top of page

Daigink, kol gali: kodėl ir kaip daiginti sėklas

Sėklas daiginti turint mažiausią biudžetą galima kiekvienuose namuose, bet jų nauda nėra taip lengvai pamatuojama. Skirtingi daigai turi kitokių naudingųjų savybių ir yra kitokio skonio, kurie papildo bet kokį sveiką patiekalą. Kodėl ir kaip reikėtų daiginti sėklas, skelbia Dailyburn.com.

Nauja iš sėklos besiveržianti gyvybė, daigas, vartoja sėkloje esantį krakmolą ir pakeičia savo maistinę sudėtį. Dėl šios priežasties po kiekvieno daiginimo sėklos netenka vis daugiau krakmolo, kurį pakeičia baltymai ir skaidulos. „Journal of Nutrition and Metabolism“ tyrimų duomenimis, daigintų kviečių duona mažina cukraus kiekį kraujyje ir didina sotumo jausmą.

Taip pat daiguose padaugėja vitaminų ir mineralinių medžiagų. Prie šios naudingosios savybės priskiriama ir tai, kad daiginamose sėklose sumažėja fitino rūgšties, kuri slopina geležies ir cinko įsisavinimą. Šis mokslininkų įrodytas faktas labiausiai prisidėjo prie to, kodėl sėklų daiginimas tapo tokiu populiariu reiškiniu vegetarų, kuriems trūksta geležies ir cinko, grupėse.

Dar daiginamose sėklose aptinkama mažiau angliavandenio rafinozės, kuris sukelia dujų kaupimąsi apatinėje žarnyno dalyje. Skaičiuojama, kad vienoje stiklinėje daigų yra 119 proc. vitamino C dienos normos. Išskirtinai brokolių daigai turi antivėžinių savybių.

Tačiau įspėjama, kad daiginti sėklas namuose gali būti rizikinga. Tuo metu, kai daiguose atsiranda daugiau naudingųjų medžiagų, tokią pačią galimybę klestėti turi ir toksinai. Šiltos ir drėgnos sąlygos yra palankos plisti salmonelės, listeriozės ir E. coli bakterijoms. Labai svarbu tinkamai daiginti sėklas.

  1. Daiginti galima tikrai daug ką: pupeles, grikius, lęšius, bolivines balandas, laukinius ryžius, miežius, ridikų ir burokėlių sėklas, garstyčias, avinžirnius ir pan. Sudaiginti nepavyks riešutų, kurie buvo pasterizuoti. Daiginti netinkami ir linų sėmenys. Pirkite tik ekologiškas, patogenais neužkrėstas sėklas ir grūdus.

  2. Daiginti patariama švariame stiklainyje, kurio dangtelyje palikite keletą skylučių vandeniui išpilti.

  3. Vandens įpilkite tiek, kad jis apsemtų grūdus ar sėklas, palikite 1 cm atsargai. Stiklainį kambario temperatūroje palikite stovėti dvylika valandų. Priklausomai nuo to, kokius grūdus ar sėklas naudosite, pilnam stiklainiui pridaiginti užtenka 1–2 cm sausų sėklų. Pavyzdžiui, daiginamos ridikų sėklos išsiplečia labiau nei saulėgrąžų.

  4. Po dvylikos valandų išpilkite likusį vandenį. Tęsdami daiginimo procesą, vandenį stiklainyje keiskite bent kartą per 12 valandų. Daigams geriausią savo valgymo formą pasiekti reikia 2–4 dienų. Sudygusius daigus nuplaukite šaltu vandeniu, gerai nusausinkite.

  5. Daigus, pirma apvirę ir sunaikinę galimas bakterijas, suvalgykite per 2–3 dienas arba laikykite plastikiniame maišelyje šaldytuve ne ilgiau nei savaitę. Atkreipkite dėmesį, kad daigai būtų laikomi sausame ir sandariame inde.

Šaltinis: Dailyburn.com

Naujausi įrašai

bottom of page