top of page

Ar šventinis stalas gali būti sveikas?

Paprastai šventinis stalas lūžta nuo įvairių gėrybių, kurioms sunku atsispirti. Sakote, kokios šventės be tradicinių patiekalų? Pavyzdžiui, baltos mišrainės? Ką daryti, kad net ir mažos nuodėmės prie šventinio stalo negrasintų keliais papildomais kilogramais šventiniam maratonui pasibaigus?

Jei gaminsite tradicinius šv. Kūčių ir šv. Kalėdų patiekalus, jų ingredientus tereiks pakeisti į sveikesnius. Pavyzdžiui, kepiniams naudokite nerafinuotą kokoso aliejų, o šaltiems patiekalams – kokybišką šalto spaudimo sėklų, riešutų ar alyvuogių aliejų. Vietoj rafinuotų baltųjų miltų rinkitės rupius pilno grūdo miltus.

Kad desertai būtų sveikesni, stenkitės visiškai atsisakyti balto cukraus, saldinkite medumi, klevų sirupu, datulėmis ar kitais ekologiškais džiovintais vaisiais ir uogomis.

Rinkitės neriebius gyvulinius produktus, kuo mažiau rūkytų gaminių, daugiau šviežių/raugintų daržovių, patiekalų iš daržovių. Taip pat sezonines daržoves: visas šaknines daržoves, moliūgus, žalumai rinkitės lapinį kopūstą, sėklų daigus.

Jei mėgstate eksperimentuoti, nesuklysite pasirinkę ingredientus ir prieskonius, kurie ne tik gerina virškinimą, bet ir stiprina imunitetą. Taip naujus metus pasitiksite ne tik sotūs, laimingi, bet ir sveiki.

Išbandykite patiekaluose imbierą, ciberžolę, įvairias jūros žoles, dumblius, džiovintus šitakės grybus, chaga, maitake, reishi, baltuosius ar juoduosius kiniškus grybus, džiovintas dygliuoto ožerškio (goji), peruvinės dumplūnės (inca), šilkmedžio ar acai uogas, skaldytas kakavos pupeles.

SVEIKŲ IR SKANIŲ PATIEKALŲ RECEPTUS RASITE ČIA.

Naujausi įrašai

bottom of page