top of page

Lauros Vagonės kalėdinio stalo tradicija – bulvių plokštainis

Vestuvių planuotoja Laura Vagonė sakosi gaminti nemokanti ir nemėgstanti, tačiau maistą dievina ir valgo daug: „Džiaugiuosi tuo, kad neturiu didelio potraukio saldumynams, nes tokiu atveju mane greitai reikėtų ridenti.“ Vis dėlto moteris namuose paruošia puikiausias sriubas, sūnų lepina jo taip mėgstamais kotletais ir vis žada prisiversti pagaminti tokią sriubą, kokią ruošia azijiečiai. Ko dar nežinome apie šią žavią moterį?

Laura, koks yra jūsų rytinis ritualas, su kuriuo pradedate dieną?

Manau, kad turiu išskirtinį ritualą – neišeinu iš namų nepavalgiusi pusryčiu. Tie pusryčiai nebūtinai turi būti angliškų pusryčių tipo, tačiau bent sumuštinį ar du tikrai suvalgau. Net mano artimieji žino, kad be pusryčių neturėsiu produktyvios dienos.

Ką renkatės: kavą ar arbatą?

Ryte – kavą, vakare – arbatą.

Kurio krašto virtuvę mėgstate labiausiai?

Azijiečių virtuvės maistas man – pats skaniausias, italų – taip pat, tačiau ir į lietuviškus patiekalus nespjaunu. Būna tų dienų, kuomet lyg tyčia užsinoriu cepelinų arba raugintų kopūstų su dešrelėmis. Beje, mano tėtis kepa turbūt patį skaniausia bulvių plokštainį, kokį tik esu ragavusi gyvenime. Jis tai daro specialiai namuose įrengtoje krosnyje, plokštainis ten kepa net 8 valandas. Tuomet mėsa bulvių plokštainio viduje būna labai minkšta, visiškai nuėjusi nuo kaulo. Tai – mūsų kalėdinė tradicija, kiekvienais metais tėtis tą kugelį kepa, vien dėl to verta parvažiuoti Kalėdų švęsti į namus.

Ką jūs pati labiausiai mėgstate gaminti?

Iš tiesų, turiu prisipažinti, kad esu labai prasta virėja. Visada sielodavausi, kad mano mama – prasta virėja, tačiau aš pati esu gal tik vos už ją geresnė. Esant reikalui, žinoma, pagaminu ir balandėlius, mano vaikas labai mėgsta mano ruoštus mažus kotletukus. Kadangi esu kurį laiką gyvenusi Skandinavijoje, tai iš ten parsivežiau lašišos su krevetėmis receptą: lašiša kepama orkaitėje kartu su krevetėmis ir visa tai pagardinama riebiu, sodriu padažu iš lydyto sūrio, grietinėlės ir krapų. Tai – vienas tų patiekalų, kurie man visada pavyksta. Be to, išskirtinai mėgstu sriubas, pietų be sriubos man nebūna, ir jas pati verdu tikrai dažnai. Nors dabar labai populiarios trintos sriubos, tačiau aš pati mėgstu tokias, kur galiu matyti ir jausti, ką valgau.

Kokias mitybos nuodėmes darote? Galbūt negalite dienos ištverti be deserto ar mėgstate užkandžiauti kuo nors nesveiku?

Mano pakankamai sveiki valgymo įpročiai, neužkandžiauju. Iš blogesnių maisto pasirinkimų turbūt didžiausi silpnybę turiu makaronams, galėčiau vien tik jais maitintis. Mano gyvenime desertų galėtų ir nebūti, juos valgau retai. Tačiau jeigu vakarieniauju mieste, tiek aš, tiek mano draugai vakarienę visada užbaigiame desertu. Ypač kelionėse, visi žino, aš valgau daugiausiai ir ilgiausiai, nes visada užsisakau pirmą bei antrą patiekalus, desertą ir prašau, kad tiek prie maisto, tiek deserto parinktų tinkamą vyną. Tai – tarsi įprotis, be kurio vakarienė nebūna išpildyta.

Keliaudama renkatės įprastą maistą ar išbandote naujus dalykus?

Man labai dažnai tenka vykti į Maroką, kur virtuvė tikrai specifinė. Tas maistas, be abejo, skanus, tačiau po kokios savaitės norisi grįžti prie įprastos mitybos, prie europietiško maisto. Aišku, įvairovės reikia, mėgstu ragauti dar neišbandytus patiekalus, tačiau, pripažįstu, niekada nesiryžčiau valgyti tarakonų ar kitokių egzotinių gyvių, tai manęs visiškai nevilioja.

Esate vestuvių planuotoja, kokius patarimus duodate vestuves planuojantiems jaunavedžiams maisto prasme?

Visada patariu atidžiai rinktis maistą, ne tik pagal tai, ką mėgsta jaunavedžiai, bet ir pagal svečių norus ir poreikius. Lietuviams yra įprasta apkrauti stalą baltąja mišraine ir kitą dieną pusę jos išmesti, tad nerekomenduoju stalo perkrauti maistu. Aišku, maisto reikėtų patiekti užtektinai, nes svečiai tikrai neatsimins, kokios spalvos gėlės buvo, tačiau dar kelias dienas kalbės apie tai, ką valgė ir ar maisto pakako. Visada siūlau daryti gražią, elegantišką vakarienę su iš anksto suplanuotais patiekalais, nes jau vien tai kuria tam tikrą emociją, kuri prisideda prie šventės sėkmės.

Kokios pagrindinės taisyklės derėtų laikytis eilinę dieną, norint turėti daug energijos ir spindėti žavesiu?

Nesu maisto ekspertė, tačiau visiems siūlyčiau nepamiršti pusryčių prieš darbą. Tuomet ir energijos bus užtektinai, ir nepersivalgysite per visą dieną.

Naujausi įrašai

bottom of page