top of page

Išbandykite: kiaušinių marginimas chna dažais

Rytietiški raštų simboliai yra gana universalūs, todėl juos galima išpiešti ne tik ant kūno (rankų ar kojų), bet ir ant įvairių daiktų. Tuos pačius simbolius galima pamatyti rytietiškų rūbų ornamentuose, architektūroje, namų apyvokos puošyboje. Lygiai taip pat aš bandau savo kūrybą perkelti ant daiktų: indų (lėkščių, puodukų), taip pat žvakių.

Rytietiškų simbolių perkėlimu ant daiktų, kaip ir pieštume ant kūno, tarsi pernešama gera energija. Kuomet išpiešti daiktai naudojami buityje, jie spinduliuoja teigiamą energiją jos savininkui ir pagerina gyvenimo kokybę.

Chna piešimo meistrė Alesandra Gaušienė jau aštuonerius metus užsiima kūno tapyba chna dažais: „Man tai – ne tik piešimas, bet ir gyvenimo būdas, neatsiejamas nuo Rytų kultūros bei filosofijos.“ Piešti chna Alesandra pradėjo po to, kai pamilo senovės Indiją, įsileido vedų tradicijas į savo kasdienybę. Dabar ji nuolatos tobulinasi, kasmet vyksta į Lenkijoje vykstančius Indijos festivalius, kur iš viso pasaulio susirenka šios šalies kultūrai neabejingi žmonės.

Alesandros puošti kiaušiniai (Alesandros Gaušienės nuotr.)

Alesandros puošti kiaušiniai CHNA ir akriliniais dažais (Alesandros Gaušienės nuotr.)


Alesandra sako, kad piešimas chna – ne tik ornamentai, juos piešiant reikia būti tinkamoje dvasinėje būsenoje, nes tik taip perduosi žmogui teigiamas emocijas: „Tai turi lietis tiesiai iš širdies – per ranką į gėles, paukščius, lietaus lašus. Kiekvienas taškelis, kryželis, lašelis ar linija Rytų tradicijoje turi savo reikšmę, kaip raidės, iš kurių dėliojame žodžius, sakinius…“

Alesandra piešdama taip pat stengiasi ant žmonių kūnų palikti užkoduotus gerus palinkėjimus. Jai piešiant žmones aplanko malonūs pojūčiai, ateina nusiraminimas. Tapyba chna yra viena iš meditacijos formų ne tik piešiančiajam, bet ir tam, ant kurio odos gula chna ornamentai:

„Senovės Indijos filosofija bei kultūra suteikia man gilesnį pasaulio suvokimą, savo vietos jame supratimą. Visu tuo aš ir stengiuosi dalytis su visais – labiausiai man priimtinu būdu, per piešimą. Tai – tarsi gėrio, sėkmės ar laimės kodas, paliekamas kito žmogaus sieloje“, – įsitikinusi Alesandra.

Margučių marginimo CHNA dažais procesas.

1. Nudažome virto kiaušinio pagrindą, foną. Jį galima dažyti arba įprastais kiaušinių dažais (miltelių pavidalu), arba galima teptuku padengti akriliniais dažais. Spalvos yra raudona, Rytų kultūroje simbolizuojanti meilę, aistrą, gyvybę, gyvybingumą, vaisingumą, klestėjimą. Taip pat gali būti oranžinė, žalia, geltona, mėlyna ir kt.

eggs

Pirmiausiai kiaušiniai padengiami viena spalva.


2. Tada piešiami ornamentai: galima akriliniais dažais plonu teptuku arba chna dažais iš tūtelės. Iš pradžių nupiešiama viena margučio pusė, atidedama išdžiūti, (džiūvimo laikas yra ~15–20 min.), tuo metu galima piešti ant kito kiaušinio.

Smulkūs ornamentai piešiami ant kiaušinio CHNA dažais (Alesandros Gaušienės nuotr.)

Smulkūs ornamentai piešiami ant kiaušinio chna dažais (Alesandros Gaušienės nuotr.)


Naujausi įrašai

bottom of page