Atskleistas slaptas „Kino pavasario“ alaus ingredientas

21-ajame „Kino pavasaryje“ bus kaip niekada daug muzikos. Nuo grupės „Sigur Ros“ garso takelio pristatymo filme „Viskas dėl šou“ iki „Beach Boys“ biografijos dramoje „Meilė ir malonė“. Muzikalus ir šių metų festivalio alus „Antras planas“. Jis „Raudonų plytų alaus dirbtuvėse“ gimė skambant gyvai kino muzikai. Susirinkusieji į „Antro plano“ pristatymo renginį pirmieji galėjo ne tik paragauti šio alaus, bet ir pamatyti šių metų festivalio atidarymo filmą „Viskas dėl šou“. Jame muzika taip pat atlieka labai svarbų vaidmenį.

Per pristatymą, kur dalyvavo gausybė kino filmams neabejingų žmonių, svečiai galėjo pirmieji paragauti naujojo festivalio „Raudonų plytų alaus dirbtuvių“ alaus. Neįtikėtina, kaip toks gėrimas atpalaiduoja renginio atmosferą – ne dėl promilių, o dėl neįpareigojančio formato: rodos, susirinko ne užsiėmusios garsenybės, o šia diena gyvenantys aistringi pusrūsio rokeriai.

Audrius20160309-2

„Antras planas“ – oficialus „Kino pavasario“ alus (organizatorių nuotr.)


Verdiktas naujajam alui – neabejotinas „Oskaras“ už antraplanį vaidmenį. Sodraus skonio, tačiau lengvas šviesus alus pelnys pagarbą tų, kurie leisis į „Kino pavasario“ emocijų jūrą. „Raudonų plytų alaus dirbtuvių“ iniciatorius Andrius Bagdzevičius sako, kad Belgijos Valonijos regione pradėti gaminti šviesūs saison stiliaus alūs pasižymi aukso geltonumo spalva, vaisių aromatais ir aštresniais poskoniais:

„Suprantu, kad visiems yra įdomiausia sužinoti, kas buvo daroma šiam alui. Tačiau pirmiausia apie jo skonį. Tai yra belgiško stiliaus šviesusis alus, kuriame daugiau salyklo, apynių, o mielių aromatas ryškesnis nei įprastame šviesiajame aluje. Kitaip sakant, tai yra šviesusis alus, kuriame visko šiek tiek daugiau. Mes „Raudonų plytų alaus darykloje“ visada mėgstame padaryti truputį daugiau ir sukurti šį tą įdomesnio.“

Audrius20160309-26

Renginio metu pristatytas alus, pripildytas kino muzikos (organizatorių nuotr.)


Neįžūlus alaus pavadinimas priverčia suklusti – o kodėl ne „Pirmas planas“? A. Bagdzevičius teigia, kad po pavadinimu slepiasi tikrasis alaus vaidmuo:

GG_20160309-31

„Beklausydamas šios muzikos, pagalvojau, kad jeigu aš būčiau alus, tai tikrai tapčiau geresniu,“ – juokauja „Raudonų plytų alaus dirbtuvių“ iniciatorius Andrius Bagdzevičius (organizatorių nuotr.)


„Alaus pavadinimas yra „Antras planas“ dėl to, kad alus yra skirtas kinui ir apskritai alus dažniausiai yra antrame plane, nes pirmiausia mes kalbame, bendraujame, žiūrime filmą. Tačiau labai tikiuosi, kad kartais šis alus išeis ir į pirmą planą, galbūt šnekose, atsiliepimuose apie jį.“

Kiekvienas aludaris turi slaptąjį ingredientą, kurio įbėrus į alų supranti, kad kažkas padaryta tikrai gerai. Alus „Antras planas“ buvo įkvėptas muzikos, kuri daro poveikį ne tik jos klausančiam žmogui, bet ir gaminamam alui.

„Viename filme rodo, kaip vanduo, jo molekulės reaguoja į garsus. Tad mes pagalvojome, kad jeigu jau vanduo reaguoja į garsą, tai gyvos alaus mielės tikrai sureaguos. Taigi pripildėme šį alų kino, grodami jam muziką iš filmų. Keturi stiprūs vyrai siaurais daryklos koridoriais tempė sunkų fortepijoną, pastatė jį, meistras suderino instrumentą, o Lietuvos džiazo scenos maestro Artūras Anusauskas dvi valandas alui dovanojo daug kino muzikos. Beklausydamas šios muzikos, pagalvojau, kad jeigu aš būčiau alus, tai tikrai tapčiau geresniu. Moksliškai negaliu įrodyti, tačiau emocija yra gera, o to mes ir siekiame,“ – sako A. Bagdzevičius.

Kino nuotaikos įkvėptam alui siekta sugroti kūrinių iš kuo įvairesnių laikotarpių, skirtingų žanrų, komercinio ir nekomercinio kino. „Raudonų plytų alaus dirbtuvių“ fermentacijos patalpose metu skambėjo muzika iš tokių kino filmų kaip „Krikštatėvis“, „Vyras ir moteris“, „Serburgo lietsargiai“, „Tea for two“ ir kitų. Pristatymo metu šis alus lydėjo išankstinę filmo „Viskas dėl šou“ premjerą, kur kino salėse filmo muzika susiliejo su emocijomis ir papildė jų bagažą kiekvieno žiūrovo sieloje.


Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.

#raudonosplytos #alus #švyturys #skanu #andriusbagdzevičius #naujasalus #kinospavasaris2016

Alfo didysis kulinarinis šou naujasis sezonas vmgonline1.jpg