top of page

7 patarimai ruošiantis Velykoms

Anksčiau žmonės tikėjo, kad jei Verbų sekmadienis gražus, tai Velykos bus ūkanotos arba šaltos. Kam besiruoštumėme – žiemos sugrįžtuvėms ar pavasario sutiktuvėms – pateikiame 7 universalius patarimus, kurie pravers Jums ruošiantis ir sėdantis prie Velykų stalo.

1. Velykos turi būti švarios dviem prasmėmis: švenčiamos Didįjį ketvirtadienį pirtyje išsimaudžiusiųjų ir švenčiamos švariuose namuose. Tai – kaip antroji pradžia tiems, kurie dar nepradėjo laikytis savo Naujųjų metų nakties įžadų. Namus susitvarkykite iki šeštadienio popietės, o vakarą skirkite šeimai ir jaukiam ruošimuisi šventei marginant kiaušinius.

2. Šeštadienį raginame įsijungti žingsnius skaičiuojančias mobiliąsias programėles ir savo rezultatais pasidalyti sekmadienio rytą. Juk kiekvienas žinome, kiek prakaito ir žingsnių yra sudėta į Velykų bobą ir žygius į parduotuvę pritrūkus aguonų. Neskubėkite pro duris: aguonas galite pakeisti džiovintais vaisiais, varške, cukatomis.

3. Seniau moterys tikėjo, kad kiaušinius reikia dažyti tik namie. Jei dažys ne namie, tai vištos eis dėti kiaušinių pas kaimynus. Šiandien žinome tik viena – kiaušiniai turi būti dailiai išmarginti. Todėl tai apgalvokite iš anksto. Užmerkti ąžuolo ar alksnio žievę natūraliam tamsios spalvos nuovirui jau gali būti per vėlu (žievė turi būti mirkoma mažiausiai 3 savaites), bet jeigu dažysite kiaušinius su svogūnų lukštais, ciberžole ar spanguolėmis, galite tai daryti ir paskutinę dieną.

4. Prieš dažydami kiaušinius kruopščiai juos nuplaukite (galima su soda) ir nusausinkite. Dažydami natūraliais nuovirais, į dažus įberkite žiupsnelį druskos. Taip dažomas kiaušinis įgis ryškesnę ir intensyvesnę spalvą. Apie kiaušinius turėtume žinoti ir tai, kad žmogus, su kuriuo pirmuoju Velykų rytą sumušite kiaušiniu, turės pirmasis gelbėti nuo šiais metais užpuolusių bėdų. Rinkitės apdairiai.

5. Velykų stalą denkite šviesia, pavasarinių spalvų staltiese. Įneškite kuo daugiau žalumos – pasimerkite narcizų puokštę, sukurkite kompoziciją iš šiuo metu gamtoje randamų šakelių. Išeitis ieškant žalios spalvos visada yra: improvizacijai pasitelkite kininį kopūstą. Naudokite medžiagines servetėles – Velykos yra to vertos.

6. Velykų rytą žemaičiai pūtė dūdas, triukšmavo, suko tarškynes, barškino kleketą. Šie papročiai yra atėję iš gilios senovės. Žmonės tikėjo, kad linksmumas, juokas apdeda prisikelti gamtai. Tad nekreipkite dėmesio į savo kulinarines Velykų ryto klaidas. Nesustingo šaltiena? Pakeiskite įrankius, juokitės ir taip žadinkite gamtą.

7. Neskubėkite tvarkyti Velykų stalo. Senovės išmintis byloja: „Nešluokite pirkios, nes kitaip vištos daržus kapstys, visus metus bus tušti aruodai ir bus iššluota visų metų laimė.“ Antrąją Velykų dieną skirkite kelionėms ir svečiavimuisi. Tai pagerins linų derlių.

تعليقات


Naujausi įrašai

bottom of page