top of page

Vyndariai ieško būdų sustabdyti „prosecco“ vagis

Šis pavasaris „prosecco“ vynuogių augintojams Italijoje yra neramus ir įtemptas. Vis daugėja vynuogių vagių, kurie vogdami ir vėliau parduodami sodinukus padeda nesąžiningiems vyndariams įsilieti į trokštamą ir net 1,7 mlrd. eurų vertinamą kasmetinę „prosecco“ rinką, praneša „The Telegraph“.

Su šia problema yra susiduriama Veneto ir Friuli Venezia Giulia regionuose, garsėjančiuose putojančiais vynais. Naktimis į vynuogynus įsliūkinę vagys iškasa naujus sodinukus ir vėliau juos parduoda naujus vynuogynus kuriantiems verslininkams. Manoma, kad vagystėms įtakos turėjo tai, kad per metus „prosecco“ rinka išaugo 16 proc.

Norėdami apsisaugoti, vynuogių augintojai jaunus sodinukus ėmė purkšti ryškiais dažais, statyti tvoras ir įrenginėti stebėjimo kameras. Iš vieno „prosecco“ augintojo buvo pavogta apie 800 jaunų sodinukų. Į tokią netektį jis atsakė užkabindamas lentelę su užrašu: „Brangus vagie, aš nusipirkau savo vynuoges. Būtų daug geriau, jei ir tu pasielgtum taip pat.“

Tarp nukentėjusiųjų pateko ir „Prosecco apsaugos konsorciumo“ („The Consortium for the Protection of Prosecco“) prezidentas Stefano Zanette. Praėjusią savaitę buvo sulaikyti du vyrai, kaltinami pavogę vynuogių sodinukų už kelis tūkstančius eurų. Sodinukai vėliau buvo parduoti netoli Padua miesto.

留言


Naujausi įrašai

bottom of page