top of page

9 Alfo idėjos, kaip padėti Ukrainai

Geriausia, ką galime daryti šiuo metu, tai nepasiduoti baimei, daryti darbus, kuriuos darėme iki šiol, tik gal su dar didesniu užsidegimu, ir padėti žmonėms, kuriems dabar labiausiai reikia pagalbos: kovojantiems Ukrainoje ir bėgantiems nuo karo siaubo. Būdų padėti tikrai nemažai, štai dar kelios idėjos:


Ukrainos vėliava
Shutterstock.com nuotr.

1. Valgyk namuose. Gera savaitgalio pietus pavalgyti mėgstamame restorane, atsigerti kavos mieste ir pan. Tačiau gaminti namuose, gerti namuose plikytą kavą yra pigiau: susilaikykite ir šį savaitgalį ar net kurį laiką neikite į restoraną, o į miestą neškitės savo kavą savo daugkartiniame puodelyje. Sutaupytus pinigus perveskite į pasirinktos paramos ir labdaros organizacijos sąskaitą.


2. Taupesni ingredientai. Jeigu anksčiau gamindami namuose rinkdavotės brangius, egzotiškus ingredientus, pavyzdžiui, mėgote krevetes, brandintos jautienos steikus, įmantresnes daržoves, tai kur laiką rinktinės vertingus, bet paprastesnius ir pigesnius produktus, trumpai tariant, sumažinkite išlaidas ingredientams. Pirmadienio laidoje #Alfasvienasnamuose Alfas įrodė, kad nei patiekalų kokybė, nei skonis dėl to nenukenčia. Alfo receptus rasite čia.


Alfo receptai
VMG nuotr.

3. Kviestinė vakarienė. Jau pirmadienio laidoje Alfas ragino rengti kviestines vakarienes draugams ir kaimynams. Jūs gaminate, o jie paaukoja Ukrainai. Gaminkite nebrangius, bet sočius patiekalus: sriubas, troškinius, apkepus. Būti kartu, jausti bendrystę dabar taip pat yra labai svarbu, nes mažina įtampą ir nerimą. Idėjų vakarienei (receptai su vištiena) rasite čia.


4. Pyragas kolegoms. Jeigu dirbate ne iš namų, o einate į biurą, iškepkite pyragą ir pietų metu pavaišinkite bendradarbius. Pasiūlykite mainais į naminio pyrago gabalėlį pervesti kad ir simbolinę sumą Ukrainai paremti. Gal iškepkite purų keksą? Receptas čia.


5. Gimtadienio dovana - parama. Jeigu ruošiatės švęsti gimtadienį ar artėja kitą proga, surenkite labdaringą vakarėlį. Paprašykite, kad vietoj dovanų jums susirinkusieji neštų po dovaną Ukrainai, t. y. planuotos dovanos vertės sumą pervestų į sąskaitą tų, kurie padeda Ukrainai.


6. Vienas vietoj dviejų. Namuose gaminkite maistą kelioms dienoms, nes taip taupiau. Šakninės daržoves, pavyzdžiui, bulvės, morkos, burokėliai, gali tapti nebrangiu, bet skaniu, madingu, sočiu patiekalu. Pavyzdžiui, šis receptas.

Be to, vakarienei ar savaitgalio pietums gaminkite ne du patiekalus, pavyzdžiui, sriubą ir antrą patiekalą, o vieną, bet sotų ir daug: sriubą ar troškinį. Sutaupytus pinigus perveskite Ukrainai.


apkepas, receptas
VMG nuotr.

7. Pamirštos maisto atsargos. Suorganizuokite generalinį virtuvės valymą: atidžiai ir nuodugniai peržiūrėkite visas spinteles, šaldytuvą, šaldiklį. Turbūt rasite produktų, kuriuos buvote pamiršę. Ir jų tikriausiai užteks pagaminti pietus ir vakarienę net kelioms dienoms. Sutaupytas dienos išlaidas maistui skirkite Ukrainai.


8. Ar tikrai reikia medinio šaukšto? Planuojate eiti į Kaziuko mugę savaitgalį? Prasiblaškyti dabar labai reikia, tik pagalvokite, ar jums tikrai reikalingas dar vienas medinis šaukštas, mentelė ar lentelė. Jeigu pavyks atsispirti, sutaupytus pinigus perveskite Ukrainai.


9. Nenaudoji - parduok. Surenkite kulinarinį blusturgį savo namuose. Daiktus, kurių nebenaudojate virtuvėje, galite parduoti savo draugams ar kaimynams daikto sumą pervesdami tiesiai į paramos ir labdaros organizacijos sąskaitą.


Darbe ar per feisbuką galite suorganizuoti aukcioną. Iškepkite pyragą, tortą, naminės duonos ir paskelbkite aukcioną. Gautus pinigus perveskite Ukrainai. O gal atradote savo būdą kaip sutaupyti, surinkti pinigų paramai? Dalinkitės savo idėjomis ir sumanymais. Tai ne pasigyrimas, o padrąsinimas ir įkvėpimas kitiems. Būkite vieningi ir geri ir palaikantys. #SlavaUkraini !


Alfas Ivanauskas
VMG nuotr.
ความคิดเห็น


Naujausi įrašai

bottom of page