top of page

Nauja „iittala” kolekcija – jaukiai nostalgiška ir įkvepianti drąsai

Kaskart, kai rašome apie naują kultinio suomių dizaino „iittala“ kolekciją, sakyti, kad tai – sezono mada, nėra teisinga. Greičiau tai sezono akcentas, nauja istorijos interpretacija.


Pusantro šimto metų istoriją skaičiuojantis prekės ženklas turi prisiminimų, kurie jaukiai užpildys kiekvienus namus.


Nostalgijos prieskoniai

Šį pavasarį „iittala“ pasitinka reikšmingu jubiliejumi – sukanka 70 metų Kaj Franck'o kolekcijai „Teema“.


nauja kolekcija
iittala nuotr.

Kaj Franck'as yra garsus suomių dizaineris – ne tik Suomijos, bet ir visų Šiaurės šalių dizaino ikona, kurio jau pati pirmoji, dar 1952-aisiais „iitalai“ kurta kolekcija pranoko laiką. Anuomet stalo serviravimo tradicijos ir mados buvo kitokios nei šiandien, tačiau Kaj pasiūlytos novatoriškos idėjos – daugiafunkciškumas (Kai indai tinkami ir gaminti, ir serviruoti), universalios, kolekcijoje viena kitą papildančios formos ir spalvos (Apskritimas, kvadratas, stačiakampis) bei galimybė kolekcijos indus derinti tarpusavyje sukuriant nepriekaištingai harmoningus, bet kaskart naujus derinius – buvo sutiktos itin palankiai.

Šiandien Suomijoje turbūt nėra namų, kuriuose nebūtų „Teema“ indų.

2022-ųjų „Teema“ kolekcija pagarbiai imituoja šiandien jau vintažine vadinamą pirmąją Kaj kolekciją – jos spalvas ir formas, bet kartu ir subtiliai ją atnaujinta. Naujoje kolekcijoje pabandyta atkurti vintažines mėlyną ir rudą spalvas papildant jas visiškais nauja – ramia lino spalva.

Kolekcijos kūrėjai pabrėžia, kad iš pirmosios kolekcijos pasiskolini mėlyni ir rudi atspalviai – tai tarsi sentimentai praeičiai, kurie stalo dekorui suteiks lengvą nostalgišką nuotaiką...


Prisiminimų varis ir utramarinas

Jau kelerius metus „iittala“ vis įneria į savo archyvus, kad dizaino pasauliui primintų tai, ką verta prisiminti, ir sugrąžintų to prisiminimo spalvą.

nauja iittala kolekcija
iittala nuotr.

2022-ieji skirti pagerbti 1881-aisiais įkurto „iittala“ stiklo fabriko patirtį. Ta proga metų spalvomis paskelbtos sodri ultramarino mėlyna ir šilta, žėrinti vario spalva.

Jau ne kartą minėjome, kad „iittaloje“ viskas turi savo istoriją. Spalvos – taip pat. Ir ultramarinas, ir vario spalvos žinomos iš ankstesnių kolekcijų. Pavyzdžiui, mėlynas atspalvis paskutinį kartą buvo gaminamas 2017-aisiais, kai Suomija šventė savo nepriklausomybės šimtmetį. Ir galbūt kaip tik todėl ši spalva kelia švelnų nostalgijos jausmą.

Kita vertus, abi metų spalvos yra ne tik sentimentalios, bet aktualios ir labai madingos: vėsaus ultramarino dvelksmas namuose nuteikia drąsiai ir energingai, o šilti vario tonai ramina. Šios spalvos apsigyveno Aalto ir Ruutu vazose ir net ikoninis kasmetinis Oiva Toikka paukštis, vardu Crake – taip pat žėri vario atspalviais.


Drąsūs ir žaismingi

Dar viena, šilta, bet drąsi, „iittala“ pavasario kolekcijos naujiena – naujas ir (o taip!) nostalgiškas kolekcijos „The Curious Mind of Oiva Toikka“ raštas.


nauja iittala kolekcija
iittala nuotr.

2021 m. rudenį pristatyta „Iittala“ kolekcija „The Curious Mind of Oiva Toikka“ šį pavasarį tapo turtingesnė naujomis spalvomis: pamėgti „Cheetah“ ir „Birdie“ raštai nuo šiol bus ir naujų tonų – mėlynos bei rudos, be to, puoš naujus gaminius, kaip antai, dekoratyvinių pagalvėlių užvalkalus iš lino ir medvilnės.

Oiva Toikka sukūrė ir šį tą visiškai naują – raštą „Frutta“, kurio įkvėpimo šaltinis, be abejo, yra gamta. „Frutta“, vaizduojanti įvairius vaisius ir uogas, gali būti pažįstama iš to paties pavadinimo stiklo dirbinių kolekcijos, sukurtos dar 1968 m., tačiau dabar šis raštas puikuojasi ir ant rankšluosčių, patalynės bei kitų tekstilės gaminių.


nauja iittala kolekcija
iittala nuotr.


Pripildykite namus jausmų, drąsos ir prisiminimų ♥


 

Naują kolekciją pamatyti ir įsigyti galima „iittala“ salonuose: PC „Ozas“ Vilniuje, PLC „Mega“ Kaune ir Ginalasinterjeras.lt

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page