Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą
Nauja Alfo Ivanausko knyga nemokamai. Alfas vienas gamtoje. Išragauti vasarą

Konditeris Evaldas Juška: „Jeigu pusryčiai būtų knyga, rinkčiausi Dale Carnegie „Pakilk ir prabilk"

Ankstyvi pusryčiai (per nuotolį) su Londone gyvenančiu ir desertų virtuozu Evaldu Juška prasideda nuo pokalbio apie karjeros stotelę vienos garsiausių pasaulio šefių, Clare Smyth, komandoje ir planus netrukus grįžti į Lietuvą dėl ambicingo projekto.

Nors šiandien Evaldo pusryčiai, kaip pats pajuokavo, yra šis interviu, paprastai jie varijuoja tarp dviejų kraštutinumų: sveikuoliško žaliojo kokteilio ir tikros angliavandenių bombos.


Konditeris Evaldas Juška, vmgonline interviu
Asmeninio archyvo nuotr.

Evaldai, kokie keliai suvedė su Clare Smyth?

Dar dirbdamas pas Claude Bosi ledų kursuose susipažinau su Clare restorano „Core" sous chef'u. Per trečiajį karantiną Clare nusprendė, kad būtų naudinga tiekti maistą išsinešti. Jos idėja – degustacinė vakarienė, kurią klientai, vadovaudamiesi instrukcijomis ir vaizdo medžiaga, galėtų patys užbaigti ir pasiserviruoti namuose.

Man paskambino ir pasiūlė bendradarbiauti šiame projekte. Jiems reikėjo desertų šefo, turinčio patirties su šokoladu. Sutikau. Padariau keletą šokoladinių saldainių BonBon pavyzdžių, Clare paragavo, jai labai patiko.

Pradžioje gaminau tik šokoladinius saldainius, kurie buvo pardavinėjami „Core at Home" tinklapyje, taip pat buvo viena iš 9 degustacinės vakarienės dalių. Vėliau gavau daugiau darbų.

Garsūs šefai vienas kitą gerai pažįsta, tariasi, palaiko ir, žinoma, keičiasi informacija apie darbuotojus. Jeigu gerai dirbai pas vieną, tikrai gausi rekomendaciją darbui pas kitą. Taip mane ir susiranda.


Esi konditeris. Ar Tavo pusryčiai saldūs?

Dažniausiai mano pusryčiai yra žaliasis kokteilis (riešutai, įvairios sėklos, bananas ir pan.) ir kavos puodelis. Bet jeigu nusimato labai darbinga, didelio fizinio aktyvumo reikalaujanti diena, tai į pusryčių racioną stengiuosi įtraukti daugiau gliukozės turinčių produktų.


Mėgstama kava?

Paprastai renkuosi juodą kavą be jokių priedų, kad geriau pajusčiau kavos pupelių skonį. Mudu su žmona esame kavos gurmanai, mėgstame išbandyti skirtingas kavos rūšis. Taip pat yra ir su juoduoju šokoladu – mėgstu jį degustuoti.