Alfo Ivanausko dovana Martyno Mažvydo bibliotekai – kulinarinių knygų kolekcija

Simboliška, kad Vilniaus gastronomijos savaitė prasidėjo gastronomijos kultūrai ypatingu įvykiu. Lapkričio 4 dienos vakarą žinomi šalies žmonės susirinko į pristatymą kolekcijos, kurią Alfas Ivanauskas padovanojo Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai.

Vytautės Ribokaitės nuotr.


Suvenyrai iš kelionių – knygos

Kulinaras ir virtuvės mitų griovėjas prisipažino, kad kulinarijos knygas pradėjo kaupti nuo šešerių metų. Pomėgį pakurstė Alfo vaikystės laikų žurnalas „Naminukas“, kuriame buvo ir receptų skiltis: „Vartydavau žurnalą ir galvodavau, na, negi nėra įdomesnių receptų, kodėl nepadarius geresnių patiekalo nuotraukų?“ Taip prasidėjo gražesnių ir įdomesnių dalykų paieškos, kurios tęsiasi iki šiol.

Vaikystėje Alfui įdomiausia buvo gaminti saldumynus, vėliau susidomėjo lietuviška virtuve, tad neatsitiktinai vienas pirmųjų kolekcijos egzempliorių – dar 1985-aisiais metais išleista J. Uginčienės knyga „Močiutės vaišės.“ Vėliau susidomėjo kitų tautų virtuvėmis, ėmė ieškoti vis įdomesnių, neįtikėtinų dalykų. Skonių ieškotojas knygų yra įsigijęs Amsterdame, Niujorke, Kopenhagoje, Londone, Briuselyje, Šanchajuje, taip pat parsivežė jų iš Prancūzijos, Japonijos.

Atidarymo akimirka. Vytautės Ribokaitės nuotr.


Daug keliaujantis A. Ivanauskas renginyje prasitarė, kad ir kur nuvyktų, niekada iš svečios šalies neparsiveža jokio suvenyro. Tiksliau, pagrindinis suvenyras yra nauja kulinarijos knyga. „Dabar knygų yra tiek daug ir įvairių! Vienoje man ypač patinka, kaip sudėliotas turinys, kitoje – nuotraukos, trečioje – viršelis, dar kitur – antraštė ar tiesiog knygos koncepcija“, – sakė A. Ivanauskas.

Nacionalinės bibliotekos Laisvalaikio skaitinių fondas ir erdvės pasipildė solidžia kulinarinių knygų kolekcija, kurią bibliotekai dovanojo A. Ivanauskas. Dabar maisto menininkai, kūrėjai, improvizacijos meistrai ir norintieji tokiais tapti tikrai ras, kur semtis įkvėpimo ir padrąsinimo, galės paganyti akis, išbandyti naujus kulinarinius receptus, nes knygas galima ne tik vartyti skaitykloje, bet ir skolintis, parsinešti namo.

Vytautės Ribokaitės nuotr.