top of page

Maistas į namus: istorija siekia paleolitą (+ restoranų sąrašas)

Karantino laikotarpis keičia visų įprastas rutinas. Ypač greitai persiorientuoti teko ir restoranams. Šiuo metu galimas tik maisto į namus ar išsinešimui paslaugų teikimas. Dėl to šiandien nusprendėme pažiūrėti į maisto pristatymo į namus istoriją. Kaip viskas prasidėjo?

VMGonline

Tikriausiai nenustebinsime, kad pristatymo į namus paslauga siekia net paleolito laikotarpį, kuomet medžiotojų, klajoklių gentyse maisto duoklė buvo atiduodama stipresniesiems genties nariams. Panašumų į šią paslaugą galima pastebėti ir senovės Egipto ar antikos kultūrose. Kuo tai pasireikšdavo? Turtingesni asmenys siųsdavo savo tarnus (ar vergus) į turgavietes, kad jiems atneštų pageidaujamo maisto.


Visgi paslauga, kuri panašiausia į dabar įprastą visuomenėje, įsibėgėjo XX a. vid. Kaip masinis reiškinys, maisto pristatymas į namus ar biurą, atsirado Amerikoje 1950–1960-aisiais.

Yra manoma, kad šis fenomenas atsirado dėl Amerikos karių.


Tarnybos Europoje metu jie tiesiog įsimylėjo itališkas picas, tad grįžus į gimtinę poreikis išliko. Tad tuo pačiu metu atsirado picų ir jų pristatymo į namus analogas Amerikoje. Šią idėją greitai pradėjo kopijuoti ir kitos maitinimo įstaigos. O 7-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje ši paslauga išpopuliarėjo ir Europoje, ir, kaip matome, tampa vis populiaresnė.


Šiuo metu pristatymo į namus ar maisto išsinešimui paslaugas teikia šie restoranai:

10. No forks Mexican grill (https://noforks.lt/)

15. Zatar falafel ir hummus (https://www.facebook.com/zatarfalafel/)


Šį sąrašą nuolat pildysime. Padėkite jį tęsti ir Jūs! Lauksime Jūsų komentarų, iš kokių restoranų maisto į namus ar išsinešimui jau užsisakėte!


Taip pat galite pasitelkti ir mobiliąsias programėles: Wolt, Bolt food, Lekste.lt, Dserve ir kt.


Unsplash.com nuotrauka


Comments


Naujausi įrašai

bottom of page