top of page

Veganiškų gardumynų puota: nuo keksiukų iki torto!

Visiems, kurie galvoja, kad veganiški patiekalai – nuobodūs, neskanūs, o jų gamintojai stokoja fantazijos, iššūkį meta gruodžio 3 d. startuojanti kalėdinė augalinės mitybos mėgėjų mugė „Vegfest LT“.

Antrą kartą organizuojama mugė po vienu stogu vėl suburs veganiškus bei veganams draugiškus šalies ir užsienio verslus. Iš viso dalyvaus beveik pusšimtis įmonių. „Vegfest LT“ lankytojai galės paragauti įvairių mėsos ir pieno pakaitalų, paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių ekologiškų produktų, kosmetikos, literatūros apie sveiką gyvenseną ir augalinę mitybą, receptų knygų, drabužių, papuošalų, aksesuarų, prekių vaikams. Veiks infostaliukas, prie kurio bus galima nemokamai gauti įvairios su veganizmu susijusios informacijos, lankstinukų, bukletų su receptais.

Veganiški macaroons desertai. "Vegfest LT" organizatorių nuotr.

Veganiški „macarons“ desertai. „Vegfest LT“ organizatorių nuotr.


Pasak mugės sumanytojos Ventės Viteikaitės, būti veganu tampa vis lengviau. Į šią augančią grupę jau atkreipė dėmesį verslas – prekybos centruose atsiranda specialios veganams skirtos lentynos, o maitinimo įstaigos į meniu įtraukia vis daugiau ir įmantresnių augalinės kilmės patiekalų. „Dar prieš porą metų grįžus į Lietuvą ir paklausus apie veganiškus patiekalus padavėjos tik gūžčiodavo pečiais, o dabar tie patys restoranai ir kavinės jau turi veganišką meniu“, – sakė ji. Vien Vilniuje jau veikia trys veganiškos užkandinės, vienintelė veganiško maisto parduotuvė Baltijos šalyse, kelios kepyklėlės, veganiškų varškės sūrelių gamybos cechas.

Humusas. "Vegfest LT" organizatorių nuotr.

Humusas. „Vegfest LT“ organizatorių nuotr.


Idėja rengti „Vegfest LT“ Ventei kilo būtent po to, kai apsilankė keliuose panašiuose renginiuose užsienyje. „Norėjau su veganišku gyvenimo būdu supažindinti kuo daugiau žmonių, padrąsinti veganiškus verslus, padėti jiems pasiekti pirkėją“, – pasakojo Jungtinėje Karalystėje gyvenanti mergina, pridurdama, kad šis renginys tik dar kartą sugriaus mitą, jog veganiška mityba yra blanki. „Daugelis tapę veganais sako, kad ėmė maitintis daug skaniau ir įvairiau nei iki tol, atrado naujų produktų, apie kuriuos prieš tai nė nebuvo girdėję, – aiškino Ventė. – Kviečiu apsilankyti mugėje ir patiems tuo įsitikinti.“

Veganiškas tortas. „Vegfest LT“ organizatorių nuotr.

Veganiškas tortas. „Vegfest LT“ organizatorių nuotr.


Primename, kad veganai – tai žmonės, visiškai atsisakę gyvūninės kilmės produktų. Jie nevartoja mėsos, žuvies, pieno produktų, kiaušinių, medaus, vengia kailio ir odos dirbinių, neina į zoologijos sodus, delfinariumus ir cirką. Tokį gyvenimo būdą žmonės renkasi dėl to, kad mano, jog jis sveikesnis, pigesnis, mažiau kenksmingas aplinkai.

Veganizmo judėjimas atsirado prieš beveik 70 metų, tačiau populiarėti ėmė tik po 2000-ųjų. Šiuo metu jis laikomas sparčiausiai pasaulyje plintančiu judėjimu, ir spėjama, kad ateityje taip gyvens didžioji dalis žmonijos. Jungtinėje Karalystėje veganų skaičius per paskutinius kelerius metus išaugo daugiau nei dešimtį kartų ir šiuo metu viršija pusę milijono. Panašus skaičius – ir Vokietijoje, Prancūzijoje, o Izraelyje, kur veganų procentas gyventojų skaičiui yra didžiausias pasaulyje, jau siekia milijoną. Kiek veganų Lietuvoje, nėra tiksliai žinoma, tačiau socialiniame tinkle „Facebook“ suburta grupė „Lietuvos veganai“ šiuo metu vienija daugiau nei 12 000 narių. Tai – didžiausia šalies veganų platforma internete.

„Vegfest LT“ kalėdinė mugė vyks gruodžio 3 d. Vilniaus viešbutyje „Novotel“ nuo 10 iki 16 val. Įėjimas nemokamas.

Comentarios


Naujausi įrašai

bottom of page