top of page

KLAUSK GYDYTOJO: ką reikia žinoti, jeigu mėgstate riebiau?

Jeigu mėgstate rūkytą ar riebesnę mėsą ar žuvį, turėtumėte profilaktiškai tikrinti, kaip jaučiasi jūsų širdis.


orkaitėje kepta mėsa, Alfo Ivanausko receptai, vmgonline
Kerniaus Pauliukonio nuotr.

Apie maistą ir gyvenimo būdą, kurį mėgsta širdies ir kraujagyslių ligos, pasakoja klinikos „InMedica“ šeimos gydytoja Julita Valančauskytė:


„Širdies ir kraujagyslių sistemos ligos išsivysčiusiose šalyse yra viena pagrindinių mirties priežasčių. Kaip tik todėl reikėtų į šias ligas žiūrėti dar rimčiau, išmokti jas atpažinti. Jeigu seniau buvo įprasta, kad vyresnio amžiaus žmogus turi padidėjusį kraujo spaudimą, serga širdies ligomis, tai šiandien kone kasdienybe tampa ir širdies bei kraujagyslių ligomis sergantys trisdešimtmečiai ar keturiasdešimtmečiai.

Priežastys, kodėl šios ligos jaunėja, žinomos: tai mūsų gyvenimo būdas, stresas ir mityba. Problema yra ta, kad dažnai žmogus net nesupranta, kad serga. Lėtinės ligos pradžioje simptomų gali nė nebūti. Pavyzdžiui, pamatuojame pacientui kraujo spaudimą ir aptinkame, kad jis gerokai padidėjęs, tačiau pacientas sako nieko nejaučiąs.

Taip, tai yra liga, kurios pradinėje stadijoje galime net nepajusti. Simptomai pradedami jausti tik tada, kai liga jau pažengusi arba prasideda įvairios komplikacijos. Įtarti apie širdies ir kraujagyslių ligas galime susipažinę su žmogumi. Ką mes mėgstame, kaip gyvename, kokį maistą renkamės? Tie asmenys, kurie dažniau renkasi riebius produktus, mėgsta žuvį, skanauja rūkytus mėsos ir žuvies gaminius, tingi pasportuoti, mėgsta pasėdėti, vengia valgyti vaisius ir daržoves, dažniau renkasi riebesnius ir sotesnius maisto produktus, yra potencialūs pacientai sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

Jeigu esate tokioje rizikos grupėje, kuri valgo ne taip, kaip reikėtų, nesirenka sveiko gyvenimo būdo, neišvengia streso, labai svarbu, kad stebėtumėte savo būklę, matuotumėte kraujo spaudimą, stebėtumėte savo pulsą, kaip reaguojate į fizinį krūvį. Bent kartą per porą metų reikėtų pasitarti su savo šeimos gydytoju, įsivertinti būklę, galbūt atlikti profilaktinius tyrimus, kad šias ligas būtų galima nustatyti anksčiau nei prasideda įvairiausios komplikacijos.“


Būkime sveiki!


Naujausi įrašai

bottom of page