Iš pradžių – aplink ugnį, vėliau – prie stalo ir galiausiai – vis dažniau rymant prie išrikiuotų išmaniųjų prietaisų. Kaip besikeistų sekmadienio šeimos pietų patiekimas, tai visada buvo ilgametė tradicija, kurios metu kalbamasi, dalijamasi maistu ir ruošiamasi artėjančiai savaitei.
Visuotinis ir sekmadieninis sėdimasis prie stalo yra siejamas su XII a., kai, klestint feodalinei santvarkai, savaitės pabaigoje ponas baudžiauninkus vaišindavo keptu jaučiu taip atsidėkodamas už darbą. Kitas mėginimas atrasti sekmadienio pietų kilmę veda į pramonės revoliucijos laikus, kai Anglijoje Jorkšyro grafystės gyventojai, prieš išeidami į bažnyčią, orkaitę palikdavo ne tuščią, o su sultingu kepsniu ir daržovėmis, todėl, kai grįždavo, jiems reikėdavo tik prisistumti kėdę prie stalo.
Nesvarbu, kuria istorijos versija tikėsime, sekmadienis abiem atvejais buvo laikomas poilsiui skirta diena, taip akcentuojant greičiausiai ir lėčiausiai paruošiamo savaitės patiekalo gaminimą.
Sekmadienio pietų organizavimo patarimai:
1. Sekmadienio pietų kvieskite artimiausius žmones: šeimos narius, draugus. Ir ypač tuos, kurie gyvena kitame mieste. Suburkite skirtingas kartas. 2. Pietus pradėkite 13–16 val. 3. Maisto gaminimą paverskite įvykiu. Susitarkite atidėti į šalį visus rūpesčius ir prietaisus, kurie gali sukelti tuos rūpesčius. Bendraukite: kalbėkite apie tai, kas geriausio ar blogiausio jums nutiko šią savaitę. Dalykitės istorijomis ir kurkite bendrus prisiminimus. 4. Elkitės itališkai ir manieringai. Sužadinkite apetitą lauktuvėms gautu aperityvu. 5. Pietūs neturi būti sunkiai pagaminami ar reikalaujantys daug laiko. Kepkite sekmadienio pietų klasika laikomus jautienos kepsnius ar viščiuką, troškinkite kuo daugiau skirtingų daržovių: morkas, pastarnokus, batatus, Briuselio kopūstus, pupas, brokolius, virkite makaronus ar grūskite bulves. 6. Nepamirškite, kad gardžiausi pietūs – tie, kuriuos gamindami naudosite sezoninius ir arčiausiai jūsų auginamus produktus. 7. Padenkite stalą giliai spintelėje paslėptomis retai naudojamomis staltiesėmis bei tos ypatingos progos laukiančiais indais ir įrankiais. 8. Tai – puiki galimybė išmokyti vaikus gaminti, supažindinti su maistu ir perduoti tėvų ar senelių receptų paslaptis. Įtraukite vaikus į šį procesą nuo pat pradžių: pasiūlykite kūrybiškai padengti stalą, paprašykite pasverti reikalingus produktus, nuplauti daržoves, įmušti kiaušinius, įberti žiupsnelį druskos, leiskite išsirinkti ar surasti naują receptą, pagaminti mėgstamą garnyrą, skatinkite užuosti skirtingus kvapus ir ragauti. 9. Desertas yra sekmadienio pietų būtinybė. 10. Suplanuokite, ką veiksite po pietų. Tai gali būti stalo žaidimų turnyras, estafetės lauke, filmo peržiūra ar paprastas pasivaikščiojimas. 11. Jeigu neturite indaplovės ir jaučiate, kad esate tas žmogus, kuris, pasibaigus vakarui, stovės prie kriauklės, prisiminkite, kad, kaip ir maisto gaminimas, indų plovimas nėra pramoga, skirta tik vienam žmogui. 12. Tęskite šią sekmadienio pietų tradiciją. Renkite teminius sekmadienio pietus ir išbandykite skirtingas pasaulio virtuves: kinų virtuvės pietus vainikuokite laimės sausainiukais, o meksikietišką fiestą – šokiu su įsivaizduojamomis marakomis.