Daigų augintojas: yra daigų, kurie gali pakeisti saldainius vaikams


Daigai ir kviečių želmenys - viena ausimi kažką apie tai girdėjusiesiems tai atrodo vienas ir tas pats. Tačiau toks manymas yra viena didžiausių klaidų ir vienas gajausių mitų, kurio išsigandę žmonės numoja ranka į daigus ir atsisako jų savo mityboje: dėl viso pikto.


daigai
Unsplash.com nuotr.

Kodėl vieni bijo, o kiti pernelyg drąsiai atsisako pilnavertės mitybos ir renkasi maitintis tik šiuo supermaistu? Kodėl brokolio daigas vertingesnis už brokolį, kokia daigų rūšis ypač reikalinga moterims, o kurie gali pakeisti net saldainius vaikams? Apie tai šeštadienio ALFAS LIVE laidoje kalbėjosi jos vedėjas Alfas Ivanauskas ir daigų augintojas, šeimos verslo plėtotojas, įmonės ŽALI ŽALI vadovas Vincas Benevičius.

Laidą galite pažiūrėti ČIA, o vmgonline.lt V. Benevičiaus paklausinėjo apie ...augalinius saldainius!


Kokia daigų nauda?

Yra žmonių, kurie įsitikinę, kad tai - super maistas kvadratu. Daigai, be abejo, yra labai vertingi ir naudingi, tačiau nėra panacėja. Tai pilnavertės mitybos dalis, tačiau toli gražu nėra visavertės mitybos pakaitalas. Visi daigai turtingi skaidulinėmis medžiagomis ir mikroelementais. Be to, jie kiaurus metus į lėkštę atkeliauja tik labai švieži ir natūralūs.

Man labai patinka daigintos spindulinių pupuolių sėklos. Šie daigai yra vaikų numeris vienas. Net 98 proc. mažų vaikų šiuos daigus labai mėgsta ir noriai valgo. Jiems skanu, nes spindulinės pupuolės saldžios - jose gausu natūralaus cukraus, be to, skonis primena žalius žirnelius.

Skaidulinėms pupuolėms yra apie 4500 metų. Auginti ūkiuose pradėtos Persijoje. Seniausios pupuolės aptiktos dabartinėje Indijoje.


Kuo jos turtingos, kokia jų vertė organizmui?

100 g daigintų spindulinių pupuolių turi 6 g angliavandenių, iš kurių didesnė dalis yra cukrus (~4 g). Tai paaiškina, kodėl jos natūraliai saldžios, ir kodėl jas taip mėgsta vaikais. Jose yra mažai oligosacharidų – cukraus, skatinančio dujų kaupimąsi žarnyne, todėl tinka jautresniems žarnynams.

Spindulinės pupuolių daigai - B grupės vitaminų šaltinis. B grupės vitaminai tirpsta vandenyje, todėl pasišalina su šlapimu, pr