top of page

Ugnis ir maistas: jaukios šviesos istorijos Jūsų stalui

Įpusėjus rudeniui, kai pro langus vis anksčiau įslenka tamsa, ieškome minkštų pledų ir šviesios šilumos šaltinių. Kartais atrodo, kad jaukiausia vieta žemėje – įkaitusi orkaitė, kurioje kyla obuolių, slyvų pyragas arba cinamoninės bandutės.


Kaip perkelti šį jaukų jausmą ant pusryčių, pietų ar vakarienės stalo? Pasiskolinkime įkvėpimą, hygge filosofiją, iš skandinavų. Kvapą tegul skleis orkaitėje kepami patiekalai, o šviesą ir šilumą – stalo serviruotę papildančos mirksinčios žvakių liepsnelės. Ir kuo jų daugiau, tuo ilgiau norėsis būti ir mėgautis.


„Iittala“ siūlo plačią stilingų ir originalaus dizaino žvakidžių pasiūlą: įvairių formų, spalvų, elegatiškų ir žaismingų, kiekviena – su ypatinga istorija.


Valkea

Harrio Koskineno VALKEA – klasikinė švelnių formų žvakidė, kurios sukūrimo istorija nukelia toli į Šiaurę, Suomiją, kur žmonės moka mėgautis tamsos ir šviesos sukuriamų šešėlių žaisme.

Galite rinktis iš lino, samanų, jūros mėlynumo, sevilijos oranžinę, pilką, lietaus pilkumo, spanguolių raudoną spalvą arba skaidrią žvakidę.Subtilumas – tai KAASA kolekciją apibūdinantis žodis. Apvalaus pūsto stiklo soste šviečianti arbatinė žvakutė primena savo pirmtaką – židinį. Dizainerio Ilkka Suppaneno įkvėpimo šaltinis, ko dera, ir yra senovinis ugniakuras.

Galite rinktis iš keturių spalvų, tarp kurių naujausia – skaidri su šiek tiek aukso.Sukurti plieninių žvakidžių NAPPULA rinkinį dizainerį Matti Klenell įkvėpė viename muziejuje pamatyta neįprasta stalo forma. Simpatijos tam, kas sena, buvo „pagardintos“ modernumo prieskoniu – žaismingi siluetai.

Dydžiai du, bet spalvų gama labai plati: balta, raudona, Kioto raudona, mėlyna, samanų žalia, tamsiai pilka, vandens melsva, plieno.

Atkreipkite dėmesį į ypatingą naujieną, suteiksiančią dar daugiau šviesos – keturšakę NAPPULA žvakidę.KASTELHELMI stiklo kolekciją O. Toikka sukūrė 1964-aisiais ir tai buvo buvo ne tik dizaino, bet ir techninių gamybos sunkumų sprendimas. Idėja panaudoti stiklo lašelius dekoravimui kilo ieškant būdų, kaip paslėpti presuoto stiklo sujungimo taškus bei linijas. Taigi, dizainerio eksperimentas su įvairaus dydžio stiklo lašeliais tapo visiškai naujo dizaino prototipu. Lašelių dėka sukuriamas gaivus, elegantiškas, rasos lašelius primenantis šviesos žaismas bei atspindžiai.

Galime rinktis lino, lašišos rausvumo, samanų, citrinos geltonumo, lietaus pilkumo, turkio, vandens žalumo spalvas.


Lantern

Jau minėtas dizaineris H. Koskinenas tarptautiniu mastu ypač žinomas dėl vieno savo kūrinio – 1999 m. sukurtos pūsto stiklo žvakidė LANTERN. Už plono viengubo stiklo rusenanti natūrali liepsna tarsi kybo ore.

Šviesos skleidėjus derinkite ne tik pagal spalvas (skaidrią, baltą ir vario), bet ir dydžius.


Skanaus maisto prie šviesaus ir jaukaus stalo!


 

„iittala“ salonus rasite Vilniuje PC „Ozas“ ir Kaune PLC „Mega“ www.Ginalasinterjeras.ltComentarios


Naujausi įrašai

bottom of page