top of page

Epidemija: Palangoje išgarsėjusius burbulinius vaflius jau siūlo dešimtys konkurentų

Vos šią vasarą į Lietuvą atėjusi burbulinių vaflių mada netruko apsėsti tiek Palangos poilsiautojų, tiek didmiesčių gyventojų. Vieni tai vadina greit praeisiančia psichoze, kiti – nauju Palangos talismanu. Kai prieš mėnesį kalbinome vadovą, pradėjusį burbulinių vaflių verslą, sužinojome, kad keptuvių vafliams gaminti galima atsisiųsti iš paties Honkongo. Panašu, kad Lietuvą pasiekė nemenka keptuvių siunta, mat, nors Palangoje išgarsintas vaflis Lietuvoje iki tol buvo nematyta naujiena, dabar idėją pasigavo konkurentai ir tokių vaflių galima išvysti ne tik pajūryje, bet ir Vilniuje bei Kaune.

Dar prieš mėnesį su komanda besilankydami Palangoje ledų burbuliniame vaflyje galėjome suvalgyti vos vienoje vietoje, tai – „Yogugu“ ledainė, ilgiausias eiles pritraukianti ledainė pajūryje. Tačiau dabar situacija yra drastiškai pasikeitusi. Beveik ant kiekvieno Palangos kampo galima atrasti vietą, kuri siūlytų burbulinius vaflius: vienus, su grietinėle, su vaisiais ar kaušeliu ledų. Vaflių siūlo ir vietinės užkandinės, ir tikros ledainės. Iš viso suskaičiavome penkis papildomus burbulinių ledų taškus Palangoje, tačiau nenustebsime, jei per savaitę jų skaičius padidėjo dar keliais.

Atrodo, kad „Yogugu“ ledainės šlovė niekur nedingsta net ir atsiradus tokiai konkurencijai: eilės vis dar ilgiausios mieste. (Rūtos Šeškauskaitės nuotr.)

Atrodo, kad ledainės „Yogugu“ šlovė niekur nedingsta net ir atsiradus tokiai konkurencijai: eilės vis dar ilgiausios mieste. (Rūtos Šeškauskaitės nuotr.)


Tokia vaflių mada ir išplitimu ledainės „Yogugu“ vadovas Laurynas Rimavičius nėra nustebintas: „To ir reikėjo tikėtis. Visi nori paragauti, tai yra labai gerai. Kai kurie paragaus skanaus produkto, kiti tokio, kuris bus visiškai prastas, nes Lietuvoje mados plinta labai greitai, tačiau, deja, ne visiems svarbi kokybė.“ Laurynas džiaugiasi, kad nuo jo įkurtos ledainės, net kilus burbulinių ledų epidemijai, klientūra ne tik nenusisuko, jos net padaugėjo.

Štai kaip atrodo „Yogugu“ ledainės vaflis su jogurtiniais ledais ir priedais. Tokio skanėsto kaina - 4 eurai. (Gretos Bernotaitės nuotr.)

Štai kaip atrodo „Yogugu“ vaflis su jogurtiniais ledais ir priedais. Tokio skanėsto kaina – 4 eurai. (Gretos Bernotaitės nuotr.)


Laurynas, paklaustas, kuo gi tas vaflis toks stebuklingas, kad jo paragauti rikiuojasi eilės ir dėl pirmenybės stumdosi tiek vyresni, tiek jaunesni, atsako, kad tai toli gražu ne stebuklas, tiesiog lietuvių skrandžiams priimtinas sotus desertas: „Vaflis yra tikrai skanus ir sotus. Drąsiai galima valgyti vietoj vakarienės ar pietų. Bet, manau, ilgainiui, nors šitas bumas ir nurims, geri pardavėjai tikrai turės savo klientų ratą.“

Tiesa, kitur aptarnavimo lygis ir kokybė ne visada džiugina. Kai kurie vaflių nusipirkę klientai stebisi: negi šis vaflis turi būti toks žalias arba perkepęs ir kietas? L. Rimavičius sako, kad viskas priklauso ne tik nuo keptuvės, bet ir nuo žaliavų. Juk klasikiniai šaltibarščiai įvairiose maitinimo įstaigose irgi skiriasi. Kaip ir cepelinai, kaip ir obuolių pyragai.

Užkandinių tinklas „Liuks+“, iki šiol siūlęs tradicinius Palangos vaflius ant pagaliuko, dabar daugiausiai parduoda būtent burbulinių vaflių. Ar tai reiškia tradicinio vaflio išnykimą? Laikas parodys. (Rūtos Šeškauskaitės nuotr.)

Užkandinių tinklas „Liuks+“, iki šiol siūlęs tradicinius Palangos vaflius ant pagaliuko, dabar daugiausia parduoda būtent burbulinių vaflių. Ar tai reiškia tradicinio vaflio išnykimą? Laikas parodys. (Rūtos Šeškauskaitės nuotr.)


Kalbant apie vaflių kainas – jos Palangoje maždaug vienodos. Didžiausias vaflis su ledais ir priedais daugumoje vietų kainuoja 4 eurus. Vieno vaflio be jokių papildomų priedų kaina svyruoja nuo 1,80 iki 2,20 Eur. Na, o vaflių su grietinėle ar vaisiais, o tai turbūt priklauso nuo produkto kokybės ar kavinės įvaizdžio, kainos svyruoja nuo 2,50 iki 3,50 Eur. Ar kaina didelė, spręsti jums, tačiau daugumai poilsiautojų tai nė motais – visi nori paragauti žymiųjų vaflių bet kokia kaina.

Tiesa, ne vien Palangos ir kitų pajūrio kurortų poilsiautojai gali džiaugtis burbuliniu vafliu. Vilniuje ir Palangoje gyvuojanti ledainė „Manhattan“ siūlo savo žymiuosius ledus jau nebe įprastame, o burbuliniame vaflyje. Čia galima pasirinkti savo mėgstamus ledus (pasirinkimas tikrai vertas dėmesio), o visus priedus ir puošmenas jau parenka ledainėje dirbančios merginos. Jos tikrai žino, ko reikia gerai „Instagram“ nuotraukai – priedus derina prie ledų spalvos ir skonio, todėl ledai burbuliniuose vafliuose atrodo išties efektingai.

Už tokias cukraus bombas ledainėje „Manhattan“ teks pakloti 4 eurus. Ledų skonį galima pasrinkti pačiam, priedus sukomponuoja ledainėje dirbančios merginos. (Rūtos Šeškauskaitės nuotr.)

Už tokias cukraus bombas ledainėje „Manhattan“ teks pakloti 4 eurus. Ledų skonį galima pasirinkti pačiam, priedus sukomponuoja ledainėje dirbančios merginos. (Rūtos Šeškauskaitės nuotr.)


Žymi Kauno vaflinė „KingWinn“ kauniečiams irgi neseniai pristatė burbulinį vaflį. Jei tikėsime jų „Instagram“ paskyra, šis vaflis yra būtent tai, ko kauniečiai nori daugiausia. Čia vaflis su cukraus pudra ir grietinėle kainuoja 1,90 Eur, tačiau norintiems prabangesnio vaflio varianto su daugiau priedų, pinigines teks atverti plačiau.

Užkandinė siūlo jau sukomplektuotus vaflių su priedais variantus. Pavyzdžiui, vaflis su ledais, grietinėle, persikais ir „Snickers“ šokoladiniu batonėliu kainuoja 4,50 Eur, o už specialųjį „KingWinn Special“ burbulinį vaflį su ledais, grietinėle, „Snickers“ ir „KitKat“ batonėliais, „M&M’s“ saldainiais, braškėmis, cukraus vata ir šokoladiniu padažu teks sumokėti kaip už pietus – 7 Eur. Šį vaflį valgę kauniečiai teigia, kad tai didžiulis, amerikietiško tipo desertas. Pietų nei vakarienės po tokios bombos nebereikės: soties ir kalorijų pakaks visai dienai, tad tai geriausias pasirinkimas tiems, kuriems gyvenime jau seniai trūksta kažko saldaus.


A post shared by KINGWINN (@_kingwinn) on Jul 15, 2017 at 4:45am PDT


Ar liks burbulinis vaflis madingas ir kitais metais? Laurynas Rimavičius sako, kad taip: „Tai tikrai skanus desertas ir manau, kad jis tikrai niekur taip greitai nedings. Pamatysite, kitais metais juos tikrai valgys ne tik Palangoje ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose.“

O jūs ar jau ragavote burbulinių vaflių? Pasidalinkite savo nuomone ir komentarais rašydami mums žinutę VMGonline.lt „Facebook“ paskyroje

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page