top of page

KLAUSK GYDYTOJO. Nepadauginkite imbiero!


imbieras, imbierinė arbata, Alfas Ivanauskas, vmgonline
Unsplash.com

Atvėsus orams ir prasidėjus peršalimo ligų sezonui net ir prekybos centruose reklamuojamas" imbieras. Yra žmonių, kurie profilaktiškai imbierą pradeda vartoti beveik su kiekvienu valgymu: plikosi imbierinės arbatos bent triskart per dieną, imbierą tarkuoja į košes ir pan.

Ar nėra pavojaus padauginti imbiere esančių aktyviųjų medžiagų?


Gydytoja Evelina Nevardauskaitė - Rudzkienė

Į klausimą atsako klinikos In Medica" gydytoja endobiogenikė Evelina Nevardauskaitė-Rudzikienė


Imbiere yra veikliosios medžiagos, gingerolio, kurio didžiausia nauda virškinimo palengvinimas. Gingerolis skatina skrandžio sulčių, seilių ir tulžies sekreciją, tinka nuo pykinimo ir vėmimo. Taip pat ši medžiaga pasižymi antioksidaciniu, priešuždegiminiu poveikiu, matyt, kaip tik todėl imbieras toks populiarus gydant peršalimus.

Gingerolis aktyvina skydliaukės veiklą ir tai yra gerai norint suaktyvinti imunitetą, tačiau jeigu skydliaukė ir taip yra aktyvi, gali jos veiklą dar labiau suaktyvinti ir paskatinti tirotoksikozės išsivystymą. Gingerolis skatina vyriškų hormonų gamybą. Tai gali turėtų žalingą poveikį moterims, kurios turi per didelį vyriškų hormonų kiekį: šio hormono perviršis gali paskatinti spuogų atsiradimą, pagilinti policistinių kiaušidžių, nevaisingumo problemą.

Tyrimai rodo, kad imbieras pasižymi krešumą mažinančiu poveikiu, todėl gali turėti įtakos kraujo krešumui, o tai aktualu žmonėms, kurie vartoja kraujo krešumą mažinančius vaistus.

Taip pat yra pastebėjimų, kad imbieras gali sukelti gimdos susitraukimus ar net išprovokuoti abortą, todėl imbieras nėštumo metu turi būti vartojamas saikingai, atsakingai ir tik pasitarus su gydytoju."Būkime sveiki!

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page