Aš Ikona Pokalbių Šou Delfi TV

Smidrai: ką su jais daryti?

Smidras yra karališka daržovė, nors ir kilusi iš močiutės daržo. Taip taip, tie vešlūs, bujojantys augalai, puokščių papuošalai. Žinoma, jeigu smidrams leidote subujoti, tai apie juos kaip apie maistą kalbėtis jau neverta, nes patiekalams tinka sultingi jauni smidrų ūgliai.


smidrai, patarimai, ką gaminti iš smidrų, ALfas Ivanauskas patarimai

Dalinamės patarimais apie smidrus ir ką su jais daryti.


1. Smidrai gali būti balti, žali, violetiniai, salotiniai, įprasto dydžio ir miniatiūriniai.

2. Smidrai turi patekti ant stalo kuo greičiau po surinkimo. Kuo ilgiau smidrai laikomi, tuo jie tampa neskanesni. Šviežias nulaužtas smidras – tiesiai iš lysvės – yra labai panašus saldumu ir sultingumu į jauną žaliąjį žirnelį.

3. Parsinešę ryšelį smidrų namo, truputį (iki 0,5 cm) nupjaukite kotelius ir pamerkite į šaltą vandenį. Laikykite šaldytuve, bet turėkite omenyje, kad smidrai vis auga, tad neleiskite jiems iš šaldytuvo nukeliauti tiesiai į ikebaną.

4. Rinkitės stangrius, tvirtus, žvilgančius smidrus, apdžiūvusių ir patamsėjusių neimkite. Taip pat stebėkite, kad nebūtų nulaužtos viršūnėlės, nes būtent jos yra vertingiausia dalis.

5. Prekyboje galima rasti smidrų visus metus, bet vietinių smidrų sezonas prasideda gegužės mėnesį ir trunka ilgiausiai 1,5 mėnesio. Tad lietuviškus smidrus valgome gegužės-birželio mėnesiais.

6. Smidrai turi būti labai greitai paruošiami. Smidrų negalima nei pervirti, nei perkepti.

7. Baltų smidrų odelė visada nuvaloma. Geriausiai tą padaryti daržovių skustuku. Odelė valoma iki pat viršūnėlės.


smidrai, ką gaminti iš smidrų. patarimai, receptai

8. Ar verdami balti smidrai jau tikrai išvirę, tikriname taip: šakute paimkite smidrą, bet ne perverkite, o tiesiog paguldykite jį ant šakutės taip, kad smidro galai būtų nusvirę. Jeigu abudu galai drastiškai nusvyra – smidras pervirtas. Galai turi tik labai nežymiai nulinkti.

9. Žalios spalvos smidrų galima nevalyti, bet įprastai jie yra valomi 2-3 cm iki viršūnėlės.

10. Visų smidrų galiukus reikia nulaužti. Jeigu jie nėra labai sumedėję, iš jų galima pasigaminti pertrintą sriubą, o lupenas paversti gardžiais traškučiais.

11. Viename ryšulėlyje turi būti vienodo storio smidrai, kad išvirtų vienu metu.

12. Virimui smidrai surišami ir verdami pastačius juos puode. Vandens reikia įpilti tiek, kad nesiektų viršūnėlių – jos turi iššusti garuose.

13. Jeigu kepate žalius smidrus keptuvėje, nukaiskite juos vos tik smidrai pakeis savo žalią spalvą į smaragdo žalumo spalvą. Stebėkite, kad neperkeptų.

14. Gamindami patiekalus iš smidrų, rinkitės paprastesnius receptus, kad neužgožtumėte jų skonio nei įmantriais prieskoniais nei sudėtingomis kulinarinėmis technikomis.


Tradiciniai patiekalai: smidrai su olandišku padažu, rizotas su smidrais, smidrai su jaunomis bulvėmis, omletas su smidrais.


jautienos kepsnus su smidrais ir kitomis daržovėmis, Alfo Ivanausko receptas


Sėkmės ir skanaus!ATGAL

PASIDALINTI