top of page

#Alfošuo. Kokiomis ligomis serga šunys ir kada bei kiek jiems reikėtų duoti medaus?

Penktadienio laidoje ALFO ŠUO Alfas kartu su „Kaivana“ klinikos veterinarijos gydytoja Viktorija kalbėjo apie šunų ligas, kaip jas atpažinti, kaip elgtis jas pastebėjus.

Taip pat veterinarė atskleidė, kada medus šunims gali būti naudingas kaip ir mums.


kaip gydyti peršalusį šunį_medus_šunų ligos_Alfo šuo
VMG nuotr.


Kokios yra šunų ligos, kokie jų simptomai, kad pastebėję juos galėtumėme atpažinti ir

žinotume, kaip elgtis?

Dabar ypač padaugėjo peršalusių gyvūnų, kurie į kliniką atkeliauja su sloga, rinitu, o jis gali išsivystyti ir į sinusitą. Paintensyvėjo akių uždegimai. Visgi daugiausia atvejų, kai šuo kosti, o kosulys vėliau išsivysto į anginą.

Kaip kosti šuo? Jo kosulys dažnai primena garsą, lyg šuo norėtų kažką atvemti iš gerklės. Kartais šeimininkams šis garsas skamba taip, lyg augintinis būtų kažkuo užspringęs. Tačiau jei tai tęsiasi trečią dieną, tai tikrai nėra užspringimas.

Paprasčiausias patarimas – šiek tiek švelniai paspausti augintinio gerklę ir, jeigu šuo pradeda kosėti, tikėtina, kad jis yra pašalęs. Jeigu situacija nesikeičia, negerėja, reikėtų kreiptis į veterinarijos gydytoją, kad uždegimas nenueitų į plaučius.


Jeigu pastebėjome, kad šuo peršalęs ar galime kažką patys jam duoti, kažkuo gydyti?

Galite duoti medaus, jeigu šuniukui skanu. Tai yra natūralus cukrus, kuris turi ir dezinfekcinių

savybių, ir antimikrobinių savybių. Jis nuramins gerklę ar trachėją. Ir jam tikrai bus lengviau. Jeigu šuo nenori valgyti medaus, bet šeimininkai pastebi, kad jam padeda, galima medaus įmaišyti į vandenį (padaryti šiltą medaus vandenį). Taip pat sergančiam šuniui reikėtų stengtis duoti minkštesnį maistą. Nebūtina šerti konservais, tačiau jo kietą maistą galima išbrinkinti vandenyje ir įdėti kelioms sekundėms į mikrobangų krosnelę, kad ir aromatas būtų geresnis. Nepradėkite šuns gydyti įvairiomis pastilėmis.


Ką reikėtų žinoti apie šunų kasos uždegimus?

Labai dažnai po didžiųjų metų švenčių į klinikas atkeliauja šuniukai, kačiukai su ūmiais pankreatitais, nes gavo riebaus maisto nuo stalo: keptos vištos ar pan. Mes tam nusiteikiame, padidiname vaistų kiekius klinikose.

Patarimas: neduokite maisto nuo stalo. Kasos uždegimas yra labai

skausmingas gyvūnams ir sukelia smarkius vėmimus. Per šventes

rekomenduojama gyvūnus laikyti kuo toliau nuo stalo, ypač, jeigu šeimoje yra silpnavalių žmonių, kurie negali neduoti maisto.


Kokios dažniausiai alergijos kamuoja šunis ir kaip jas atpažinti?

Alergijos dažniausiai yra trijų rūšių: parazitinės – blusos, plaukagraužiai. Kitos yra aplinkos

alergijos, kai gyvūnas yra alergiškas mūsų mikropasauliui: dulkių, patalynės erkutės, pelėsis ir pan. Trečioji – maisto netoleravimas, taip ją reikėtų vadinti. Maisto netoleravimas paprastai

dažniausiai, kaip ir žmogui, pasireiškia pilvo pūtimu, chroniniais viduriavimais, perdėtu oro

gadinimu.


Visą laidą žiūrėkite čia


Naujausi įrašai

bottom of page