus.

„@Timer“ – virtuvinis laikmatis. Mano mėgstamiausias laikmatis, nes vienu metu galima sekti skirtingiems patiekalams pagaminti reikiamą laiką. Tik svarbu nesumaišyti laikmačio spalvų!

Lina, tinklaraščio KIAUNĖS REIKALIUKAI autorė:

„Amount“– padeda nepasiklysti matavimo vienetų džiunglėse. Receptų ir įkvėpimų ieškau įvairių šalių tinklaraščiuose bei knygose, kurių receptuose naudojamos skirtingos matavimų sistemos, tačiau dėl šios programėlės tai man nesukelia jokių problemų. Be to, čia galima pasitikrinti ne tik masės bei tūrio vienetus, bet ir drabužių, avalynės dydžių atitikmenis skirtingų šalių dydžių lentelėse, konvertuoti atstumus, greitį ir dar daugelį parametrų. Programėlė mokama, bet kainuoja tik vieną eurą. Nieko nebereikia pirkti papildomai ir, kitaip nei nemokamose tokio tipo programėlėse, nėra jokių reklamų.

„Vivino“– nufotografuoju vyno etiketę ir randu informaciją apie jį. Pasižymiu, kurie vynai man patiko, su kuo juos derinau, paskaitau draugų ir ekspertų rekomendacijas. Ši programėlė ypač patogi, kai parduotuvėje nerandu savo mėgstamų ir žinomų vynų arba kai norisi ko nors naujo. Taip pat svečiuose, paragavus man patinkančio vyno, iškart nufotografuoju jo etiketę ir visada žinau, kur ir ką gėriau. Programėlė leidžia ne tik vertinti vynus, bet ir rašytis pastabas. Naudoju nemokamą versiją ir jos man visiškai pakanka.

„Simple Diet Diary“ – programėlė-dienoraštis, kuriame fiksuoju, kaip dažnai ir kokį maistą valgau, kiek kalorijų suvartoju ir kiek sudeginu. Nesu išprotėjusi dėl dietų, bet kartais naudinga pasitikrinti, kiek kalorijų per parą suvartojame ir kiek sudeginame. Turiu prisipažinti, kad prieš įsidiegdama šią programėlę nežinojau, kiek kalorijų yra mano valgomame maiste. Miglotai suvokiau, kad kiaulienoje jų daugiau nei žaliose salotose, bet tikrai nebūčiau galėjusi pasakyti net apytikslio kiekio. Ir dabar mintinai nepasakyčiau, bet programėlėje patogu susirasti ir apsiskaičiuoti valgomo maisto kalorijų kiekį.

Naujausi įrašai

bottom of page