top of page

Tikro itališko picos pado receptas

Mėgstate picą, bet neatrandate tikro itališko jos pado recepto? Alfas dalinasi savo atradimu.

itališkas picos pagrindas, Alfo Ivanausko receptas
VMG nuotr.

12 picų


Tikram itališkam picos padui pagaminti reikia:

  • Picos tešlos gaminimo aprašymas:

  • 2 kg itališkų miltų TIP „00“

  • ½ valg. šaukšto itališkų mielių

  • 1120 ml vandens

  • 2 valg. šaukštų druskos

  • 8 valg. šaukštų ypač tyro alyvuogių aliejaus

1. Į maišyklę suberkite persijotus itališkus miltus, mieles ir maišykite kelias minutes. Neišjungus maišyklės pilkite šaltą geriamą vandenį ir maišykite iki 10 min. Tada pilkite ypač tyrą alyvuogių aliejų, susigėrus aliejui į tešlą berkite druską. Baikite maišyti, kai tešla maišyklėje bus įgavusi moliūgo formą, nelips prie rankų, nesijaus druskos kristalų bei tešlos vidaus temperatūra bus +22 °C. Pastaba: nepermaišykite

2. Tešlą išimkite iš maišyklės ir paruoškite poilsiui. Suformuokite tolygaus paviršiaus rutulio formos pusgaminį ir apdenkite maistine plėvele. Poilsio trukmė apie 10 min.

3. Pailsėjusią picų tešlą porcijuokite. Rankomis sukamaisiais judesiais formuokite tolygaus paviršiaus rutuliukų formos pusgaminius, išspaudžiant orą, nepaliekant rutuliuko apačioje skylių. Picų tešlos rutuliukus sudėkite į plastikinę picų dėžę, uždenkite ir brandinkite 24 val. šaldytuve (+4 °C).

4. Prieš picų kepimą, iš šaldytuvo išimkite dėžę su brandinta picų tešla (rutuliukais) ir kildinkite apie 20–50 min. aplinkos temperatūroje. Kildinimo laikas priklauso nuo aplinkos temperatūros. Uždenkite, kad tešlos paviršius nedžiūtų. Šiek tiek apibarstykite miltais, atsargiai mentelės pagalba, išlaikant formą, iš dėžės išimkite picų tešlos rutuliukus.

5. Tešlos pagrindą išsukite rankomis. Ant miltais pabarstyto stalo paviršiaus dėkite tešlos rutuliuką, iš visų pusių apmiltuokite, pradedant nuo vidurio, pirštų galiukais tolygiai formuokite blyną, neliečiant tešlos kraštų. Pakelkite nuo stalo, nupurtykite miltų perteklių, laikant rankose pirštų pagalba sukamaisiais judesiais tempkite iki 17 cm. Tuomet dėkite ant stalo ir sukamaisiais judesiais išsukite apvalios formos reikiamo dydžio picų tešlos pagrindą, palikdami storesnį kraštą.

6. Paruoštą picų tešlos pagrindą sukamaisiais judesiais aptepkite pomidorų padažu. Dėkite ingredientus ir lyžės pagalba pašaukite į picų krosnį, kepkite apie 3–5 min. 340 °C temperatūroje. Jei namuose neturite krosnies, tuomet kepkite joje 230 °C temperatūroje apie 10 min.


ALFO PATARIMAI:

· Jei norite mažesnio picų kiekio tiesiog dalinkite ingredientus 4 arba 2 kartus.

· Šią tešlą galite įsigyti „Olive Kitchen“ restorane: https://www.facebook.com/OliveKitchen.lt


Skanaus!


Comentarios


Naujausi įrašai

bottom of page