top of page

Penktadienio filmas – pats tikriausias rameno vesternas

Kulinarinių filmų entuziastams tokie filmai, kaip „Big Night“, „Babette’s Feast“ ar „Jiro Dreams of Sushi“ jau yra girdėti ir senų seniausiai įtraukti į mėgstamiausiųjų sąrašus, bet ar žinote ką nors apie japonų klasiką „Tampopo“? Ne bėda. Šis rameno vesternu tituluojamas filmas praėjus daugiau nei trisdešimčiai metų ir vėl sugrįžo į kino ekranus.

1985 m. pagal Juzo Itami scenarijų sukurto filmo centre – moteris, kuri vadovauja rameno restoranui, bet, deja, daro tai nesėkmingai. Jos gyvenime pasirodžius sunkvežimį vairuojančiam rameno virimo išminčiui, jau visai greit Tampopo pradeda perimti šią išmintį ir savo restoranėlį ima paversti makaronų gaminimo meka.

Niujorke savo antrąją premjerą pasitikęs filmas iš originalių filmo negatyvų buvo atkurtas 4 K formatu. Taip buvo koreguojamas spalvų balansas, pašalinti nereikalingi šešėliai, išvalytas neaiškus garso takelis ir panaudoti nauji, žiūrovo akiai priimtinesni subtitrai.

„Tampopo“ laikomas ne tik edukacine duokle ramenui. Filmas išsiskiria savo nestandartiniais režisūriniais sprendimais – keistomis vinjetėmis, dar keistesnėmis šalutinėmis siužeto linijomis, lydimomis erotinių motyvų. Ką apie šį filmą sako kritikai? Tai, kad makaronų gaminimas čia daug įdomesnis už smurto ar sekso scenas.

Filmo anonsą žiūrėkite ČIA.


Comentários


Naujausi įrašai

bottom of page