Bent du kartus per dieną šepetėliu valytis dantis bei vieną ar kelis kartus per metus pasidaryti burnos higieną – žmogui yra natūralu, tačiau kiek žmonių žino, jog jų augintiniams galioja tos pačios taisyklės?
Neprižiūrint burnos ertmės, augintinis gali susidurti su itin rimtomis inkstų, kepenų ir net širdies
problemomis.
Blogas burnos kvapas - tik pradžia
Dantų priežiūra yra ypač svarbi mažųjų šunų veislių atstovams, kadangi jie labiau linkę į dantų apnašų kaupimąsi ir akmenų formavimąsi. Neprižiūrint dantų ir leidžiant kauptis apnašoms ilgainiui pradeda formuotis akmenys, blogas kvapas iš burnos, dantenų uždegimas. Dantys pradeda gesti ir darosi skausmingi.
Augintinis atsisako ėsti, nes jam skauda. Bakterijos iš burnos keliauja po visą organizmą, gali sukelti inkstų, kepenų ar net širdies problemas. Ilgą laiką ignoruojant augintinio dantų akmenis, augintiniui gali išsivystyti parodontozė. Tai pasireiškia vizualiai matomomis apnuogintomis dantų šaknimis, klibančiais dantimis ar netgi ant žando atsiradusiais guzeliais – abscesais.
Pražiodę augintinio nasrus galite pamatyti gelsvas apnašas ir iš jų besiformuojančius rudus kietus akmenis. Netvarkant dantų apnašose ir akmenyse pradeda kauptis bakterijos – būtent jos skleidžia nemalonų kvapą iš burnos, be to, tokiais atvejais augintinis gali neleisti apžiūrėti savo burnos ertmės. Ilgainiui gali atsirasti dantenų uždegimai, kai „plika akimi“ matomos paraudusios dantenos. Apie pažengusią ligą išduoda ir pasikeitęs augintinio elgesys – augintinis gali pradėti daugiau seilėtis, jam skauda ėdant kietą maistą,todėl
jis išvis liaujasi valgyti.
Šuns pratinimas prie dantų valymo nuo jauno amžiaus
Lengviausia augintinius pripratinti prie dantų priežiūros, kol jie dar jauni. Palengva vis pražiodyti, braukti pirštu palei dantenas, pamasažuoti. Galima iškart pratinti ir prie antpirščio, su kuriuo labai patogu valyti dantis mažiems šunims, vėliau reikėtų pratinti prie dantų šepetėlio.
Valyti dantis reikėtų bent 3 kartus per savaitę.
Didelių veislių šunims apnašos kaupiasi rečiau, tad ir priežiūra yra lengvesnė – dažnai užtenka duoti pakankamai graužalų ir dantys savaime valosi. Mažesniems reikia daugiau priežiūros - valyti dantis dantų šepetėliu 3 kartus per savaitę, pabarstukai ant maisto su jūros dumbliais, specialus skystis, pilamas į vandenį, kuris turi dezinfekuojančių savybių bei įvairūs papildai dantų būklei gerinti.
Profesionali dantų higiena
Profesionalią dantų higieną reikėtų atlikti pastebėjus pradėjusias kauptis apnašas ant dantų, kurių jau nebepavyksta nuvalyti dantų šepetėliu. Vieniems gyvūnams ši procedūra reikalinga kas pusę metų ar metus, kitiems kas kelis metus – tai individualu. Pati procedūra vyksta narkozės metu, nes tik taip galima gerai išvalyti visus dantis ir pasiekti apnašas, esančias po dantenomis.
Prieš dantų higienos procedūrą reikėtų apsilankyti pas veterinarijos gydytoją, kad šis apžiūrėtų gyvūną ir įvertintų dantų būklę. Taip pat prieš šią procedūra rekomenduojama atlikti profilaktinius kraujo tyrimus.
Visa birželio mėnesį DR.VET veterinarijos klinikose bus taikoma 20% nuolaida* dantų higienos procedūrai, prieš kurią yra būtina konsultacija, bei 10% nuolaida dantų higienos priemonėms.
Kviečiame pasirūpinti savo keturkojų bičiulių dantukais. Prieš dantų higienos procedūrą yra būtina konsultacija. Registruotis galite paskambinę į kliniką.
DR.VET – veterinarijos klinikų tinklas, vienijantis ilgametę patirtį turinčius profesionalus, užtikrinantis augintinio ir jo šeimininko emocinę ir fizinę gerovę. DR.VET išsiskiria tuo, jog visame tinkle rasite skirtingų specializacijų gydytojus ir jų teikiamas paslaugas – nuo įprastų apžiūros procedūrų iki itin retų egzotinių gyvūnų gydymo.