5 baristos patarimai, kaip pačiam namuose pasiruošti kavą

Namuose taip pat galime mėgautis skania kava! Štai Italala Caffè baristos Godos Pangonytės patarimai, kurie padės jums pasigaminti puikios kavos puodelį.

VMGonline

Rinkitės kokybiškus ingredientus


Gerai kavai paruošti jums tereikia dviejų ingredientų kavos pupelių ir vandens. Skirkite dėmesio jiems pasirinkti, kad galėtumėte mėgautis kava.


Vienas svarbiausių dalykų kavos pupelių kokybė ir šviežumas. Kavą rekomenduojama rinktis ne masinės prekybos vietose, bet kavos namuose, kur prekiaujama aukštos kokybės rūšine kava iš kruopščiai atrinktų kavos ūkių.

VMGonline

Kava turi būti šviežiai paskrudinta, tačiau ne per šviežia nuo skrudinimo turėtų būti praėjusios 57 dienos, per kurias iš kavos pasišalina CO2, susikaupęs joje skrudinant. Per šviežia kava neatskleidžia visų skonių potencialo, ji nestabili bei sunkiau paruošiama. Ir priešingai, kavai senstant, prarandamos jos skoninės savybės ir kvapas. Rekomenduojama naudoti kavos pupeles, nuo kurių skrudinimo datos nepraėjo daugiau nei mėnuo.


Kitas labai svarbus ingredientas yra vanduo. Jo kokybė namuose ne visur yra ideali kavai ruošti. Jei naudojate geras pupeles, bet rezultatas vis tiek netenkina, pabandykite paekspermentuoti su vandeniu. Naudokite filtruotą vandenį ar silpnos mineralizacijos vandenį buteliuose. Italala Caffè gerų rezultatų pasiekia su Neptūnu, Akvile, Acqua Panna.


Kavą malkite tinkamu rupumu


Ruošiant kavą skirtingais būdais, kava su vandeniu reaguoja skirtingą laiką. Espresso atveju, tai vos 30 sek., o filtrinės kavos 23 min. Per šį laiką vandenyje turi spėti ištirpti reikiamas kiekis skoninių ir kvapiųjų dalelių. Todėl kavos pupeles svarbu sumalti tinkamu rupumu, skirtu būtent jūsų kavos ruošimo būdui.


Jei neturite malūnėlio namuose, paprašykite kavą sumalti kavos namuose, paminėkite kavos ruošimo būdą, kurį naudojate.


Visada gera idėja kavą šviežiai susimalti pačiam. Tam naudokite malūnėlį su girnomis malūnėlis su peiliukais kavą sukapos netolygiai ir jūsų puodelis nebus skanus. Ruošimui puodelyje French Press kavinukui pupeles malkite gana stambiai, vidutiniškai ar vidutiniškai stambiai V60, Aeropress, Kalita, Chemex kavinukams, o smulkiai ar labai smulkiai moka, espresso ar turkiškai kavai.


Auksiniai kavos ruošimo principai

Gaminant maistą visada svarbu vadovautis receptu. Kavos p