top of page

Draustis ar nesidrausti kelionės draudimu Europoje – štai kur klausimas

Pamiršę namuose pasą, ryžtingai grįžtame jį iškasti kad ir iš po žemių, o ką darome, kai pamirštame apsidrausti? Na, dažnai šnibždame, kad pamiršome, ir slapčia viliamės, jog keliaujant po Europą jo neprireiks. Kelionės draudimo klausimais mus konsultuoja www.draudimas.lt aptarnavimo skyriaus vadovė Renata Kaškelytė.

Negrįžęs iš kelionės nesakyk „op“

Kelionės draudimas yra reikalingas kiekvienam, susiruošusiam išvykti už Lietuvos Respublikos ribų, nesvarbu, kalbame apie kasmetines atostogas užsienyje, savaitgalį kaimyninėje šalyje ar komandiruotę darbo reikalais. Lietuvos Respublikos sveikatos sistema užtikrina piliečių apsaugą sveikatos sutrikimo atvejais ir jais pasirūpina. Tačiau kaip elgtis su nelaime susidūrus kelionės metu? Kiekviena šalis turi savo socialinę sveikatos apsaugos sistemą. Nepriklausant šiai sistemai, gali kilti daug įvairių nesusipratimų – net tekti pakloti nemažą pinigų sumą už suteiktas gydymo paslaugas. Štai tada ir suprantame kelionės draudimo svarbą.

Nepainiai apie kelionės draudimo subtilybes

Kelionės draudimą sudaro penkios atskiros draudimo rūšys. Viso kelionių draudimo pagrindas yra medicininių išlaidų draudimas, o papildomai galima įsigyti ir kitas draudimo rūšis, tokias kaip nelaimingų atsitikimų draudimas, civilinės atsakomybės draudimas (rekomenduojamas slidinėjantiems ir galintiems sužeisti kitus asmenis), bagažo draudimas ir neįvykusios kelionės draudimas. Dažniausiai įsigyjamas kelionės draudimas tik medicininėms išlaidoms kelionės metu, tačiau vis labiau populiarėja sudaryti kompleksines sutartis atsižvelgiant į kliento poreikius.

  1. Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu atlygina užsienyje patirtas būtinosios medicininės pagalbos / pirmosios pagalbos išlaidas. Taip pat kiekviena draudimo kompanija numatytų limitų ribose atlygina už lydinčiojo asmens atvykimą sužeistojo slaugymui ar repatriaciją į gimtąją šalį, ir pan.

  2. Nelaimingų atsitikimų draudimas galioja tik kelionės metu ir tik už Lietuvos Respublikos ribų. Dažnu atveju draudimo kompanijos turi nustačiusios nelaimingų atsitikimų draudimo sumas, kurios nėra itin didelės. Jų mokoma procentinė išmokos suma yra iš anksto nustatyta draudimo rūšies taisyklėse.

  3. Civilinės atsakomybės draudimas atlygina nuostolius, kuriuos dėl savo veiksmų sukėlė apdraustasis, tretiesiems asmenims. Skirtingos kompanijos taiko skirtingas sąlygas apdraustojo naminių gyvūnų, nepilnamečių vaikų padarytos žalos atvejais bei teisinių išlaidų padengimo atveju.

Apie likusius kelionių draudimus ir Jūsų laukiančias keliones skaitykite žurnale „Makalius“!

Comentários


Naujausi įrašai

bottom of page