top of page

Neįtikėtina, bet būna ir taip: keturkojų išdaigos, kurios brangiai kainuoja

Kartais pusvalandis, kurį augintinis praleido paliktas vienas, gali kainuoti ir 1000 eurų.


Laidos #AlfoŠuo“ draugai ir rėmėjai – augintinių draudimą siūlančios draudimo bendrovės „If“ komanda – yra susidūrusi su neįtikėčiausiomis išdykusių keturkojų išdaigomis – tokiomis, apie kurias jų šeimininkai turbūt niekada net nebūtų pagalvoję.

Laimei, visos jos baigėsi laimingai, draudimas atlygino nuostolius nukentėjusiesiems ir dabar jas prisiminus net išdykėlių šeimininkams kyla jau ne panikos, o tik nuostabos jausmas.


Bendrovės privataus turto draudimo produkto vadovas Tomas Sinkevičius pasidalino keliomis labiausiai įsiminusiomis keturkojų išdykavimo istorijomis, kurios tik patvirtina liaudies išmintį, kad atsarga gėdos nedaro, t. y. apsidraudus visgi ramiau ir jums, ir jūsų augintiniui.


augintinių išdaigos
„If“ archyvo nuotr.

 

Dabar įsigyti „If“ augintinio draudimą galite su 10% nuolaida, akcijos laukelyje suvedę ALFOŠUO. Akcija galioja iki birželio 15 d. Daugiau informacijos 👉augintinio draudimas.


 

Ups, netyčia!

Deja, visi netyčia, lyg tyčia, brangiai kainuoja.

Pasitaikė atvejų, kai Čekoslovakų vilkšunis apgadino šeimininko draugo automobilį, o Lasos apso veislės šuo, atsivežtas į svečius, sugraužė senelio akinius.Buvo atvejis, kai auksaspalvis retriveris užšoko ant senyvo amžiaus moters ir sulaužė jai koją, o labradoro retriveris, žaisdamas svečiuose, netyčia nuvertė ir sudaužė brangią kepsninę. Kadangi šeimininkai buvo apdraudę savo augintinius civilinės atsakomybės draudimu, visais atvejais nuostoliai nukentėjusiesiems buvo kompensuoti.

Tomas Sinkevičius prisimena atvejį, kai narve automobilio bagažinėje paliktas keturkojis išlaužė metalines narvo groteles ir nusiaubė automobilio saloną: nugraužė saugos diržus, apdraskė sėdynes. Tąkart išmoka nukentėjusiesiems siekė beveik 1000 eurų.


 

Augintinio civilinę atsakomybę galima apdrausti pasirinktinai nuo 3500 iki 10 000 eurų išlaidoms padengti per metus.


 

Suvalgė, susižeidė, susirgo

Ne tik ligų, bet ir stresą keliančių nutikimų nesuplanuosi. Štai karantino metu lakstydamas kieme šuo rado ir vieną po kitos suėdė dvi apsaugines veido kaukes. Svetimkūnius pašalinti nebuvo paprasta, todėl kaukės liko skrandyje laukti, kol bus suvirškintos. Kitas smalsuolis apsinuodijo prisiėdęs hortenzijos lapų. Trečias prarijo dvi šeimininko kojines. Visais atvejais augintiniams prireikė veterinaro pagalbos, o draudimas padengė patirtas išlaidas.


Kartais šeimininkai ne tik netinkamoje vietoje palieka daiktus ar augalus, kurie gyvūnams pasirodo esą skanūs, bet ir neišlaiko ant rankų pasidžiaugti paimto šunelio: pasak Tomo, buvo atvejis, kai iš šeimininko glėbio išsprūdęs šunelis susilaužė leteną. Kitas, matyt, išsigandęs neįprastų garsų, pabėgo iš plovykloje plaunamo automobilio ir jį tuoj pat kliudė kitas automobilis.

Yra buvę, kad gyvūnas peršalo, nes po maudynių jį pertraukė skersvėjis, kitam po bitės įkandimo skubiai prireikė veterinaro pagalbos, Įsiminė ir įvykis, kai šuo iš medžioklės grįžo su plėštinėmis žaizdomis kakle ir krūtinėje – tikėtina, kad nukentėjo nuo šerno. Džiaugiamės, kad visais šiais atvejais šeimininkai galėjo savo augintiniams parinkti geriausią gydymą, negalvojant apie išlaidas.


 

„If“ augintinio draudimas atlygina ne tik išdykusių keturkojų kitiems padarytą žalą, bet ir kompensuoja gyvūnų gydymo išlaidas bei moka gyvybės draudimo išmokas, jeigu šuo arba katė mirtų, dingtų, būtų pavogtas. Visgi didžiausią paklausą turi gydymo išlaidų draudimas, kai atlyginamos šuns ar katės gydymo išlaidos ligos ar traumos atveju.


 

augintinių išdaigos
„If“ archyvo nuotr.

Kas nutinka dažniausiai?

Pasak T. Sinkevičiau, statistika rodo, kad gyvūnų šeimininkai į gydymo įstaigas dažniausiai kreipiasi dėl staiga pablogėjusios augintinio savijautos, pavyzdžiui, ausies uždegimo-otito, ūmaus kepenų nepakankamumo, apsinuodijimo, šlapimo takų uždegimo, įvairių traumų, visų formų dermatito.

Vidutiniškai išlaidos, skirtos įvairiems apsinuodijimams, ūmioms skrandžio ligoms, onkologinėms ligoms gydyti, siekia apie 400 eurų. Kojų traumų, kaulų lūžių gydymas yra brangesnis, jau nekalbant apie operacijas, kurios gali atsieiti tūkstantį eurų ir daugiau.

Augintinio draudimas padeda išvengti finansinių su gyvūnų sveikata susijusių išlaidų. Kitaip tariant, turėdami draudimą, savo šuniui ar katei galėsite skirti geriausią gydymą ir nesukti galvos dėl išlaidų.


Saugios ir ramios vasaros!Kommentare


Naujausi įrašai

bottom of page