top of page

#AlfasAtsakingai. Organiškas juodojo perlo atspalvio kiaušinių dažymo triukas ir tvarus dekoras

Laidoje „Alfas Atsakingai“ – įkvepiantys pokalbiai apie atsakingą požiūrį į gyvenimą, tausų vartojimą ir patarimai, kaip gyventi kuo draugiškiau, švariau, ekologiškiau.


organiškas kiaušinių dažymo būdas, Alfo patarimai
VMG nuotr.

Praėjusio sekmadienio laidoje Alfas atskleidė, kaip dažyti velykinius kiaušinius tvariai – bežalos aplinkai ir sau. Taip pat dalinosi patarimais, kokius kiaušinius rinktis ir kaip dekoruoti velykinį stalą?


Kaip teisingai pasirinkti kiaušinius?

Jeigu neturite vištų ir jų kiaušinių patys neprirenkate, parduotuvėje rinkitės ekologiškus ir pažymėtus skaičiumi 0. Tokius kiaušinius deda vištos, kurios yra auginamos tvariau ir gyvena specialiuose mobiliuose paukštynuose.


Kaip kiaušinius dažyti tvariau?

Apstu įvairių cheminių dažų kiaušiniams, bet jų geriau nenaudoti. Žinoma, kopūstai, svogūnų lukštai, ciberžolė gali nudažyti kiaušinius ir, manau, visiems šie būdai jau gerai žinomi ir naudojami. Pernai išradau kiaušinių dažymo būdą, kurio analogo neradau internete ir nemačiau, kad kas kitas taip siūlytų dažyti. Džiaugiuosi, kad jau nemažai žmonių šį būdą išbandė. Kad nudažytumėte kiaušinius juodojo marmuro spalva, reikės tiesiog paprasto pilko grafitinio pieštuko. Grafitas yra visiškai organiška medžiaga, kuri mums nekenkia. Svarbu, kad joje nebūtų švino. Imkite virtą kiaušinį ir su pieštuku jį nuspalvinkite, o tada sukamaisiais judesiais, pirštų pagalvėlėmis, trinkite nuspalvintas vietas. Taip išgausite perlamutrinę sidabrinę spalvą.

Šiuo būdu dažyti gali visa šeima, nes viskas labai paprasta. Šiuo būdu galima dažyti ir trumpiau, ir ilgiau virtus kiaušinius.

Kaip dekoruoti šių metų Velykų stalą?

Labai dažnai matau, kad žmonės iš miško į namus parsineša samanų, geriau taip nedarykite. Leiskite samanoms likti miške, nebent turite pievą ar mišką, kur jas patys ir auginate. Rinkitės šieną, kurio tikrai galite nusipirkti įvairiose parduotuvėse, jis lengvai suyra – tokiu būdu neteršite aplinkos, nedrasysite miško paklotės.

  • Jeigu šienas ar šiaudai netinka prie jūsų namų ar stalo interjero, galite prisiskinti įvairių šakelių, kurios ilgainiui dar ir išsprogdins pumpurus. Prie šakelių taip pat labai gražiai atrodys dažyti kiaušiniai.

  • Dekoravimui rinkitės indus, atliekančius kelias funkcijas, t. y., tokius, kuriuose galėsite ne tik patiekti kiaušinius, desertus, bet ir pamerkti gėles ar išdėlioti dekoracijas. Visada sakau, jog pirkdami kokį nors daiktą, pavyzdžiui, džinsus ar palaidinę, galvokite, su kuo juos derinsite, taip pat yra ir su indais. Galvokite, ar jis yra tvarus ir ar atliks bent 5 vaidmenis t. y. ar jis daugiafunkcis.

  • Į indą galite dėti šieno, gražiai jį apkarpyti, ant jo sudėti kiaušinius, net ir nedažytus. Kartais net ir balti kiaušiniai gali labai gražiai atrodyti, derėti su kitomis spalvomis. Lėkštes galite puošti ir savojiniu kopūstu: jo lapų raštas tikrai išsiskirs, atrodys įdomiai bei netikėtai.

  • Žinoma, nepridažykite kiaušinių tiek, kad nebūtų jų kur dėti. Norėdami gyventi tvariau, paklauskite šeimos narių, kokių patiekalų jie norėtų, galbūt kai kurie net nenorės kiaušinių, taip sutaupysite maisto produktų ir nereikės jau pagamintų patiekalų išmesti.

  • Tvariai gyventi yra labai paprasta. Savo namuose, virtuvėje ar kieme galite rasti įvairių dekoro elementų, akcentų, kurie papuoš Jūsų stalą ar gal net bus valgomi.


Gražių švenčių!


Comments


Naujausi įrašai

bottom of page