top of page

Kiek sveria atostogų kuprinė?

Kiekvieno mūsų atostogų kuprinė sveria apie 20 kg. Kodėl?

„Eurostat“ duomenimis, vienas Lietuvos gyventojas per metus sugeneruoja vidutiniškai apie 500 kg atliekų, tad jeigu atostogaujama 14 dienų, atliekų susikaupia apie 20 kg.


kuprinė, pasiūta iš plastiko maišelių, atostogų kuprinė
Žaliasis taškas nuotr.

Jeigu ruošiatės į žygį – net ir patį trumpiausią, vos 10 000 žingsnių, kuprinėje tikrai bus užkandžių: sausainių, sumuštinių, šokoladukų, džiovintų vaisių pakuotė, obuolys, bananas, vandens buteliukas. Dar drėgnos servetėlės.

O pasivaikščiojimą po vasara alsuojantį miesto parką, be abejo, sunku įsivaizduoti be ledų ar šaltos kavos vienkartiniame puodelyje...

Tokį atostogų žygelio kuprinės turinį liudija ir didžiausios pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ atstovų atliktas tyrimas: „Labiausiai pastebimos šiukšlės yra nuorūkos, popierėliai nuo smulkių užkandžių, kavos puodeliai, buteliukai, greitojo maisto pakuotės. Akivaizdu, kad regioniniuose parkuose žmonės eina į trumpus žygius be specialaus pasiruošimo, su savimi nešasi tik tai, kas telpa į kišenę ar tiesiog į rankinę, kuprinę“.

Tačiau svarbu ne tik tai, ką atsinešame į gamtą, bet labiau tai, ką iš jos išsinešame.


Žaliasis taškas nuotr.

Vasarok, žingsniuok, rūšiuok

„Žaliojo taško“ tyrimas liudija ir tai, kad atsakingas požiūris, rūšiavimo įpročiai vasarą taip pat išleidžiami atostogų: šiukšlės dažnai išmetamos tiesiog bet kur gamtoje, nesivarginama ieškoti šiukšliadėžių, konteinerių ir juolab parsinešti atliekas namo ir ten jas tinkamai išrūšiuoti.

Siekdama atkreipti dėmesį į tai, kad atostogų metu taip pat svarbu ne tik susirinkti savo bei pakelti svetimą šiukšlę, bet būtina surinktas atliekas dar ir tinkamai rūšiuoti, „Žaliojo taško“ komanda ėmėsi iniciatyvos, kurios pagrindinė žinutė – „Ką atsinešei, tą išsinešk ir tinkamai išrūšiuok“.

Atostogaujantiesiems iniciatyvos komanda parengė net 30 nemokamų išskirtinių maršrutų ir 10 tvaraus vasarojimo kelialapių po veiklos 30-metį švenčiančius Lietuvos regioninius parkus.

Visą vasarą keliaujančiųjų pasirinktais „Žaliojo taško“ maršrutais lauks nemokamos pramogos – populiariausi stalo ir lauko žaidimai, pagaminti iš antrinių žaliavų, žinių patikrinimas rūšiavimo turnyruose, atliekų perdirbimo ekspozicija, edukacijos, fotosesija, dovanos už įveiktus žingsniavimo bei gamtos išlaisvinimo nuo šiukšlių iššūkius su vaikščiojimo programėle #walk15.


Pasimatuok „Atostogų atliekų“ kuprinę

Keliaujantieji „Žaliojo taško“ maršrutais gali išbandyti jėgas matuodamiesi „Atostogų atliekų“ kuprinę, t. y. užsidėti ant pečių tą svorį, kurį kiekvieną vasarą užkrauname gamtai.


Žaliasis taškas nuotr.

„Atostogų atliekų“ kuprinę sukūrė neseniai portale kalbinta Replastico2- Social Fashion Remade With Love įkūrėja architektė Laura Petruškė. Įkvepiantį pokalbį gali paskaityti čia.

- Kuprinei gaminti sunaudota maždaug 200 plastiko maišelių – lygiai tiek, kiek vidutiniškai sunaudojame jų per metus.

- Kuprinė sveria apie 10 kg. Lygiai tiek, kiek vidutiniškai atliekų sugeneruojame per savaitę.


Pabandykime #tvariau.


ความคิดเห็น


Naujausi įrašai

bottom of page