top of page

Skanus penktadienio kinas: išsirink, ką žiūrėti!


Gražus vakaras, naminiu maistu kvepiantys namai ir skanus kinas. Siūlome Jums tokį planą.


1. „Šefas Flynnas“

„Chef Flynn“, 2018. Rež. Cameronas Yatesas

Biografinis kinas.


„Šefas Flynnas“ pasakoja apie nepaprastai talentingą amerikietį šefą Flynną McGarry (g. 1998). Labai jaunas, bet jau vadovauja nuosavo restorano virtuvei Niujorke. Kaip Flynui pavyko to pasiekti?

Maistą ruošti jis mokėsi iš Thomaso Kellerio knygos „The French Laundry Cookbook“ ir Youtube.com vaizdo įrašų. Nuo septintos klasės Flynnas nebelankė mokyklos, o mokėsi namuose (angl. homeschooling). Kai jam buvo dvylika, Los Andžele jau ruošė vakarienes, kurios kaina asmeniui buvo 160 dol. Būdamas šešiolikos išlaikė brandos egzaminus, persikėlė į Niujorką ir atidarė savo pop-up restoraną. Čia jis svečius stebino 14 patiekalų degustaciniu meniu. Pernai Flynnas atidarė nuolatinę vietą turintį restoraną „Gem“. Kaip tai atrodo? Detalės kalba už save: 12–15 kursų, 12 svečių, visa tai trunka dvi valandas ir kainuoja 180 žalių.

Tai filmas apie žaibo greičiu susiklosčiusią karjerą. Nepaprasta ir įkvepianti jaunuolio istorija, kurioje pastebėta ir tai, kas slypi už Flynno sėkmės. Nuošalėje – kadaise kino kūrėja tapti norėjusi jo motina Meg.
2. „Nudegęs“

„Burnt“, 2015. Pagrindinį vaidmenį atlieka aktorius Bradley’us Cooperis. Rež. Johnas Wellsas.

Kulinarinė komedija.


Filme gausu apetitą žadinančių, stilizuotų scenų, kuriose dominuoja maistas, jo gamyba. Juostos režisierius J. Welsas ir scenarijaus autorius Stevenas Knightas pasistengė, kad kino juosta „Nudegęs“ nebūtų sudegus – akį traukia gražiai lėkštėje patiektas maistas, kulinarijos mados ir (ne)tikėti patiekalai – šis filmas vienu metu yra sūrus ir saldus, sotus ir lengvas.

Šefas Adamas Džounsas (akt. Bradley’us Cooperis) viską turėjo ir visko neteko. Dvi „Michelin“ žvaigždutes gavusi žvaigždė su užriesta nosimi ir siaubingais įpročiais, pagarsėjęs Paryžiaus restoranų siaubas – tokia buvo jo užsitarnauta reputacija. Ką galėjo padaryti blogai, tą jis ir padarė, nes Adamui nerūpėjo niekas kitas, tik sukurti dar vieną neprilygstamų skonių fontaną. Kad turėtų savo virtuvę ir trečią „Michelin“ žvaigždutę, šefui reikės pačių geriausio profesionalų pagalbos, tarp jų – ir gražuolės Helenos (akt. Siena Miller).3. „Gero apetito, Prezidente!“

„Les saveurs du Palais“, 2013. Rež. Christian Vincent

Biografinė komedija


Mažo, tačiau populiaraus provincijos restorano savininkė Hortensė Labori priėmusi pasiūlymą dirbti Eliziejaus rūmuose greitai suvokia, jog tvarkytis su snobiškos vyriškos kompanijos virtuvės darbuotojais ir jų primestomis taisyklėmis kur kas sudėtingiau, nei gaminti maistą prezidentui. Taip tarp virtuvės darbuotojų įsiplieskia kova dėl įtakos, o Hortensė užsibrėžia įrodyti, kad ji gali atlaikyti bet ką.

Filmas paremtas tikra istorija apie buvusio prezidento François Mitterrand‘o virėją Danièle Mazet-Delpeuch. Ji tapo pirmąja moterimi šefe Eliziejaus rūmuose.
Skanaus žiūrėjimo!


Comentarios


Naujausi įrašai

bottom of page