AŠ Ikona vmgonline

Pasitinkame rudenį: užburiantis apelsinų keksas su marcipanais (receptas)


Kas gali suteikti namams daugiau jaukumo nei iš orkaitės sklindantys gardūs pyrago ar kekso aromatai? Šis mūsų kepinys tiks ir proginiam savaitgaliui, ir įprastam rudens vakarui praskaidrinti. Kadangi šeštadienis jau čia, o kartu su juo pasitinkame ir rudenį, siūlome į naują sezoną žengti skaniai – tegul apelsinų ir marcipanų derinys užburia jūsų namus!


Prancūziškas apelsinų keksas su marcipanais


Jums reikės:

95 g marcipano

195 g sviesto

150 g cukraus

1 g druskos

1 apelsino žievelė

105 g trynių

110 g kiaušinių

95 g miltų

50 g migdolų miltų

2 g kepimo miltelių

25 g sviesto kekso viršui

Miltelinio cukraus (pabarstyti)

Stačiakampė keksinė forma (11×24 cm)

Kepti 35 min. iki 150 °C orkaitėje

Paruoškite kepimo formą. Marcipaną truputį pakaitinkite mikrobangų krosnelėje. Dėkite į plakimo indą pašildytą marcipaną, sudėkite tarkuotą apelsino žievelę, supilkite trynius ir kiaušinius ir plakite, kol pasidarys puri kreminė masė. Atskirai suplakite sviestą su cukrumi. Palaipsniui dėkite sviesto mišinį į marcipano ir kiaušinių mišinį, dar truputį paplakite. Suberkite miltus, persijotus su druska ir kepimo milteliais, suberkite migdolų miltus. Išmaišykite ir sudėkite į formą. Nupieškite kekso paviršiuje liniją. Į ją šaukšteliu pilkite ištirpintą sviestą. Kepkite įkaitintoje orkaitėje. Patikrinkite, ar iškepęs keksas mediniu iešmeliu.

Iškepusį keksą aušinkite formoje apie 20 min, po to išimkite ir aušinkite ant grotelių. Ataušusį keksą pabarstykite milteliniu cukrumi.

Jei norite, kekso gamybos procesą galite sekti žiūrėdami „VirK Akademijos“ vaizdo pamoką. Čia kulinarinius įgūdžius tobulinsite visiškai nemokamai, o jums padės savo sričių profesionalai! Svarbu: visą turinį gali matyti tik registruoti vartotojai.

Jei vietoj saldaus patiekalo norėtumėte ko nors lengvo ir tinkančio kiekvienai dienai, siūlome klasikinį Cezario salotų receptą.

Ieškote daugiau galimybių tobulinti kulinarinius įgūdžius ir išbandyti gardžiausius receptus? Registracija trunka vos kelias minutes!

#desertoreceptas #desertai #keksoreceptas #virkakademijareceptas #keksas #desertas #apelsinųkeksassumarcipanais

ATGAL

PASIDALINTI

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg