Kulinarijos talentas apie filmą „Šefas Flynnas“: tai – įrodymas, kad kiekvienas žmogus gali pasiektiŠių metų festivalyje „Kino pavasaris“ žiūrovų ir vėl laukia skanūs kulinariniai filmai. Vienas jų – „Šefas Flynnas“ („Chef Flynn“, 2018), kuriame režisierius Cameronas Yatesas pasakoja apie nepaprastai talentingą amerikietį šefą Flynną McGarry (g. 1998). Šiandien jam – tik dvidešimt, bet jis jau vadovauja nuosavo restorano virtuvei Niujorke. Kaip Flynui pavyko to pasiekti?

Maistą ruošti jis mokėsi iš Thomaso Kellerio knygos „The French Laundry Cookbook“ ir Youtube.com vaizdo įrašų. Nuo septintos klasės Flynnas nebelankė mokyklos, o mokėsi namuose (angl. homeschooling). Kai jam buvo dvylika, Los Andžele jau ruošė vakarienes, kurios kaina asmeniui buvo 160 dol. Būdamas šešiolikos išlaikė brandos egzaminus, persikėlė į Niujorką ir atidarė savo pop-up restoraną. Čia jis svečius stebino 14 patiekalų degustaciniu meniu. Pernai Flynnas atidarė nuolatinę vietą turintį restoraną „Gem“. Kaip tai atrodo? Detalės kalba už save: 12–15 kursų, 12 svečių, visa tai trunka dvi valandas ir kainuoja 180 žalių.


Dokumentinį filmą, kuriame atskleidžiama jaunuolio sėkmės istorija, peržiūrėjęs už Flynną kiek jaunesnis kulinarijos entuziastas iš Lietuvos, „Samsung Galaxy“ televizijos kulinarijos šou „Svajonių šefas“ dalyvis Mantvydas Riškus sako, kad po filmo pajuto stiprų norą kurti. VMGonline.lt dalijasi jo įspūdžiais apie filmą.
„Motyvacija siekti gali būti paskatinta įvairių žmonių, vienas tokių – Flynnas McGarry. „Šefas Flynnas“ – įrodymas, kad kiekvienas žmogus gali pasiekti savo tikslų, bet tam reikia įdėti darbo. Aišku, tik apsuptas palaikančių ir bendraminčių žmogus tikslus mato ir jų gali pasiekti žymiai greičiau. Vienam to padaryti beveik neįmanoma.

Žiūrint filmą ypač nustebino, kiek daug negatyvių reakcijų Flynnas McGarry sulaukė. Atrodo, jog visi turėtų džiaugtis tokio žmogaus pasirodymu, tačiau dar kartą pasitvirtino tai, kad visada atsiras ir palaikančių, ir priešingai nusiteikusių. Reikia tai suprasti, išmokti atsilaikyti ir atsirinkti tik pagrįstą kritiką.


Filmas turi įdomią struktūrą, originalūs vaikystės įrašai sumaišyti su profesionaliai filmuotais kadrais, o ir žmogaus istorija labai įdomi, todėl toks ir filmas. Apskritai dabar yra daug jaunų žmonių, susidomėjusių maisto kultūra, todėl, manau, šis filmas jiems turėtų būti įdomus.

Filmą ypač rekomenduočiau peržiūrėti jauniems žmonėms, kurie nori atrasti savyje motyvacijos siekti tikslų. Be to, šį filmą turėtų pažiūrėti ir tėvai, nes tik jie gali suteikti galimybes vaikams siekti savo tikslų ir išreikšti save.

Flynnas McGarry yra man labai artimas kaip asmenybė. Esu patyręs labai panašių situacijų, kaip ir jis. Flynnas yra ypatingas, nes atrado savo kelią ir tikslą anksčiau nei kiti, jis jo siekia nesidairydamas į šonus ir, manau, jis tikrai jį pasieks.“

Plačiau apie filmą skaitykite čia.