top of page

Vietos Rygoje, kuriose nereikės piniginės atverti per plačiaiRygos miestas turi nenuginčijamų privalumų. Vienas iš jų yra tai, kad išvyka į šią Latvijos sostinę visuomet yra tobulo trumpo pabėgimo receptas. Jei norisi aplankyti kuo daugiau vietelių, paruošėme trumpą gidą pagal vietinių rekomendacijas.

„Apsara Riga Tea“ arba dar žinoma kaip tiesiog „Apsara Zen“. Tai arbatinė, kurioje galima arba pradėti savo pažintį su šiuo miestu, arba ją užbaigti. Užėjęs į vidų, pasijunti tarsi trumpam būtum persikėlęs į Aziją. Šioje vietoje viskas autentiška – daugybė arbatos rūšių, sausainiai, pyragai, kruasanai, medienos akcentai interjere ir apvali pastato forma. Gėrimui ir užkandžiui pakanka 5 eurų, o po to belieka atsipalaiduoti, išsitiesti ant grindų (kad būtų minkščiau – čia pilna pagalvėlių) ir pamedituoti tiesiog žiūrint į Pilsētas Kanāls (apsilankyti galite adresu Kr. Barona iela 2a).

„V. Kuze“ šokolado kavinė (rasite adresu Jekaba iela 20/22) – labai jauki vieta puodeliui kavos, arbatos ar kitų tik Rygai būdingų gėrimų. Prie gėrimo – įvairiausių pyragų, pyragaičių ir tortų, saldainių, šokolado, taip pat galima paskanauti šokolado fondiu. Fone groja lengvas džiazas ar prancūziška romantika dvelkianti muzika. Baldai primena tuos laikus, kuriuos dabar jau galima išvysti tik nespalvotuose filmuose. Ant sienų – šokolado fabriko nuotraukos. Trumpai tariant – jauku, romantiška ir gera, o ypač – kai už lango kapsi lietus.

Kas darza“ (ieškokite adresu Radio iela 1) – gera vietelė pavalgyti, atsigerti ir dar grožėtis puikiu vaizdu į upę. Turi terasą lauke, tad esant geram orui ypač tinka pasimėgauti šviežutėliu „burgeriu“, išgerti puodelį natūralios arbatos (ši labai patiko – nedažnai tenka paragauti arbatos su natūraliomis apelsinų sultimis).


Tobula vieta pirmiesiems pusryčiams Rygoje – „Boulangerie Bonjour“. Netoli Latvijos karo muziejaus (atrasite adresu Jekaba iela 20) galite trumpam nusikelti ir į Prancūziją. Kruasanai su skirtingais įdarais, kišai, idealiai išvirta kava ir visos kitos įmanomos nuodėmės, kurios padės patekti į maisto rojų… Ko daugiau reikia tingiai dienos pradžiai?Nors bevaikštant Rygos gatvėmis yra begalė pasirinkimų variantų, tačiau pamažu pradedi jausti, kad jos tarsi kartojasi, niveliuojasi ir akis ima ieškoti ko nors originalesnio. Ir tuomet senamiesčio širdyje atrandi „Omas briljants“ (adresu Audeju iela 7).

Ši vieta verta dėmesio tiek lankantis dieną, tiek vakare. Vos įėjus, sužavi interjeras – nors jis eklektiškas, detales ir senoviškus baldus, kuriais kavinę puošia ne tik savininkai, bet su entuziazmu prisideda ir kiekvienas darbuotojas, pavyko tikrai skoningai bei žaismingai suderinti. Dienos metu galima pasimėgauti įvairiapusiu meniu, o vakare šokti net trijose aikštelėse – tuomet kavinė-baras įgauna visai kitą veidą. Gėrimais, kurių pavadinimų tekstuose nebegalima minėti, galite mėgautis ir dienos metu. Verta atkreipti dėmesį į specialų sąrašą, kuriame yra tik čia dirbančių barmenų atradimai.

O kokios yra Jūsų slaptos vietelės Rygoje?


Comments


Naujausi įrašai

bottom of page