top of page

Mantas Wizard be magijos neapsieina net virtuvėje

Magas, įvairiausių renginių žvaigždė ir aistringas maisto gerbėjas Mantas Wizard mėgsta gaminti ir stengiasi tai daryti vos atradęs laiko. Kaip ir dažnas pramogų pasaulio atstovas, dėl įtempto ir nepastovaus ritmo Mantas prisipažįsta ne visada randantis laiko pavalgyti, todėl trokšta atrasti savo sveikos mitybos režimą. Apie tai, kodėl Mantas negalėtų būti vegetaras (nors dievina vaisius ir daržoves), kokius prieskonius rinkosi Kairo turguje ir kaip dar kitaip iškepti kugelį, pasikalbėjome su pačiu magu. Magijos, tiesa, neišvengėme net ir pokalbyje apie maistą.

Kaip ir kuo Mantas Wizard pradeda savo dieną? Ar rytais yra laiko papusryčiauti?

Pusryčių dažniausiai nevalgau. Mano darbo ritmas toks, kad kartais atsikeliu 12 val., kai jau laikas valgyti pietus, o kartais keliuosi 6 val. ryto, tuomet jau tikrai skubu ir nerandu tam laiko. Kalbant apskritai apie mano mitybos įpročius, blogiausia yra tai, kad neturiu pastovaus ritmo. Būna taip, kad prieš rimtą renginį išvis nieko nevalgau, dienos metu geriu daug vandens, o pavalgau tik grįžęs vėlai vakare. Tokias nuodėmes prisipažindamas jaučiuosi kaip per išpažintį (juokiasi). Vis dėlto, kai turiu laisvą dieną, labai stengiuosi laikytis režimo: pusryčiams valgau vaisius, kartais išgeriu kokteilį, nes mano namuose vaisių ir daržovių yra nuolatos.

Renkatės kavą ar arbatą? O gal – vaisių sultis?

Dažniau arbatą. Kavą atradau visai neseniai, prieš 2–3 metus. Man kava yra šventė, išgeriu jos vos kelis puodelius per savaitę, kai reikia energijos, arba prieš kokį svarbų renginį, filmavimą. Tai man – vienintelis priimtinas būdas gauti energijos.

Jeigu tavo namuose visada yra vaisių ir daržovių, kaip tuomet su mėsa? Ar galėtum būti vegetaras?

Laisvai galėčiau. Tačiau gyvenime yra tiek skanių dalykų, kurių norėčiau paragauti ir pabandyti pagaminti, todėl vis tik negaliu atsisakyti mėsos.

Taigi, gaminti pats mėgsti?

Labai mėgstu gaminti pats, tačiau tam turiu labai mažai laiko. Turiu tokią taisyklę: patiekalo gamyba turi trukti 15 minučių. Aišku, neskaičiuojant kepimo ar virimo laiko, tačiau viskas turi trukti greitai. Dažniausiai gaminu sekmadieniais ar per šventinius laisvadienius. Tuo metu išbandau naujus receptus, todėl neturiu vieno firminio. Pavyzdžiui, sugalvoju, kaip įdomiau iškepti antį, vos prieš kelias savaites išmokau gaminti kibinus. Pats paskutinis triukas virtuvėje buvo senovinis XIII amžiaus vokiškas keksas, vokiškai vadinamas streusel. Maisto ruošimas man tarsi meditacija, virtuvėje aš atsipalaiduoju. Ir ne visada gamindamas kviečiuosi draugus, man labai patinka ir save patį palepinti.

Ką gi valgai, kai nori save ypatingai palepinti?

Labai priklauso nuo nuotaikos. Vienas mano mėgstamiausių patiekalų yra kepta antis. Taip pat turiu puikų vegetariškos picos receptą. Kepu ir kugelį, tačiau šiek tiek įdomiau nei visi: kugelį kepu keksiukų formelėse. Aišku, labai mėgstu ir saldumynus – jų irgi neatsisakau.

Kokio patiekalo nevalgai ir nemėgsti?

Negeriu pieno ir nevalgau kopūstų sriubos. Nors mėgstu ragauti viską, bet tai man neskanu.

Ar ragautumei egzotinių patiekalų? Galbūt jau esi kažko ypatingo ragavęs?

Anksčiau labai keistas, net egzotiškas, patiekalas buvo tartaras. Man išvis keista valgyti žalią mėsą. Žalią lašišą ar kitokią žuvį valgau, tačiau žalios mėsos vengiu. Jei užsisakau didkepsnį ar mėsainį, visuomet prašau iškepto pilnai, t. y. well-done. Iš egzotikos esu valgęs ir sraiges, ir varlių šlauneles, tai man skanu ir buvo įdomu.

Kokią virtuvę mėgsti labiausiai?

Dažniausiai renkuosi rytiečių virtuves, ypač mėgstu indišką virtuvę ir karį. Kadangi turiu daug draugų krišnaitų, kurie mane vis moko ruošti vegetariškus patiekalus, pradėjau mėgti ir jų maistą. Išmokau ruošti įvairias sriubas, troškinius, netgi panyro sūrį pasigaminti namuose.

Susidariau įspūdį, kad mėgsti įvarius prieskonius, ar tai tiesa?

Labai mėgstu pačius įvairiausius prieskonius, ypač rytietiškus, dievinu kario, imbiero, cinamono kvapą, tad net ir kvepalus renkuosi pakankamai aitrius ir prieskoningus. Būdamas Egipte, Kairo turguje, svaigau nuo galybės įvairiausių, netikėčiausių prieskonių, norėjau parsivežti juos visus. Arbatą geriu tik su prieskoniais, net ir kavą mėgstu ne tik cukrumi pagardinti.

Koks gi tuomet tavo požiūris į lietuvišką virtuvę, kur vyrauja druska ir krapai?

Tikrai nevaidinsiu ir nemeluosiu, kad nevalgau cepelinų su spirgais, nes tai riebu ir storina. Man labai patinka naminiai lietuviški patiekalai, ir patys skaniausi yra mano mamos ruošti cepelinai. Jų restoranuose neužsisakau, nes dažniausiai nusiviliu. Mamos cepelinų niekas negali atstoti.

Pabaigai, kokia mantra vadovaujiesi dienos metu, kad turėtum energijos ne tik kavos dėka?

Mano manymu, reikia džiaugtis mažais dalykais ir susikurti mažą šventę, kaip aš susikuriu sau su tuo retai išgeriamu kavos puodeliu. Net ir paprasčiausias iškeptas kiaušinis pusryčiams gali virsti švente, jei gamini su meile, susikaupi, medituoji ir valgai. Labai svarbu valgant valgyti, skaitant skaityti, einant eiti, t. y. vienu metu atlikti vieną veiksmą. Taigi, norint išties mėgautis maistu, negalima nei žiūrėti televizoriaus, nei naršyti internete, nei bandyti dirbti, nes tuomet prapuola visa patiekalo magija.

Naujausi įrašai

bottom of page