top of page

Internetas ir kava (II dalis): vietos, kurias darbui renkasi žymūs žmonės

Prieš keletą savaičių rašėme apie vietas, kurias renkasi laisvai samdomi darbuotojai. Tokių vietų, pasirodo, yra labai daug. Sulaukėme ypatingo susidomėjimo ir rekomendacijų, kur ir pačiai prie biuro nepririštai VMG komandai derėtų pabandyti dirbti, todėl pristatome tęsinį su dar keliais būsimais jūsų ir mūsų biurais. Šia tema mintimis pasidalijo ir žymūs Lietuvos žmonės, nemėgstantys sėdėti namuose ar tarp keturių biuro sienų. Ką gi rekomenduoja jie?

TOLI TOLI

Adresas: Vilniaus al. 8, Druskininkai

Darbo laikas: I–III nedirba; IV 12.00–19.00, V 12.00–23.00; VI 10.00–23.00; VII 10.00–19.00

„Facebook“ paskyra ČIA

Druskininkai visais metų laikais yra vienas didžiausių traukos centrų Lietuvoje. Tiek norintiems pailsėti nuo miesto šurmulio, tiek ieškantiems atgaivos gamtoje, tiek trokštantiems naujų potyrių Druskininkai yra tai, ko reikia. Net jei jus į šį miestą ir atvedė darbo reikalai, nebūtina tupėti niūriuose pakampiuose. „Toli Toli“ gali pasiūlyti kulinarinę kelionę po Druskininkus, o nealkaniems – prisėsti puodeliui kavos, netrukdys užsiimti darbais, net jei tas darbas – nieko neveikti ir žiūrėti į tolius.

„Toli Toli“ nuotr.

„Toli Toli“ nuotr.


COSMOS

Adresas: Laisvės aikštė 26 (iš Elektros g. pusės)

Darbo laikas: I–V 7.30–23.00; VI–VII 10.00–23.00

„Facebook“ paskyra ČIA

Panevėžys gali pasigirti tikrai ne viena puikia vieta kavai. „Cosmos“ – viena jų. Net dviejose vietose įsikūrusi kavinė vilioja ne tik skania kava, puikiais desertas, gera padavėjų nuotaika, bet ir originaliais alkoholiniais kokteiliais ir trankia muzika vakarais, ne veltui tai – kavos ir kokteilių baras. Nors vakare čia išties triukšminga, rytas ir diena ramūs, o ir vietos darbui tikrai daug. „Cosmos“ kavinėje kiekvienas ras kažką sau.

 „Cosmos“ nuotr.

„Cosmos“ nuotr.


SMALL TALK

Adresas: A. Stulginskio g. 2, Vilnius 01104

Darbo laikas: I–V 8.00–20.00; VI–VII 10.00–20.00

„Facebook“ paskyra ČIA

Mažiau kalbų, daugiau darbų… ir kavos! Toks turėtų būti „Small Talk“ kavinės šūkis. Kavinės pavadinimas, verčiant pažodžiui, reiškia trumpą pašnekesį, tačiau gali reikšti ir lengvą pokalbį. Kavinėje sutinkami abu variantai: trumpas pašnekesys tarp baristos ir kliento įvyksta visuomet, net jei tam klientui tenka ir daug dirbti, tačiau jis, kad ir kokia būtų diena, praskaidrina nuotaiką. Na, o lengvas, neįpareigojantis ir jaukus pokalbis gali užsimegzti ne tik su barsita, bet ir su šalia sėdinčiu nepažįstamuoju, senu geru draugu ar rimtu verslo partneriu. Žinoma, prie geros kavos puodelio.

Justinos Charasauskaitės nuotr.

Justinos Charasauskaitės nuotr.


ROCK CAFE

Adresas: Kauno g. 16A, Ukmergė

Darbo laikas: I–V 7.30–20.00; VI 9.30–20.00; VII 9.30–16.00

„Facebook“ paskyra ČIA

Ukmergė – miestelis nedidelis, tačiau tikrai gali pasigirti puikia vieta kavai. Net jeigu važiuojate autostrada į Vilnių, verčiau užsukti į Ukmergę nei į degalinę. Kodėl? Vos įžengus į „Rock Cafe“ klausimų nebekils. Skani kava yra viena, tačiau pavadinimą atitinkantis interjeras ir aplinka yra žymiai daugiau ir svarbiau – ypač tiems, kurie ieško vietos trumpam poilsiui ar darbui kompiuteriu.

Kristinos Ramonienės nuotr.

Kristinos Ramonienės nuotr.


KAVOS NAMAI

Adresas: Rotušės aikštė 15, Alytus

Darbo laikas: I–V 7.30–21.00; VI 10.00–21.00; VII 10.00–20.00

„Facebook“ paskyra ČIA

Ši vieta yra skirta norintiems išeiti iš namų, tačiau jaustis kaip namuose. Alytus – ir šiaip nedidelis bei jaukus miestelis, tačiau ši vieta perteikia visą jo žavesį, siūlo skanią kavą, desertus ir artėjančią vasarą primenančius vaisinius glotnučius bei priglaudžia visus kompiuteriu ar užrašų knygele nešinus paklydėlius.

„Kavos namų“ nuotr.

„Kavos namų“ nuotr.


Vietos, kurias renkasi laisvai samdomi darbuotojai, jau aiškios. Tačiau ką gi renkasi daug dirbantys ir nuo biuro priklausyti nenorintys žymiausi bei gerbiamiausi Lietuvos darboholikai ir kofemanai?

Dainiaus Ščiukos nuotr.

Dainiaus Ščiukos nuotr.


Alfas Ivanauskas:







„Man patinka „Sugamour“. Dėl to, kad nuo 7 val. ryto labai mažai kas dirba, rytais ten nėra žmonių ir galiu ateiti iš namų pėstute. Po pietų patinka „Stebuklai“, o sekmadieniais – „Time“, nes būna labai daug žmonių ir jautiesi kaip užsienio viešbutyje. Tačiau taip atidžiai renkuosi ne visada, dirbu ten, kur puikus interneto ryšys.“

Liu Patty kepyklėlė (Gabijos Monikos Vainiutės nuotr.)

„Liu Patty“ kepyklėlė (Gabijos Monikos Vainiutės nuotr.)


Elena Puidokaitė-Atlanta:

„Užupyje vos prieš kelias dienas duris atvėrė „Liu Patty“ kepyklėlė. Ten buvau tik kartą, tačiau man iškart patiko interjeras, jauki aplinka, puikiai tinkanti darbui ar šiaip poilsio minutei su desertu. Man apskritai labai patinka Užupis, ten dažnai vaikštau ir tyčia ar netyčia atsiduriu, nes turiu reikalų su klientais, be to, netoliese mokosi dukra. Užupis turi tam tikrą aurą ir „Liu Patty“ į ją puikiai įsilieja.“

Adomo Šerpensko nuotr.

Adomo Šerpensko nuotr.


Dainius Ščiuka:

„Aš dažniausiai dirbu namuose arba savo studijoje. Jeigu noriu kompanijos ir draugiau socialinės erdvės, tai dirbu „Ieti“ restorane Kaune dėl ten vyraujančios puikios atmosferos. Dažnai pietauju ir lieku dirbti „Hop Doc“. Jokio HUB dar nesu išbandęs, nors paskutiniu metu vis kirba mintys, nes produktyvumas namie pradėjo kristi.“


dovile

Dovilė Filmanavičiūtė:

„Esu pagavusi save, kad labiausiai susikaupti ir įsikvėpti padeda šurmulys – aš jame kažkaip netikėtai atsipalaiduoju ir galvoje mintys tiesiog dūzgia. Mėgstu dirbti su gero vyno taure ar lengvu užkandžiu, todėl, pavyzdžiui, rašymui man tobula – „In Vino“. Mėgstu „Paupio 12“jaukumą, kai reikia peržiūrėti kokias nors svarbias prezentacijas. Dievinu lauko terasas su gražiais vaizdais, patinka spoksoti į filharmoniją iš „12 istorijų“ ar „Café Montmartre“. Kai reikia privačiai pasikalbėti apie darbus, labai imponuoja „St. Germain“ ar „Marche de Provence“. Trumpai tariant, esu iš tų žmonių, kurie galėtų neturėti pastovios darbo vietos ir dirbtų iš skirtingų miesto kampų. Kaip man tai patiktų!“

Simona Burbaitė turi ne vieną mėgstamą darbo vietą mieste, kurioje ne tik dirba, bet ir mėgaujasi puikia kava. (Andriaus Burbos nuotr.)

Simona Burbaitė turi ne vieną mėgstamą darbo vietą mieste, kur ne tik dirba, bet ir mėgaujasi puikia kava (Andriaus Burbos nuotr.)


Simona Burbaitė:

„Iškart priminėte terminą third place (arba third space) – tai tokia aplinka, kurioje praleidžiame nemažai savo laiko, bet tai nėra nei namai (first place) nei darbas (second place). Arba dar kitaip sakant, tai – vieta, kur tuo pat metu gali ir dirbti, ir atsipalaiduoti. Esu dėkinga savo veiklai, nes turiu galimybę vis keisti „biuro“ vietą. Tad labai dažnai tuo biuru ir tampa Vilniaus senamiesčio kavinukės – bent 4 kartus per savaitę! O ir su draugėmis mėgstam susitikti prie kavos puodelio, todėl vis medžiojam stilingas vietas. Kadangi mano darbas kūrybinis, tad dirbant kompiuteriu man svarbiausia – stilinga ir įkvepianti aplinka bei, žinoma, skani kava. Be to, tokiose vietose patinka ne tik dirbti kompiuteriu, bet gurkšnojant kavą tuo pačiu stebėti aplinka ir praeivius – tai taip pat vienas iš įkvėpimo šaltinių. Mylimiausios mano darbo vietos yra „Taste Map“, „Kavos era“, „Strange Love“, „Huracán Coffee“, „Kavos virėjai“, „Small Talk“.

Komentarai


Naujausi įrašai