Augaliniai produktai – neatsiejama visavertės mitybos dalis. O ar pasiryžtumėte bent kartą per savaitę išmėginti naujus augalinius patiekalus? Kartu su organizacija „Gyvi gali“ ir projektu „Nori gali“ padėsime Jums į savo racioną įtraukti daugiau vaisių, daržovių, kruopų, ankštinių produktų. Projektas įkvepia augalinio – sotaus ir skanaus – maisto atradimams.
Praturtinti įprastus makaronų receptus galima ieškant naujų skonių kombinacijų ar neįprastų ingredientų. Tam, kad nereikėtų eksperimentuoti patiems, siūlome šį minkštų ryžių makaronų receptą su aromatingu riešutų sviesto padažu, kuris pavers visą patiekalą ne tik skaniu, bet ir maistingu, sočiu ir tokiu, kurio galbūt dar neteko išbandyti.
1 asm,
Ryžių makaronams su riešutų sviesto pagrindu pagaminti reikia:
50 g. ryžių makaronų (nevirtų)
90 g. tofu (recepte naudotas marinuotas tofu)
Ketvirtis raudonosios paprikos (60 g.)
Pusės nedidelio svogūno
2 česnako skiltelių
4-5 šviežių pievagrybių (apie 40 g.)
2 šaukštų švelnaus riešutų sviesto
3 šaukštų sojų padažo
2 šaukštelių agavų sirupo
1/2 šaukšto obuolių acto
3 šaukštų vandens
Žiupsnio kajeno pipirų
1/2 šaukšto alyvuogių aliejaus
Sezamo sėklų patiekimui
Ryžių makaronus užpilti verdančiu vandeniu ir palikti išbrinkti.
Susmulkinti svogūną, vieną česnako skiltelę, papriką (juostelėmis) ir pievagrybius.
Tofu sulaužyti nedideliais gabaliukais (galima ir supjaustyti).
Paruošti padažą – sutarkuoti vieną česnako skiltelę (ar suspausti česnakų smulkintuvu). Kartu su juo į indą sudėti riešutų sviestą, sojų padažą, agavų sirupą, obuolių actą, vandenį, kajeno pipirus ir gerai išmaišyti.
Keptuvėje įkaitinti šiek tiek alyvuogių ar kito aliejaus. Sudėti smulkintą česnaką ir svogūną, pakepti porą minučių. Tada sudėti smulkintą tofu ir kepti iki kol lengvai paruduos. Tuomet sudėti ir smulkintą papriką bei pievagrybius, kepti 5-8 minutes arba kol viskas apskrus.
Į keptuvę kartu sudėti išbrinkusius ryžių makaronus, supilti padažą, gerai išmaišyti ir patiekti apibarsčius sezamo sėklomis, petražolėmis ar kitais norimais priedais.
Skanaus!
Šių receptų publikavimas – ne pelno siekiančios organizacijos „Gyvi gali“ projekto „Nori gali“ dalis. Projektas įkvepia augalinio – sotaus ir skanaus – maisto atradimams. Kiekvieną savaitę mūsų portale ieškokite naujų ir įdomių receptų!
Už šios savaitės receptą dėkojame tinklaraščiui @plantasticka.