Kai atauga veja, ką renkatės: pjauti žolę ar... pasigaminti kažką skanaus?

„Ir vėl užaugo!”

Jei leidžiate vasarą dailių vejų ir jų rūpestingų šeimininkų apsuptyje, šį – vasaros pradžioje džiugesio, o į pabaigą nuovargio ir nuobodulio persunktą, šūksnį girdite bent kartą per savaitę. Jeigu esate rūpestingas(-a) vejos šeimininkas, toks jausmas jums tikriausiai gerai pažįstamas.


kaip išsirinkti žoliapjovę_reklama_husgvarna


Bendrovės „Spinter tyrimai“ pernai atlikta apklausa parodė, kad 37 proc. Lietuvos gyventojų, reguliariai pjaunančių veją, jos priežiūrai per mėnesį vidutiniškai skiria 2-5 val., o 23 proc. – net 5-10 valandų.

Giliai atsidusus, kad veja ir vėl užaugo, kuriam laikui (tai priklauso nuo vejos dydžio) atidedama išvyka prie jūros, kino seansas, susitikimas su draugais, kugelio ir juo labiau morenginio kriaušių torto kepimas. Juk pirmiausia reikia nupjauti veją!

Truputį liūdna, bet guodžia mintis, kad veja ir vėl bus graži bei tvarkinga, tiesa?


Bet gal... metas daugiau laiko skirti sau? Vasara – kaip, beje, ir visa kita – bėga ir prabėga, o mes, nors garsiai džiaugiamės gražiomis vejomis, visgi tyliai ilgimės tų tvarkymuisi, o ne pramogoms, malonumams, gurmaniškiems hobiams skirtų valandų.


kaip išsirinkti žoliapjovę_reklama_husgvarna

Pasinaudokite galimybe vejai dėmesio skirti tiek, kiek norisi, o tą dalį, kurios nebesinori, patikėkite išmaniam pagalbininkui – švedų prekės ženklo „Husqvarna“ robotui vejapjovei „Automower“.


10 priežasčių, kodėl verta pagalvoti apie „Husqvarna“ robotą vejapjovę savo kieme.


Tinka įvairaus dydžio sklypams.

Robotai gali prižiūrėti iki 50 arų vejos plotus, o keturiais ratais varomi modeliai įveikia net iki 70 proc. siekiančias įkalnes. Pasak „Husgvarna“ atstovų, Lietuvoje populiariausi 10 ir 6 arams vejos prižiūrėti skirti robotai vejapjovės, nors juos mielai renkasi ir kotedžų savininkai, nes dažniausiai neturi galimybių sandėliuoti didesnės vejapjovės, išvežinėti ar kompostuoti nupjautos žolės.


Nebaisūs iššūkiai.

Mitas, kad robotai vejapjovės yra lepūs, t. y. kad jie gali dirbti tik lygiose vejose. Iš tiesų jie puikiai tvarkosi lygesnėse pievose, kur yra gausu piktžolių ir samanų. Negana to, išmanus robotas šias problemas gana lengvai išsprendžia: dažnai pjaunamoje vejoje piktžolės neturi galimybės užaugti ir dėl to nyksta, kurmiai bijo roboto keliamų dirvožemio vibracijų, ties vejos perimetru robotas susidoroja su invaziniais šliužais, o reguliarus ir dažnas vejos pjovimas u