Kulinarinė šventvagystė: balandėliai, kuriuose nėra mėsos ir ryžių
Aš Ikona 750X300.jpg
AS-IKONA_1800x250.jpg

Naujienlaiškis

Kulinarinė šventvagystė: balandėliai, kuriuose nėra mėsos ir ryžių

Kulinaras Alfas Ivanauskas sako, jog kai už lango ruduo, jis iš karto užsinori balandėlių. Tačiau Alfas nebūtų Alfas, jei eitų pramintu taku – jo balandėliai tokie, kuriuose nėra nei mėsos, nei ryžių, o ir pats gaminimo būdas yra toli nuo tradicinio.

Valerijos Stonytės nuotr.


„Šįkart balandėlius norėjau pagaminti visiškai kitokius: kiaulieną pakeisti žuvimi, o ryžius – grikiais. Manau, toks bandymas tikrai gali lietuvių šeimose retkarčiais pakeisti klasikinius balandėlius. O dar vienas gamybinis siurprizas – ruošiu ne puode, bet garinėje orkaitėje. Tokiu būdu galite pamaitinti kad ir visą armiją, nesusmenga, kaip dažnai nutinka troškinant puode, ir nuolatos palaikoma tokia temperatūra, kokios reikia“, – eksperimentu intriguoja virtuvės virtuozas.

Valerijos Stonytės nuotr.


Ingredientai balandėliams (8–10 vnt.):

1 vidutinio dydžio violetinio kopūsto (galite naudoti ir paprastą) 1 morkos 1 svogūno 1 skardinės konservuotų pomidorų kubeliais žiupsnelio cukraus 2/3 stiklinės vištienos sultinio 5 lauro lapų įvairių šviežių žolelių grietinės (patiekti) druskos, juodųjų pipirų šlakelio alyvuogių aliejaus (kepti) Ingredientai įdarui:

500 g šviežio upėtakio filė 2/3 stiklinės kelias valandas mirkytų grikių 1 svogūno 1 šaukšto kambario temperatūros sviesto druskos, penkių pipirų mišinio žiupsnelio džiovinto mairūno žiupsnelio maltos kalendros Gaminimas:

1.         Viršutinius kopūsto lapus pašalinkite ir išpjaukite kotelį, kad būtų lengviau raškyti lapus. Į puodą su verdančiu vandeniu dėkite kopūstą koteliu į apačią. Virkite kelias minutes vis pasukinėdami ir atsargiai raškykite lapus po vieną, kol turėsite apie dešimt vienetų. Iš viršaus išilgai nupjaukite storiausią kopūsto lapo dalį. (Galite naudoti ir įprastą kopūstą – skonis dėl to nepasikeis.)

Valerijos Stonytės nuotr.


2.         Įdarui upėtakį sumalkite arba smulkiai sukapokite. Ant vidutinės kaitros keptuvėje su aliejumi apkepkite susmulkintą svogūną, atvėsinkite. Sudėkite grikius, visus prieskonius ir šaukštą sviesto. Sviestą gerai išminkykite pirštais ir viską gerai sumaišykite. (Jei norite, galite naudoti daugiau grikių, bet tuomet dėkite mažiau upėtakio, ir atvirkščiai.)

Valerijos Stonytės nuotr.


3.         Paruoštą įdarą dėkite į kopūsto lapo pradžią ir užsukdami kraštus susukite balandėlius. Prieš dėdami į skardą galite dar iš abiejų pusių apkepinti keptuvėje su alyvuogių aliejumi.

Valerijos Stonytės nuotr.


4.         Į skardą ant griežinėliais supjaustytos morkos ir pusžiedžiais pjaustytų svogūnų, pagardintų druska ir pipirais, dėkite kelis lauro lapus, o ant viršaus – suvyniotus balandėlius. Užpilkite karštu sultiniu ir dėkite į orkaitę. Nustatykite 100 % garų funkciją ir kepkite apie valandą. Likus penkiolikai minučių sudėkite su cukrumi išmaišytus pomidorus ir patroškinkite toliau. Patiekdami paskaninkite šviežia grietine ir mėgstamomis žolelėmis. Skanaukite su norimu garnyru, šalia orkaitėje galite virti ir bulves (toje pačioje ar kitoje skardoje).

Valerijos Stonytės nuotr.


#balandėliai #grikiai #mėsa #pomidorai

ATGAL

PASIDALINTI

Naujienlaiškis

© 2020 vmgonline

  • Facebook vmgonline.lt
  • Instagram vmg_vilnius
  • YouTube vmg
  • LinkedIn vmg