top of page

Tikro itališko pado pica su kopūstais (Receptas)

Ieškote tikros itališkos picos pado recepto? Receptas, pagal kurį tikrą itališką picą pasigaminsite namuose.

Tikra itališka pica su kopūstais, Alfo Ivanausko receptas
VMG nuotr.

Laidą #Alfasvienasnamuose žiūrėkite čia


Tešla – 12 picų / ingredientai – 2 picoms


Picai pagaminti reikia:

 • 6 šaukštų DAUMANTŲ pomidorų padažo be cukraus „Karališkas“

 • 50 g birios mocarelos sūrio

 • 50 g šlapios mocarelos sūrio

 • 50 g PARMIGIANO REGGIANO MEZZANO sūrio

 • 2 česnako skiltelių

 • Šlakelio alyvuogių aliejaus

 • ½ kepto kopūsto galvos

 • Ryšulėlio šviežių bazilikų ir laiškinių česnakų

Picos tešlos gaminimo aprašymas:

 • 2 kg itališkų miltų TIP „00“

 • ½ valg. šaukšto itališkų mielių

 • 1120 ml vandens

 • 2 valg. šaukštų druskos

 • 8 valg. šaukštų ypač tyro alyvuogių aliejaus

1. Į maišyklę suberkite persijotus itališkus miltus, mieles ir maišykite kelias minutes. Neišjungus maišyklės pilkite šaltą geriamą vandenį ir maišykite iki 10 min. Tada pilkite ypač tyrą alyvuogių aliejų, susigėrus aliejui į tešlą berkite druską. Baikite maišyti, kai tešla maišyklėje bus įgavusi moliūgo formą, nelips prie rankų, nesijaus druskos kristalų bei tešlos vidaus temperatūra bus +22 °C. Pastaba: nepermaišykite

2. Tešlą išimkite iš maišyklės ir paruoškite poilsiui. Suformuokite tolygaus paviršiaus rutulio formos pusgaminį ir apdenkite maistine plėvele. Poilsio trukmė apie 10 min.

3. Pailsėjusią picų tešlą porcijuokite. Rankomis sukamaisiais judesiais formuokite tolygaus paviršiaus rutuliukų formos pusgaminius, išspaudžiant orą, nepaliekant rutuliuko apačioje skylių. Picų tešlos rutuliukus sudėkite į plastikinę picų dėžę, uždenkite ir brandinkite 24 val. šaldytuve (+4 °C).

4. Prieš picų kepimą, iš šaldytuvo išimkite dėžę su brandinta picų tešla (rutuliukais) ir kildinkite apie 20–50 min. aplinkos temperatūroje. Kildinimo laikas priklauso nuo aplinkos temperatūros. Uždenkite, kad tešlos paviršius nedžiūtų. Šiek tiek apibarstykite miltais, atsargiai mentelės pagalba, išlaikant formą, iš dėžės išimkite picų tešlos rutuliukus.

5. Tešlos pagrindą išsukite rankomis. Ant miltais pabarstyto stalo paviršiaus dėkite tešlos rutuliuką, iš visų pusių apmiltuokite, pradedant nuo vidurio, pirštų galiukais tolygiai formuokite blyną, neliečiant tešlos kraštų. Pakelkite nuo stalo, nupurtykite miltų perteklių, laikant rankose pirštų pagalba sukamaisiais judesiais tempkite iki 17 cm. Tuomet dėkite ant stalo ir sukamaisiais judesiais išsukite apvalios formos reikiamo dydžio picų tešlos pagrindą, palikdami storesnį kraštą.

6. Paruoštą picų tešlos pagrindą sukamaisiais judesiais aptepkite pomidorų padažu, berkite tarkuotus sūrius.

7. Supjaustykite česnaką mažomis skiltelėmis, patepkite alyvuogių aliejumi ir išdėliokite ant picos. Dėkite ingredientus ir lyžės pagalba pašaukite į picų krosnį, kepkite apie 3–5 min. 340 °C temperatūroje. Jei namuose turite tik orkaitę, tuomet kepkite joje 230 °C temperatūroje apie 10 min.

8. Kopūstą supjaustykite, susmulkinkite laiškinius česnakus, bazilikus ir dėkite ant iškepusios picos.


ALFO PATARIMAI:

· Picą galite apibarstyti varškės pagardu su žolelėmis.

· Jei norite mažesnio picų kiekio, dalinkite ingredientus 4 arba 2 kartus.

· Šią tešlą galite įsigyti „Olive Kitchen“ restorane.


Skanaus!Comments


Naujausi įrašai

bottom of page